Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt mások is, akik...

Vannak itt mások is, akik egyszobás (40 nm-nél kisebb) lakásba (n) várnak/nevelnek gyereket? Hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogyan oldjátok meg az altatást, takarítást, illetve hogy minden fontos dolognak legyen helye. Apa hogy bírja az éjszakai riadókat?

Előre is köszönöm!



2014. nov. 4. 15:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Na álljál le, kérdező, nem én találtam ki:


[link]

2014. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%
Az nem egészséges, ha valakinek van egy 50 nm-es lakása és azt rögtön teleszüli vagy 3 gyerekkel, szegény gyerekeknek meg nemhogy elég játéktér nem jut, vagy hely a fejlődéshez, mozgáshoz, de még levegő sem. Nem egészséges. Ha ilyet látnék, én is jelenteném.
2014. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%
Inkább a 40 nm hitelmentesen, mint a 100nm akkora hitellel, hogy ételre már ne jusson. Hiába a nagy ház, ha fűteni nincs miből, és egész hónapban csak farhát, meg vajaskenyér a menü.
2014. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó, senki nem beszélt 100 nm-ekről, meg csirkefarhátról sem. Egyszerűen, ha tudom, hogy 35 nm a lakásom, nem szülök bele sok gyereket, csak egyet max. Józan ész.
2014. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves 68%-os válaszoló!

A hangnemedet kikérem magamnak, te jöttél ide kéretlenül észt osztani meg beszólni, mi az, hogy én álljak le?

Szerinted ez a cikk tényleg arról szól, amiről a kétgyerekes válaszadó írt? Nem tudom, mit csinálod itt a görögtüzet, légy szíves, és fáradj át máshova kötözködni.

2014. nov. 4. 20:59
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

5-ös vagyok,eddig is tudtam,hogy ezen az oldalon kap hideget és meleget az ember,de ezek most nagyon rosszul estek :( senki az itt írók közül nem látja hogyan élünk,hogyan neveljük a gyerekeinket....azért azt leírom,nem mintha mentegetni akarnám magam,hogy a nagy oviba jár délelőtt,apa alig van itthon, és nagyjából időjárástól függetlenül sokat vagyok lent velük.E mellett szépen tudnak játszani együtt,ha nagy házunk lenne akkor se engedném,hogy rohangáljanak,úgy érzem meg van mindenük.Van egy ismerősöm,ahol szintén 2 gyerek van,mindkettőnek külön szobája,bár még kicsik, és a nagy(5 éves!)magára csukja a szobája ajtaját,ha nem akar a kis tesójával játszani...persze tök jó a nagy lakás, mi is tervezzük,hogy költözünk,de őszintén nem látom hátrányát ennek a mostani helyzetnek!Ráadásul védőnő rendszeresen kijár,látja őket, soha egy szóval nem mondta,hogy ez gond,és látszik a viselkedésükön...

JA és ez a cikk szerintem nagyon nem erről ill.rólunk szól... :(((

2014. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
ja és a gyerekeim okosak,szófogadóak, értelmesek, nyilván a koruknak megfelelő "tüneteik" megvannak,de pl oviból se panaszkodtak még rá,komolyan semmi jele nincs annak,hogy mekkora lakásban lakunk...de nem is értem minek írom ezeket,nincs okom a mentegetőzésre, én csak igyekeztem a kérdésre válaszolni:(
2014. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Szerintem nincs miért magyarázkodnod, köszönöm a válaszodat, és sajnálom, hogy olyanok is megszólalnak egy-egy kérdésre válaszolva, akik érdemben ugyan nem tudnak hozzászólni a témához, de azért ahol lehet, megragadják az alkalmat, hogy belekössenek valakibe.

2014. nov. 4. 21:09
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Honnan tudod, hogy aki kicsi helyen él, az miért és mikor került oda? Vagy ha neked 2 gyerekkel kellene ekkora lakásba költözni, inkább az utcára mennél?

Én írtam, h 8 évig éltünk 28 nm-en. A tesóm 3, én 6 éves voltam, amikor odaköltöztünk, mert muszáj volt. Dédiéknek segítség kellett, így otthagytuk a 2 szobás saját házat az egy szobáért, hogy két 70 fölötti rokonnak segítsünk.

Annyira tudsz ítélkezni a semmire, de ha hasonló helyzetben lennél, akkor neked lenne a legnagyobb szád.

2014. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Julie S ***** válasza:
62%

A mi lakasunk 35 nm (tetoteri) es van kb 10 nm galeriank (ez sokat dob rajta). En szeretem, bar se garazsunk (mondjuk autonk sincs :)), se tarolonk nincs, igy mindig meg kell gondolni, hogy mit, hogyan, hova pakolunk. Nekem nagyon tetszik, hogy nem tudunk kulon vonulni, igy tobb idot toltunk egyutt. En nagy hazakban nottem fel, de ebben a pici lakasban sokkal boldogabb vagyok.


Az altatas nem extra dolog, mert harman egy agyban alszunk. Konnyen megy, utana nincs zajongas. Mindharmunknak aranylag jo alvokaja van (nekem a legjobb :)).

Takaritas akkor van, mikor apa es lanya elmennek setalni. Vagy a parom takarit, mikor en megyek a kicsi lannyal. Amig pici volt a gyerkoc, addig nem zavarta a porszivo hangja, sot el is aludt ra.

2014. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!