Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nő létemre, nem szeretnék...

Nő létemre, nem szeretnék gyereket, a párom viszont igen. Veszett ügy lenne így a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást, mondhatom egymás darabkái vagyunk, boldog vagyok Ő is. viszont tervezi a gyereket, neki ez teljesítené ki a szerelmünk. Először azt hittem, csak egy kósza elszólás volt a részéről, későbbiekben kiderült, komolyan gondolja. Nem tudom, hogyan folytassuk, Ő sem. Elmondtam őszintén, nagy valószínűséggel nem fogom meggondolni magam az évek alatt, Ő is ragaszkodik az álláspontjához, amit megértek, hiszen igazi "apatípus". Ő 30 éves, tudatos gondolata van a családalapításról. Fáj, mert úgy érzem el kell engednem, hogy találjon valakit aki tényleg megadja neki a boldogságot.

#választás #szerelem #gyerekvállalás #nem szeretnék gyereket
2014. aug. 25. 18:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát megy az agyalás, szerencsére sokat segítettetek :)
2014. aug. 25. 19:46
 12/14 anonim ***** válasza:
Én abszolút megértelek ebben a kérdésben, én sem szeretnék gyermeket a későbbiekben, révén, hogy nekem már teljesen elfogyott minden anyai ösztönöm, amíg anya második házasságából született tesómat neveltem (szó szerint), szóval, én úgy érzem, hogy már megéltem azokat a dolgokat, amiket egy nő egy gyerekkel megélhet, nekem már erre nincs szükségem. Párom ennek ellenére, csak neki még nagyobb korkülönbséggel van testvére, szeretne gyereket, bár most még azt mondja, hogy értem lemond erről. Hát, majd meglátjuk... Én azt vallom, hogy egy valódi dologról nem szabad lemondani valaminek a lehetősége miatt...
2014. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez az olyan gondok egyike, ami megoldhatatlan. Ebben nincs kompromisszum, itt nincs olyan megoldás, hogy mindenkinek jó legyen, csak olyan, hogy az egyiknek jó, a másiknak nem. Önzőség lenne a párodtól, ha arra kényszerítene, hogy szülj gyereket, ha nem akarsz, ahogy az is önzőség lenne, ha te megfosztanád ettől, pedig szeretné. Bármelyikőtök "nyer" is ebben a vitában, a másik tuti, hogy nem lesz boldog, ami megmérgezi a kapcsolatot, és csak idő kérdése, hogy vége legyen. Igazából, ha ezt belátjátok, és most elengeditek egymást, nem húzzátok fölöslegesen egymás idejét, ha nem, akkor ellehettek egymással még pár évet, de a végeredmény ugyanez lesz szerintem.

Sajnálom, nehéz ez nagyon, én annyi idős voltam, mint te, amikor közel 6 év után elköszöntem a barátomtól, mert ő soha nem akart gyereket, én meg mindenképpen igen. Piszok nehéz volt, de én nem lennék soha boldog gyerek nélkül. Most 26 vagyok, férjhez mentem tavaly, épp rajta vagyunk a baba témán. Az exem is boldog egy olyan nővel, aki nem akar gyereket. Mindenki jobban járt, sosem bántam/bántuk meg a döntést. Kitartást neked és sok erőt a döntéshez!

2014. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam a válaszokat, bocsi, ha valamit ismételnék. :)

22 évesen eszem ágában nem volt gyereket szülni. A víz kivert a gondolattól, hogy a napjaimat egy gyerekkel töltsem. Aztán úgy 28 évesen egyre többször jutott eszembe, hogy azért mostmár jó lenne egy baba. Végül 32 voltam mire szültem az elsőt, most 35 évesen várom a másodikat. Későn érő tipus vagyok, na. :)

És nekem pont ezért nem működött az előző kapcsolatom sem. Az akkori párom 5 évvel volt idősebb, mikor ő 30 volt én még csak 25. A fülemet rágta állandóan a gyerekkérdéssel és a korával " zsarolt". Hogy ő már 30 és én nem szülök neki gyereket. A kapcsolatnak 5 év után lett ezért vége. A sors fintora, hogy neki azóta sem született gyermeke. :(

Szóval a te esetetben még simán előfordulhat, hogy meggondolod magad, hisz még nagyon fiatal vagy. Ha a párod nem siet annyira, akkor még nyugodtan várhattok pár évet. Viszont ha nagyon akarja, akkor el kell engedni.

Mert az gáz, ha 10 év múlva is úgy érzed, hogy neked nem kell baba, ő meg már 40 éves.

Van egy kedves női ismerősöm. Ismerem már több mint 10 éve. Soha semmi mást nem hallottam tőle, csak hogy neki nem kell gyerek. Soha nem fog szülni, mert nem tud mit kezdeni a gyerekekkel, ő nem anyatipus. Aztán 2 éve jött egy nagy szerelem (oltári nagy!!), fél év múlva esküvő, nem sokra rá baba a pocakban. :) Pár hete szült, nem telik el nap, hogy ne posztolna a kisfiáról, akkora a boldogsága. :) Már 37 éves, ő is későn érő tipus. :)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy az emberek változnak, a kérdés csak az, hogy te is ilyen ember vagy e és, hogy a párodnak lesz e türelme ezt kivárni.

2014. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!