Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nő létemre, nem szeretnék...

Nő létemre, nem szeretnék gyereket, a párom viszont igen. Veszett ügy lenne így a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást, mondhatom egymás darabkái vagyunk, boldog vagyok Ő is. viszont tervezi a gyereket, neki ez teljesítené ki a szerelmünk. Először azt hittem, csak egy kósza elszólás volt a részéről, későbbiekben kiderült, komolyan gondolja. Nem tudom, hogyan folytassuk, Ő sem. Elmondtam őszintén, nagy valószínűséggel nem fogom meggondolni magam az évek alatt, Ő is ragaszkodik az álláspontjához, amit megértek, hiszen igazi "apatípus". Ő 30 éves, tudatos gondolata van a családalapításról. Fáj, mert úgy érzem el kell engednem, hogy találjon valakit aki tényleg megadja neki a boldogságot.

#választás #szerelem #gyerekvállalás #nem szeretnék gyereket
2014. aug. 25. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyikőtöknek engednie kell ha együtt szeretnétek maradni. Legyen a párod akinek az az álma hogy felneveljen egy gyerkőcöt? Vagy te aki nem szeretne egyáltalán? Megutálnád a párod később ha miatta szülnél? Vagy ő megutálna ha miattad mondana le az utodokról?

Ezekre a kérdésekre nektek kell válaszolni. Ha nagyon nem tudod elképzelni az életed gyerekekkel akkor szerintem engedd el, mert az nagyon tud fájni egy embernek ha szeretne gyereket de mégse lesz :(

2014. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel.

Ez pont az életnek, egy kapcsolatnak egy olyan pontja, amiben egyetértésben kéne gondolkozni. Ha egyik sem enged a nyolcból, akkor bizony valaki szenvedni fog ebben a kapcsolatban.

Hány éves vagy amúgy kérdező? Nem lehet, hogy később, esetleg meggondolnád magad? Hogy még fiatal vagy és azért nem érzed, hogy szeretnéd? Vagy teljesen kizártnak tartod? Mert ha igen, akkor pedig szerintem is jobb lenne, ha a párodnak minden álma és tényleg jó apa válna belőle, hogy valaki olyannal kössétek össze az életeteket hosszútávra, egy életre, akivel közösek a céljaitok. Mert ha két embernek nem közösek a céljaik, pláne egy ilyen alapvető kérdésben, akkor hiába a jó kapcsolat, hiába tűnik úgy, hogy jól megvagytok, előbb-utóbb pont ez miatt fogtok eltávolodni egymástól.

2014. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
50%
Bocs az offért, de én is így vagyok ezzel mint te, bár én még csak 21 vagyok és nincs is még olyan párom akivel ez probléma lehetne, de ugy érzem ebből lesznek még gondok az életemben, nem hinném hogy meggondolnám magam...Megkérdezhetem,hogy nálad milyen okai vannak annak hogy nem szeretnél?
2014. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen én is ide tértem mindig és fájó dolog. Koromat direkt nem írtam, de 22 vagyok, nem döntés kérdése nálam, hanem egy érzés. Azt is külön köszönöm, hogy nem elítélő hangnemet kaptam ! :)
2014. aug. 25. 19:10
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ugyan így voltam én is!

Nem szerettem volna gyereket,önző és nem önző okokból, ez most mindegy! A párom nagyon-nagyon szeretett volna babát..

Sokat veszekedtünk emiatt. Már-már odáig elfajult, hogy mondtam neki, hogy keressen olyan lányt aki megadja neki azt amire vágyik hisz én nem leszek rá képes:( Azt is eldöntöttem ha teherbe esnék elvetetném,olyannyira nem szerettem volna kisbabát!!

Aztán teherbe estem és sztem én voltam/vagyok a legboldogabb ember majdnem az egész világon:) Alig várom, hogy megszülessen a mi kis gyümölcsünk:) Én sokkal közelebb kerültem a páromhoz érzelmileg,mondhatni még szerelmesebb lettem:) Nem is értem, hogy eddig miért mondogattam és miért veszekedünk ezen ennyit:) Nekem megváltozott a véleményem amint kiderült, hogy babás vagyok:) Most kerek minden:) Hát még ha megszületik:)

Hozzá teszem én is 22 éves vagyok:) A párom 29 lesz:)

Üdv 24hkm

2014. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Azt hozzá kell még tennem, ha nem estem volna teherbe, a mai napig sztem így gondolkoznék, hogy nem kéne gyerek. Nekem ez volt az áttörés ha lehet így nevezni:)
2014. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nálam a fő probléma, hogy különösebb oka nincsen, hogy nem szeretnék. Egyszerűen nem tudom elképzelni, sose számoltam ezzel az "opcióval" az életemben. Viszont örülök, hogy nálatok, helyre jött minden, őszintén mondom sok boldogságot nektek !!! :)
2014. aug. 25. 19:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagy. Hidd el, ez az érzés még bőven megváltozhat benned. Nem egy olyan nőt ismerek, aki 25 évesen is még váltig állította, hogy nem akar gyereket vagy maximum 30 éves kopra után, aztán 28 évesen már a falat kaparták, csak hogy teherbe essenek.

A kérdés az, hogy a páros hány évig hajlnadó még várni, hogy esteleg megfogalmazódjon benned a vágy. Mert ő most 30 éves, én megértem, hogy ő már nem szeretne sokáig várni. ha mondjuk ad még neked 5 évet és nálad akkor sem változik az érzés, akkor azt még a jól működő kapcsolat is megsínyli.

Mert a gyerekkérdés komoly kérdés. Vagy úgy működik, hogy egyik fél sem akar gyereket vagy mindkettő akar. De ha az egyik nagyon akar, a másik meg nagyon nem az szerintem örök feszültségforrás.

2014. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

1,es vagyok

Azért 22 évesen még nincs minden veszve hátha később jön elő nálad az anyai érzés. 24 éves koromig én is azt éreztem hogy sosem szeretnék gyereket. Nem tudtam mit kezdeni a gyerekekkel, zavartak a jelenlétükkel... stb. Aztán egyik napról a másimra mintha felkapcsták volna bennem az anyai ösztönök nevezetű kapcsolót és minden megváltozott :) Ne kérdezd mitől mert nem volt kiváltó oka, akkor épp lárom se volt. Elkezdtem imádni a kölkömet, szerettem velük játszani, beszélgetni és egyre jobban kezdtem vágyni egy sajátra :)

Hátha nálad is csak később jönnek elő ilyen érzések :)

2014. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocs az elütèsekért, hülye mobilról írtam :)
2014. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!