Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok ha...

Anyukák, ti mit szólnátok ha anyósotok ilyet írna?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt, a 3,5 éves kislányommal a megkérdezésem nélkül elkezdtek karácsonyi ajándékokat gyártani az egész családnak, amit az én kis manóm elmondott nekem! Én kicsit mérges lettem de nagyon illedelmesen és bocsánatkérések közepette megkértem hogy ne tegye mert szerintem egy 3,5 éves kislánynak még a jézuska hozza az ajándékot nem pedig ő csinálja!!! Hogy neki még maradjon meg az a izgalom és rejtély! Valamint én úgy éreztem ha ennek eljön majd az ideje(mármint az ajándék csinálásnak) akkor az az én feladatom lesz:-(

Erre anyósom visszaírt egy ilyen e-mailt(kimásoltam):

"MILLIÓNYI GYERMEK KÉSZÍT A CSALÁDTAGJAINAK AJÁNDÉKOT, MERT SZERETNE ÖRÖMET SZEREZNI. MIVEL ÉN ÚGY NŐLTEM FEL, HOGY MINDIG AZ VOLT A FONTOS, HOGY MI ADJUNK, - ÍGY FIAM IS ÖRÖMMEL KÉSZÍTETT AJÁNDÉKOT A NAGYSZÜLŐKKEL NEKÜNK.EZÉRT ÉN HÁLÁS VOLTAM ÉS VAGYOK, MERT SOKAT SEGÍTETTEK NEKÜNK AZÁLTAL, HOGY A GYEREKEMMEL FOGLALKOZTAK AKKOR, AMIKOR MI NEM TUDTUNK.



MOST MONDOM AZT, HOGY ELÉG.!!!



AKKOR, AMIKOR ÉN NAGYMAMAI MIVOLTOMAT GYAKORLOM, AKKOR NEM A TE AKARATOS AKARATODNAK TESZEK ELEGET, HANEM ISTEN AKARATÁNAK. MERT AZ UNOKA ISTEN AJÁNDÉKA AZÉRT, MERT EGYKOR SZÜLŐK VOLTUNK.


MAJD, HA ROSSZRA TANÍTOM UNOKÁM, MEGKÉRHETSZ RÁ, HOGY TÖBBET EZT NE TEGYEM, DE ADDIG, AMEDDIG NEKTEK A SZERETET ÜNNEPÉRE KÉSZÜLŐDIK....HÁT EHHEZ NEM HISZEM, HOGY A TE ENGEDÉLYED KELL.


A TE FELELŐSSÉGED, MIT MIÉRT TESZEL. AZ ÉN OTTHONOMBAN PEDIG EZUTÁN IS A TEREMTŐ AKARATA FOG ÉRVÉNYESÜLNI, A HÁLA, A TISZTELET ÉS A SZERETET.EHHEZ PEDIG A TE ENGEDÉLYED NEM KELL.


ÉN PEDIG MOST EZT KÉREM TŐLED,... MINT A FÉRJED ANYJA, MINT A GYERMEKEID NAGYMAMÁJA, ÉS MINT 20 ÉVVEL IDŐSEBB EMBER.


EGYÉBKÉNT PEDIG BÁRMIKOR KÉSZEN VAGYOK EGY BESZÉLGETÉSRE, HOGY AZ ANYÓS SZEREPPEL MI A PROBLÉMÁD, MIÉRT ÉRZED AZT, HOGY EBBEN AZ EGYBEN KELL A KLASSZIKUS ANYÓS-MENY VISZONT KÖVETNED?"


Én vagyok a hülye hogy ezen nagyon kiborultam?

Mert úgy érzem a szeretettel el lettem küldve a f...be, hogy az ő házában azt csinál a gyerekemmel amit akar:-(((

Vagy túlzásba viszem?

Szerintetek?


2010. jan. 12. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én ebben nem látok semmi rosszat. Gyerekkoromban, amikor még a Jézuska hozta az ajándékot, mi is mindig készültünk anyuéknak valamivel.

Szerintem örülj neki, hogy anyósod ennyire szereti a gyermekedet, és ne keress a kákán is csomót.

2010. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég agresszíven reagált, az biztos. De a stílusból, ahogy írt, nekem inkább az jön le, hogy úgy érzi nem is ez a baj, mármint a karácsonyi dolog, hanem hogy neked az ó "anyósságával" van bajod, ami lehet, hogy más dolgokból adódott.

Az unoka isten ajándéka - ezzel semmi baj nincs, és kedves dolog az ajándék készítés is, és azzal sincs baj, hogy ha te másként gondoltad. Egyébként pedig megférhet ez a két dolog egymás mellett, tehát a szeretet ünnepén hozhat a Jézuska is ajándékot, meg készülődhetünk a gyerekekkel ajándékkészítéssel is az ünnepre. Mivel ez már így esett nem érdemes rajta rágódni, de én szaván fognám a nagyit, és igényt tartanék egy beszélgetésre, hogy miért érzi úgy, hogy te őt nem tartod jó anyósnak. Megbeszélhetnétek azt is, hogy általában a gyerekek nevelésének a fő irányát a szülőknek kell meghatározniuk, dem a nagyszülőknek, bár, ha belegondolok, kevés olyan nagyi van, aki erre képes. Pl., alapvető dolog lehet ha pl. a szülők egészséges életmód pártiak, nem adnak édességet a gyereknek, esetleg csak nagyon ritkán, de, ha a gyerek a nagyihoz kerül, az folyton tömi sütivel, csokival. Egyrészt érthető a felháborodás, mert nem véletlen, hogy a szülők azért küzdenek, hogy a gyerek ne csokin nőjön fel, ugyanakkor hogy lehet megtiltani egy nagyinak, hogy sütit süssön az unokájának? Hiszen egy nagyinak porcukor és fahéjillatúnak kell lennie hagyományosan. Szóval ilyenkor mindenkinek igaza van, a saját szemszögéből. Mivel mindketten fontosak vagytok a gyerek számára mindenképp a megegyezés a lényeges. És az, hogy lehetőleg ismerje a nagyszülő a szülők terveit, elképzeléseit a nevelésről.

2010. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
* az Ő "anyósságával"
2010. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Én 3 évesen kezdtem oviba járni. Készítettünk ajándékot karácsonyra, húsvétra, anyák napjára. És ettől függetlenül hittem a Jézuskában, és nagyon boldog volam amikor csilingelt és hozta az ajándékot, de még boldogabb amikor annak a kis fecninek örültek a szüleim amit én gyártottam! Szóval szerintem túlreagálod...
2010. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom hogy ne csináljon ajándékot karácsonyra,csak azt hogy MÉG NE!Szerintem 3 évesen még ne az ajándékozás öröme legyen a lényege a karácsonynak hanem az izgalom, misztika stb...

Egyébként meg inkább azon akadtam fent hogy nem kell az engedélyem semmihez amit náluk csinál a gyerekkel:-(((

2010. jan. 12. 15:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre kikaptál egy határozott anyóst! Nem lennék a helyedben. De sztem is túlreagálod a dolgot! A 2. válaszolóval értek egyet. Bár, hogy neked is igazat adjak, anyós egy kicsit túlértékeli önmagát! Ő, Ő a fia, anyja, Ő, az unokák nagyanyja, Ő, Ő. Érdekes beszélgetés lesz....
2010. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Bár a stílusa nem túl kedves,mégis úgy érzem,igaza van.Nálunk ugyan nem Jézuska van hanem Télapó,de hisznek benne,mégsem volt probléma az oviban-iskolában készített ajándékkal,hiszen azt ők csinálták,és nagy szeretettel adták.

Tényleg túlreagálod kicsit,és azt hiszem,nem ártana az a bizonyos beszélgetés anyósoddal,talán tisztázhatnátok pár dolgot.

Én úgy vettem ki,semmi rossz nem történik a gyerekeddel a nagymamánál,próbálj annak örülni,h ilyen szépen foglalkozik a kislányoddal.

2010. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem FINOMAN próbáld meg közölni vele, hogy nagyon tiszteled, és semmi gondod nincs vele, de a gyerek nevelése a szülők feladata, nem a nagyszülőké, és éppen ezért tartsa tiszteletben az elveiteket, még akkor is ha a gyerek nála van, az ő házában.

A kölcsönös tisztelet az alapja a jó kapcsolatnak!

Ha ő tiszteli a Te kéréseidet, akkor gondolom nálad is megmarad az iránta mutatott tisztelet.


(Mondjuk jó neked, hogy legalább akar foglalkozni az unokájával, az enyém carik a fejére, 5 éves a lányom, de még egyszer nem kérdezte meg őszintén, hogy mi van vele.....)

2010. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Igen elküldött téged oda... Bocs. Én is ezt látom. Az én anyám pontosan ilyen, mint a te anyósod. Megpróbálhatod a beszélgetést, egy próbát megér, de ne számíts sokra. Sajnálom. Remélem nem lesz igazam, és a te anyósod nem olyan mint az én anyám.

Az anyósom nekem betartja, amit mondok. Ő úgy gondolja, én nevelek és ő segít. Néha esetleg megmondja, ha szerinte nem jó valami (megbeszéljük), de sose teszi az ellenkezőjét annak, amit mondok. Mondjuk nem is hagynám. Ez nem szép dolog semmibe venni egy anya kérését. Próbáld meg a beszélgetést, de ne hagyd magad elnyomni, mert most még csak ez, holnap meg már más is. Esetleg köthetsz kompromisszumot. Együtt csináljátok 3-an az ajándékokat.

2010. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Túlzásba viszed.

Amúgy teljesen igaza van anyósodnak: miért kell ezt a sémát követni, hogy amit az anyós csinál az minden rossz?

És ilyen pitiáner dologba kötsz bele, hogy Jézuska vagy nem Jézuska?

Szerintem örülhetnél, hogy ilyen anyósod van, aki szereti az unokáját, foglalkozik vele, és ha valami véleménye van, azt nem lenyeli hanem megosztja veled. Becsüld meg!

2010. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!