Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok ha...

Anyukák, ti mit szólnátok ha anyósotok ilyet írna?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt, a 3,5 éves kislányommal a megkérdezésem nélkül elkezdtek karácsonyi ajándékokat gyártani az egész családnak, amit az én kis manóm elmondott nekem! Én kicsit mérges lettem de nagyon illedelmesen és bocsánatkérések közepette megkértem hogy ne tegye mert szerintem egy 3,5 éves kislánynak még a jézuska hozza az ajándékot nem pedig ő csinálja!!! Hogy neki még maradjon meg az a izgalom és rejtély! Valamint én úgy éreztem ha ennek eljön majd az ideje(mármint az ajándék csinálásnak) akkor az az én feladatom lesz:-(

Erre anyósom visszaírt egy ilyen e-mailt(kimásoltam):

"MILLIÓNYI GYERMEK KÉSZÍT A CSALÁDTAGJAINAK AJÁNDÉKOT, MERT SZERETNE ÖRÖMET SZEREZNI. MIVEL ÉN ÚGY NŐLTEM FEL, HOGY MINDIG AZ VOLT A FONTOS, HOGY MI ADJUNK, - ÍGY FIAM IS ÖRÖMMEL KÉSZÍTETT AJÁNDÉKOT A NAGYSZÜLŐKKEL NEKÜNK.EZÉRT ÉN HÁLÁS VOLTAM ÉS VAGYOK, MERT SOKAT SEGÍTETTEK NEKÜNK AZÁLTAL, HOGY A GYEREKEMMEL FOGLALKOZTAK AKKOR, AMIKOR MI NEM TUDTUNK.



MOST MONDOM AZT, HOGY ELÉG.!!!



AKKOR, AMIKOR ÉN NAGYMAMAI MIVOLTOMAT GYAKORLOM, AKKOR NEM A TE AKARATOS AKARATODNAK TESZEK ELEGET, HANEM ISTEN AKARATÁNAK. MERT AZ UNOKA ISTEN AJÁNDÉKA AZÉRT, MERT EGYKOR SZÜLŐK VOLTUNK.


MAJD, HA ROSSZRA TANÍTOM UNOKÁM, MEGKÉRHETSZ RÁ, HOGY TÖBBET EZT NE TEGYEM, DE ADDIG, AMEDDIG NEKTEK A SZERETET ÜNNEPÉRE KÉSZÜLŐDIK....HÁT EHHEZ NEM HISZEM, HOGY A TE ENGEDÉLYED KELL.


A TE FELELŐSSÉGED, MIT MIÉRT TESZEL. AZ ÉN OTTHONOMBAN PEDIG EZUTÁN IS A TEREMTŐ AKARATA FOG ÉRVÉNYESÜLNI, A HÁLA, A TISZTELET ÉS A SZERETET.EHHEZ PEDIG A TE ENGEDÉLYED NEM KELL.


ÉN PEDIG MOST EZT KÉREM TŐLED,... MINT A FÉRJED ANYJA, MINT A GYERMEKEID NAGYMAMÁJA, ÉS MINT 20 ÉVVEL IDŐSEBB EMBER.


EGYÉBKÉNT PEDIG BÁRMIKOR KÉSZEN VAGYOK EGY BESZÉLGETÉSRE, HOGY AZ ANYÓS SZEREPPEL MI A PROBLÉMÁD, MIÉRT ÉRZED AZT, HOGY EBBEN AZ EGYBEN KELL A KLASSZIKUS ANYÓS-MENY VISZONT KÖVETNED?"


Én vagyok a hülye hogy ezen nagyon kiborultam?

Mert úgy érzem a szeretettel el lettem küldve a f...be, hogy az ő házában azt csinál a gyerekemmel amit akar:-(((

Vagy túlzásba viszem?

Szerintetek?


2010. jan. 12. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Az odáig mind oké,hogy a szülők feladata a nevelés,ezt vallom én is.És elhiheted,hogy ha mi is a "nagy beszélgetés " előtt lennénk,valószínűleg én is így reagáltam volna.

DE!!!

Szépen foglalkozik a gyerekkel,szépen beszél vele,tanítja sok jóra.Ezeket a segítségeket el kéne fogadnod.Foglalkozik vele,mikor te rá hagyod,mert valami más dolgod van.a férjedre is vigyázott a mamája,mikor az anyósod megkérte...

TUDOM ,hogy nehéz,nekem is az volt.De hidd el,hogy a gyereknek teszel azzal jót,ha az ő szerető és szeretett nagyiját te is elfogadod.

Értem a problémát,hogy szerinted a saját házában kisajátítja a gyerekedet,és nem kér engedélyt semmihez.

Figyeld meg,hogy az oviban sem fognak mindenért rohangálni hozzád,hogy megengeded-e.(most olyanra gondolok,mint csoport foglalkozás,gyurma,ragasztás,bábozás,vers tanulás)

Először neked kell szeretned az anyósodat,hogy ő is tudjon szeretni téged!!!

2010. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell hogy az oviban vagy akár az anyósomnál mindenről megkérdezzenek, csak ha megkérem valamire mert máshogy gondolom, és azt tisztelettel és nem rosszindulatból teszem, NE KAPJAM AZT A FEJEMRE HOGY MÁRPIDIG Ő IS ÍGY NEVELTE A FIÁT ÉS ÍGY FOGJA A LÁNYOMAT IS HA TETSZIK NEKEM HA NEM, ÉS EBBE NEKEM NINCS BELESZÓLÁSOM!!!

Mert mindegy hogy milyen szép szavakba csomagolta be ez erről szól:-(((

2010. jan. 12. 15:35
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ez az adott szituáció lett túlreagálva (ez a gyártsunk ajándékot, vagy sem). Ebben a helyzetben valahol tudok igazat adni az anyósnak. DE, az anyósnak nem az a dolga, hogy ő nevelje a te gyermeked, főleg úgy nem hogy ez ütközik az elveiddel. Ő a nagymama, persze vigyáz rá ha neked dolgod van, ellátja, és jóra tanítja. Azt viszont figyelemben kell tartania, hogy ez a te nevelési elképzeléseiddel mennyire homogén. Szerintem mindkettőtöknek kéne egy kicsit közelíteni egymás irányába.
2010. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igazad van hogy kiborultál, és igaza van a nagyinak, hogy kiborult. Kapj az alkalmon és beszélgessetek! Közelítsetek egymás felé, és ne kapjátok fel a vizet azon, ha másképp gondoljátok a dolgokat. Ha javasol valamit, mondd azt, köszönöm, elgondolkodom a dolgon. Intelligens nőnek tűnik az anyósod, és szerintem jobban fogja venni az "akadályokat", ha nem kívülállóként, hanem partnerként kezeled. Hidd el, sok emberrel így lehet jobban boldogulni. Az én anyósom is ilyen. szóval, visszább az agarakkal!Sok sikert!
2010. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok a sorok közt olvasni. Megértelek! Nem is inkább az ajándék készítés az amin kibuktál ennyire hanem az a stílus ahogy anyós válaszolt. Igaza volt az egyik hozzászólónak, hogy az anyósod eléggé magasrangúnak képzeli magát hogy Ő Ő és Ő. Az én gyerekem bárhol van az én szabályaim szerint viselkedik és nem az adott ház tulajdonosáéval. Pff, szép is lenne. Szóval ritka bunkó anyósod van hogy így neked esett egy szimpla kérés miatt. Jelzem feléd nem vagy egyedül nekem is van egy hasonló anyósom.
2010. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Aki anyósnak ad igazat, az mindjárt le van pontozva?!

Szép!

2010. jan. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!