Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod a népességfog...

Fontosnak tartod a népességfogyás megállítását?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 23:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%
nem
2010. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
22%

01-13, 12:17 Jó, ha tudod, hogy a magánnyugdíj nem fogja megoldani a problémát. Ez egy jó propaganda szöveg volt annak idején, mikor kötelezővé tették.

Abban viszont igazad van, h állami nem lesz. De hidd el, EZ sem lesz. És nyugaton sem.

2010. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
13%

Fontosnak tartom a népességfogyás megállítását. Szeretném, ha sokan szülnének, és megtapasztalhatnák a nagycsalád örömeit. 3-4 gyerekre gondolok, ha az anyagiaktól eltekintünk, ennyi fér bele egy dolgozni is szerető, de családjának is élő házaspár energiáiba.

Én szeretem, hogy tovább tudom adni négy embernek is a szeretetet. Felnevelek négy becsületes, dolgozni tudó és szerető értelmes, kedves embert. Ez jó. (ha ingyenélőt nevelnék akár egyet, akár nyolcat, nem lenne jó)

Az anyagi kérdést ("megadni neki mindent", "ebbe a világba?!" "ők fognak eltartani", "nem akarok rosszat neki" stb) én csak az önzőség leplezésének találom. Nem pénzért szeret az ember!

2010. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

én igen, de tényleg egy percig sem azért szültem, hogy gyarapodjon a magyar, hanem azért, hogy ha a gyermekeim felnőnek, ne a „nem idén barnultakból” legyen több, hanem mert fontosnak tartom, hogy egy, a társadalom számára aktív és hasznos emberrel több legyen. Igyekszem így nevelni a gyermekeimet. Nem tartom magam hazafinak.


Amikor sokan jönnek azzal a szöveggel, hogy ennyit tudok tisztességben felnevelni, ennyit tudok taníttatni, akkor mindíg eszembe jut, hogy nekem semmi kedvem sincs az egyetem végéig kitörölni a gyermekeim fenekét (talán rossz felfogás, de szerintem helyes), hiszen erre találták ki a diákmunkát. Én is és a férjem is dolgozott tiniként, mégsem munkásemberek lettünk, hanem ing-nadrágos, kiskosztümös munkánk van/volt. Amit adnod kell neki útravalót, az némi hozomány és egy nagy adag emberség, tisztesség, rátermettség és munkakedv. EZeket pedig drága játékok nélkül is meg lehet oldani, egy kis otthoni kreativitással. Csak egy példa és befejezem a válaszomat: a 2 hónapos kisfiam sokkal jobban szereti azt a csörgő-börgő játékot, amit a párommal otthoni anyagokból készítettünk, mint azt a szép FP játszószőnyeget, amit a keresztanyjától kapott. És nekünk egy fillérbe sem került elkészíteni.


Summa summárum 3 gyermeket szeretnénk.

2010. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Mint minden nemzet e bolygón: Igen. És ennek az ellehetetlenítése az első számú szent! célja a mai politikusoknak. Annyira egyértelmű, csak egy kis ész kéne, hogy ezt mindenki felfogja.
2010. okt. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
73%
Ha továbbra is ilyen idióta demokráciában fogunk élni akkor NEM!!
2011. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!