Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen szülő az utakon?

Figyelt kérdés

Csak ámulok, amiket itt olvasok a gyerekülésekkel kapcsolatban. 5 hónapos 7 kilós babát beraknak a 9-18-as, 9-36-os ülésbe menetiránnyal megegyezően, vagy ami még rosszabb, utazás közben kiveszik a gyereket az ülésből.

Miért történhet ez? A gyerekorvosok és védőnők a hozzátáplálás és az egyéb dolgok mellett ezzel miért nem törődnek? Miért nem tartják be egyesek a fontos előírásokat? Miért nem érdekli őket, hogy egy esetleges balesetnél akár súlyosan károsodhat, meg is halhat a gyerekük? Mi erről a véleményetek? Azért van így, mert nem kapunk megfelelő tájékoztatást, vagy ennyire a saját fejünk után megyünk? Nem vitát szeretnék szítani, normális emberekkel szeretnék a témában beszélgetni, akiknek fontos, hogy a csemetéiket mindig a legnagyobb biztonságban tudják.


2010. jan. 28. 11:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

a britax prince nem a legjobb ülés, de nekem csak arra volt pénzem. legalább biztonságos.

azt akarom megtudni, hogy hány ilyen barom van még rajtad kívül. :)

viccen kívül, tényleg bánt, hogy ennyire felelőtlenek vagytok.


egyébként a vita innen indult, de nem gondoltam volna, hogy megtalál a "terepjárós".

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


én csak csalódott vagyok. tudom, mindenki foglalkozzon a saját gyerekével. ezért írtam ki a kérdéshez, hogy


"normális emberekkel szeretnék a témában beszélgetni, akiknek fontos, hogy a csemetéiket mindig a legnagyobb biztonságban tudják"

2010. jan. 28. 11:24
 12/26 anonim ***** válasza:

Az tényleg felelőtlen aki egy 5 hónapos 7 kgos babát menetiránnyal megegyezően beköt az ülésbe. De mondjuk az hogy csak 10 kg-tól lehet szemben bekötni az viszont megint vitatott.. Az én sógornőm 2és fél évesen volt 10 kg. Az én lányom kb másfél évesen lesz 10kg. most 10 hónapos és 8700g.

Azért ennyi idősen már a gyerek nem hülye, és baromira unja az autó hátsó ülését nézegetni.

2010. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Mi Römer King 9-18 kg-ig valót vettünk, és úgy látom, a lányom örülök, ha két éves koráig belefér majd, már most is nagyon szűk neki, főleg télen, ha fel van öltöztetve, mozdulni sem tud benne. Most egy éves és 12 kg. Kicsit "borsos" volt az ára ehhez képest (60 ezer) de a férjem a legjobbat akarta.


Én beértem volna egy "szerényebb" árkategóriással, és a 9-36 kg-ossal...azt nem csak két éves korig tudtuk volna használni.


Mi bekötjük a gyereket, de bevallom volt már rá példa, hogy menet közben kivettük (ha tudtunk, megálltunk ilyenkor, de nem mindig tudtunk megállni sajnos), mert annyira üvöltött benne (főleg kisebb korában) és feszítette magát, hogy már alig kapott levegőt a sírástól. Arról nem is beszélve, hogy így vezetni is komoly kihívás, hogy a gyerek megfeszítve üvölt a gyerekülésben.


Egyébként szerintem is túl van misztifikálva ez is, akárcsak a szoptatás kérdése. A Tescos ülés lehet, hogy nem ment át a törésteszten, de nem mindenki engedheti meg magának a 60 ezer forintos ülést 2 évre...

2010. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kicsit olvassál már vissza, a 7kilós gyereket 0-18kg-os ülésbe ültettük.

És képzeld el, nem tescoban vásároltuk, hanem a Brendonban 36ezr ft-ért, és elég körültekintően választottuk ki neki az ülést.

Miért kell a másikat mindig bántani, ezzel csak azt éritek el másoknál, hogy rossz anyának érezzék magukat.

És képzeld nekem 4,5 hónapos a fiam, már nagyon sok mindent meg is eszik, légyszíves ezért is kövezzetek meg, ti szuper anyukák. Ezért nem állok le vitatkozni egyikőtökkel sem, mert mindenki über okos szülőnek hiszi magát aki mindent tud, mindenhez ért. Ezért van a világban sok allergiás, ételérzékeny, sérült kisgyerek. Ezekbe nem gondoltatok még bele??

Nem az számít, hogy ki milyen ülésbe ülteti babáját, mert ami forgalomba kerül azokat tesztelik, különben nem hozhatnák forgalomba. Másrészről meg nem mindenki dúskál gazdagságban, örülnek az emberek ha egyáltalán megtudnak élni hónapról hónapra!!!

2010. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy a tegnapi vita egyik szószólója írta ki a kérdést :)


Az én gyerekem hosszú volt, de könnyű. Egyszerűen nem tudtam már belerakni a babahordozóba, mert akármit csináltam kilógott a lába, nem is lehetett már bekötni a kocsiba. Ekkor 7,5 kiló volt. Szerinted mit kellett volna tennem? Ki se mozduljunk autóval? Nem. Vettem egy 0-18 kilós ülést és mivel azt sem tudtuk biztonságosan bekötni menetiránnyal háttal, bekötöttük rendesen. Régi autónk volt, a hátsó ülés erősen hátrafelé döntött. Egyszerűen nem állt meg az ülés, a gyereket is csak a biztonsági öv tartotta, úgy lógott. Felelőtlen vagyok, mert nem a hordozóban volt még? Nem hiszem, nagyobb bajt kerültünk el. Persze az is közrejátszott, hogy akkor már ment a gyerek, szóval az erő megvolt benne.


Én nagyobb problémát látok abban, ha a gyerek áll a két ülés között vagy anya kezében van (ismerősünk: nem tudom betenni a babahordozóba, mert üvölt, kézben nincs semmi baja) vagy a legújabb őrült divat, hogy az első ülés háttámlájára vállfát szerelnek az öltönynek, kabátnak... nem tudom a nevét, biztos tudjátok miről beszélek.


"Az olcsó, akkor biztos nem ment át a teszten és szar"-ról pedig csak annyit, hogy pár hónapja volt itt egy vitám egy anyukával, aki lefikázta a mi olcsó gyerekülésünket, aztán persze kiderült, hogy az adac teszten ugyanolyan minősítést kapott, mint az ő méregdrága ülése.

De szerinted egy eldugott kis városban megfogják nézni, hogy milyen teszt eredményt produkál a gyerekülés? Én nem hiszem, örül, hogy elérhető közelségben a tescoban és társaiban meg tudja venni.


Szerintem is védőnői feladat kéne, hogy legyen ez is! Bár az a "vicces" az egészben, hogy pl. a tgyás, gyed ügyben én mondom neki, hogy éppen mi van. Szóval szerintem egy nagy kalap fos a mi egyedülálló védőnői szolgálatunk.

2010. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
11:29-es nemnemnem, nem rád gondoltam! elég régóta olvasgatom a gyereküléses témájú kérdéseket, írd be a keresőbe hogy gyerekülés, és meglátod, hányan vannak. isten ments hogy én személy szerint itt bárkit is bántsak. ne haragudj, ha magadra vetted, nem rád gondoltam, nem is értem.
2010. jan. 28. 11:33
 17/26 A kérdező kommentje:
11:30-as, vannak speciális esetek. egyetértek abban, amit leírtál. de gáz, hogy áll a gyerek a kocsiban, úristen...
2010. jan. 28. 11:35
 18/26 A kérdező kommentje:

11:27, nekem is hasonló van, csak "fapadosabb", römer gyártja, angliából hozattam, 25 ezer forint volt szállítással együtt.(!!!) itthon nem lehet kapni, gondolom ,mindenki azt venné :) ha lett volna pénzem, én is a king plust veszem meg, a prince-t nem olyan egyszerű bekötni, és nem annyira jól dizájnolt ülés.

amúgy rengeteg concordot hozatnak a németektől is, mert szinte feleannyiba kerül, mint itthon.

2010. jan. 28. 11:37
 19/26 A kérdező kommentje:
11:27, egy 2 és fél éves kislány az megint más tészta, hiába könnyű, neki biztosan elég erős már a csontja a menetiránnyal megegyező autókázáshoz.
2010. jan. 28. 11:41
 20/26 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem tök mindegy, hogy ki mikor, milyen gyerekülést vesz? Merre fordítja, mennyiért veszi? A te problémád lesz, ha valaki más belemegy az elötte lévő kocsiba, mert a visszapillantó tükörben a gyerekét nézte?

Nem!

Azért van ennyi felelőtlen szülő az utakon, mert minden mással többet foglalkoznak. Mint pl.: Te!

Nem lenne éppen más,fontosabb dolgod annál, hogy itt indulatokat keltesz? Szerintem lenne!

Indulj!

2010. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!