Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod a népességfog...

Fontosnak tartod a népességfogyás megállítását?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 23:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2010. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Én fontosnak tartom. De nálam vallási-erkölcsi kérdéssel is keveredik az ügy, szóval kombinált...

Egyelőre 1 babánk van, 1 kereset, aminek a fele hitel, de fiatala vagyok, hátha valamikor behozhatjuk a lemaradást. De ha nem úgy alakul, hát nem, éhen azért nem halhatunk, mert a nép fogy...

2010. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
75%
Lehet, hogy Magyarországon fogy a népesség - ami nem lep meg - de mi van azokkal a magyarnak született emberekkel, akik külföldre költöztek és ott alapítottak családot?
2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%
Amíg az állam ilyen "feltételeket" teremt a gyerekvállaláshoz, addig NEM: ha nem érdekli a helyzetem és hogy miből hogyan tartanám el őket, addig engem sem érdekel, hogy fogyunk...
2010. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen (itt most Magyarországról van szó). Olyan kevés gyerek születik, hogy amikor mi leszünk nyugdíjasok, nem lesz ki eltartson (vö. "a pénz nem ehető"). Itt nem segít semmilyen pillér, dolgozó nélkül az értékpapír nudlit sem ér. Aki nem hiszi, járjon utána!
2010. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
84%

11:21 - Azért van a magánnyugdíjpénztár, amit TE fizetsz be, és nem más fizetéséből tartanak majd el, hanem ebből, olvass utána, az állami meg fog szűnni, vagy olyan minimális lesz, hogy az éhhalálhoz se lesz elég, nem a népesség miatt, a magánnyugdíj váltja fel.

Nekem nincs kedvem ebben az országban maradni, túl sok az önző, rosszindulatú ember, álláslehetőség nem nagyon van (ami most van, olyanból hosszú távon nem lehet megélni - határozott idejű, ideiglenesen jó, de tartósan nem megoldás).

2010. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Zenon válasza:
32%
Ezt sorsdöntőnek tartom a magyarság fennmaradásának érdekében.Olvasva a kommenteket arra gondolok, hogy milyen helytelen felfogása van erről az embereknek.Hiába van valakinek sok pénze, 2 diplomája, jól fizető állása, ha nincs utódja, végül semmi sem él belőle tovább.Túl kényelmes faj a magyar.Lehet lepontozni.
2010. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

Én fontosnak tartanám, DE. Az én szakmámból (pedig 2 diplomám van) éhenhalni lehet kb. ezt aki csinálja, szerelmből teszi.A férjemet meg nem fogom ennél is több munkára "kényszeríteni"csak azért hogy még egy gyereket eltartson, mert így is alig van velünk, és az élet MINŐSÉGE is számít ahogy eltöltjük egymással, nemcsak az hogy végül 2 gyerek marad e utánunk vagy 5.

Így 2 bébit vállaltunk, ennyire futja...

2010. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
A magyar állam nem tartja fontosnak,ezért mégha fontosnak is tartanám,nem tehetek ellene.Örülök ha egyet feltudok nevelni tisztességesen.Nem szeretném ha bármiben hiányt szenvedne.
2010. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
Igazság szerint nagyon sajnálom, de egyszerűen mi lehetne a megoldás. Szültem két gyereket, mindenről lemondok, hogy nekik a legtöbbet adhassam, de még így is sokkal kevesebbet kapnak, mint amennyit én kaptam gyerekkoromban. Pedig a szüleim sem voltak sosem gazdagok, csak tisztességgel dolgoztak, most meg hiába dolgozzuk a belünket is ki semmit nem ér a munkánk, a pénzünk. Már előre félek, hogy milyen világ lesz akkor, amikor ők felnőnek. Imádom a gyerekeket, imádok anya lenni, nagyszerű férjem van, szívesen szülnék még gyereket, de minek, hogy éhen haljon?
2010. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!