Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek anyukák! Ti, hogy...

Timike22 kérdése:

Kisgyerek anyukák! Ti, hogy oldjátok meg a főzést és a házimunkát, ha nem segít senki?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam, állandón az udvaron lenne, de nekem bent van dolgom és elmaradok a takarítással, aminek a férjem hangot is ad, de nem segít semmit, nem vigyáz a gyerekre se amíg főzök, persze utána is takarítani kell! 6hetes terhes is vagyok és állandóan rosszul vagyok, este amikor elalszik a gyerek már nincs erőm takarítani

2014. jún. 23. 20:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Egy gyerekesként én is éreztem így néha, de rá kellett jöjjek, hogy egy gyerek mellett tényleg mindenre kellene időnke lenni, nem pici baba mellett, hanem 1,5-2 éves kortól. MOst egy gyerek után hirtelen 3 gyerek lett (ikrek) még is sokkal nagyonn rend van, mindennap főzök többfélét, igaz egész nap futkosok valaki után, de egy gyerekkel sokkal fáradtabb voltam, mert volt időm fáradtnak lenni. MOst ha kicsit fáradnék ,mindig ugarani kell valami miatt.
2014. jún. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ja és nekem sincs segítségem, nagyszülők messze, a férjem reggel 7 -től este 8-9 dolgozik.
2014. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
nekem nagy segítség most a mosogatógép. csak egy hete van meg,de nem adnám semmiért. az udvarra mehet nélkülem is,kertesben lakunk,hallom mi történik odakint (mármint,ha sír), szépen eljátszik, csak a jószágokat kell félteni tőle,a múltkor is majdnem eltett egy libát lábalól... felmászni nem tud sehová,h. leessen,éles tárgy nincs, gödör nincs,kárt nem nagyon tud magában tenni. így elég sok időt nyerek,h. egyedül elvan kint. ha esős nap van,mint most is,az nagyon gáz, kínszenvedés a nap. nekem sosem ült meg etetőszékben,amíg csináltam volna a dolgom. a konyhában elpakolászik a fiókokban,szekrényekben,de hamar elunja.
2014. jún. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem elég jó tipptek érkeztek arra, hogy hogyan próbáld beosztani az idődet. Nem tagadással kell kezdeni, "csak kint lenne az udvaron, "enyém nem játszik el egyedül" ha nem valóban meg kell próbálni párat közülük. Nem fog ez egyik napról a másikra menni, mert meg kell szoknia, hogy mostantól egy más fajta napirend van, máshogyan telnek a napok. Délelőtt bevásárlás vagy főzés. Egyik nap bevásároltok másik nap 2 napra főztök. Ha nem játszik el egyedül (bár erre is meg kellene tanítani!) akkor segíts neked a munkában, nincs gyerek aki ne tudna valami házimunkába segíteni. Vagy úgy is csinálhatjátok, hogy hétfőn porszívóztok, kedden felmostok, szerdán mostok , csütörtökön a kertben tesztek rendet. Igen is rá kell szoktatni ezekre a "munkákra", és tényleg szívesen csinálják a gyerekek. Meg fogja tanulni, hogy délelőtt kis házimunka van, de ha felébredt az alvásból akkor esztek és már mentek is az udvarra estig. Vagy ha zavaró hogy az udvaron vagytok (férjednek) akkor menjetek ki egy rétre, játszótérre, szomszédhoz, sétálni, kismotorozni,néha fagyizni stb. Lenne egy kérdésem hozzád, ha meg lesz a pici akkor hogyan fogod csinálni ha már most sem megy? A férjednek kutya kötelessége lenne segíteni, mindegy hogy miben, de valamiben segítsen. (focizzon a gyerekkel, vagy segítsen a házkörül) 4-11 miért alszik? éjszakás? Ti is fent vagytok még 11-kor? Mert akkor érthető, hogy a délelőtt miért szalad el olyan gyorsan, gondold újra ez esetben az időbeosztást. Nem vagyok szuper anyuka, és sokszor tele a szennyes kosár, nincs elmosogatva, kiporszívózva stb. mert a házimunka megvár, a gyerek ma holnap felnő. Az egész kérdésedben az dühít, hogy ne tegye a férjed szóvá!!!!! nem vagy cseléd!!!!! Ismerek anyukát ahol szintén elvárás a tiszta lakás és főt étel. Viszont ott apuka fogadott egy takarító nőt, és hozatják az ebédet.
2014. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%
19/24 es! Meg az osszes tobbi aki leirja egy napjat hogy nez ki egy kb 20 honapos gyerek mellett! Nem ertitek hogy a kerdezo terhessegi rosszulletektol szenved? Ha fizikailag jol erzed magad akkor megoldasz sok mindent, de betegen.
2014. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
55%
Egyrészt igen,a kérdező babát vár,és sokat van rosszul,ettől is nyilván kevesebbet bír csinálni. És amúgy sem házicseléd valóban,semmi sincs abban,ha egy kisgyerekes háztartásban nincs folyton tökéletes rend. Lehet tippeket adni,hogyan ossza be az idejét,de azért a gyerekek közt is vannak különbségek,attól,hogy valakié eljátszik órákig egy fakanállal,másé nem biztos,még ha anyu fejre is áll.
2014. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Már írtam az elején , ikrekkel lettem terhes és a lányom akkor volt 19 hónaposm én is nagyon rosszul voltam és még pihennem is kellett, segítség sem volt, de tényleg ésszel csináltam mindent. Nem magamtól jöttem rá, itt olvasgattam és rá kellett jönnöm, hogy sok mindent addig ellazáskodtam és egyszerre kellett sok mindent csinálni. Ha tényleg mindet rögtön megcsinálunk akkor nem lesz nagy kosz és nagy kupi.
2014. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) amíg nem voltam ilyen rosszul, addig aktívabb voltam. Most, hogy újra terhes vagyok szinte folyamatosan rosszul vagyok, még szoptatok is. Az elsőnél is ez volt kb 3hónapig. Alig tudok enni, inni, tömöm magamba a kaját, de akkor is gyengének érzem magam és az éjszaka közepén is sokat fent vagyok a rosszullétek miatt. Csak tippeket vártam, ki hogyan oldja meg
2014. jún. 24. 16:24
 29/33 anonim ***** válasza:
A kérdező tanácsokat kért arra hogyan oldja meg a takarítást, mi adtunk ötleteket ezért le lettünk szavazva. (remek mentalitás) Valóban nem írtam, de vagyunk itt ezzel páran , hogy terhesen csináltuk mind azt amí tanácsot adtunk. Igen, a gyerekek és anyák között is van különbség, én/mi csak azt tudjuk leírni hogyan csináljuk, és a kérdezőnek ez volt a kérdése! Vagy válasz helyet írjam azt, hogy "jaj szegény kérdező nem tudok neked semmi jó tanácsot adni, annyira sajnállak" hát ezzel nem lesz előrébb. Nálam is rendetlenség van, nincs elmosogatva sokszor, én csinálom ahogy bírom ahogy írtam , ennyi.
2014. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, most figyeltem csak fel rá, hogy SZOPTATSZ is miközben terhes vagy.Nem szólt még a védőnő, orvos, de a háziorvos is szólhatott volna, hogy nem kéne, ezt komolyan mondom.A rosszulléteid valszeg hormonális eredetűek, nem csoda, ha nem bírja a szervezeted.Lehet hogy sokan szoptatáspártiak megköveznek érte, én magam is az vagyok egyébként, a sajátomat 2 évig szoptattam, de terhes lettem szintén, és evidens volt, hogy elválasztottam a másikat, ha 1 éves lett volna akkor is.A baba, aki még magzatnak mondható belőled táplálkozik, a hormonjaidnak ez iszonyatos megterhelés, ha tünetmentesen akarod a terhességedet kihordani, minnél előbb hagyja el a nagyobbik a cicit, fura hogy nem szólt a nőgyógyid, hogy van vetélési kockázat, mivel összehúzódik, elernyed a méhed szoptatás ideje alatt, a terhességnek meg az a lényege, hogy folyamatosan ZÁRT méhszáj legyen.A rosszulléted OKÁT szüntesd meg és mindenkinek jobb lesz, pláne NEKED!:)
2014. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!