Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek anyukák! Ti, hogy...

Timike22 kérdése:

Kisgyerek anyukák! Ti, hogy oldjátok meg a főzést és a házimunkát, ha nem segít senki?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam, állandón az udvaron lenne, de nekem bent van dolgom és elmaradok a takarítással, aminek a férjem hangot is ad, de nem segít semmit, nem vigyáz a gyerekre se amíg főzök, persze utána is takarítani kell! 6hetes terhes is vagyok és állandóan rosszul vagyok, este amikor elalszik a gyerek már nincs erőm takarítani

2014. jún. 23. 20:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

Nem jó az időbeosztásod.

7-8 között Reggel kelés, ágyazás, öltözés

8-9 között gyerek az etetőszékbe, nagy az asztalnál, reggeliznek, addig oda rakom az ebédet. Ma pl. Tepsibe bele vágtam burgonyát, paprika, paradicsom, tetejére csirkecomb, s be a sütőbe. Kb. 10-15 perc alatt kész, s 1 óra a sütőben. Majd segítek a kicsinek befejezni a reggelit, eszem én is.

9-10 nagy mesét néz, kicsi jön velem míg porszívózok, letörölgetek, mosást berakom.

10-12 játszótér.

12-13 ebéd, majd alszanak. Addig vasalok ha kell, vagy konyhát, vagy fürdőt takarítok, de ez heti 1x. Amúgy alszom velük, vagy tv, vagy net.

Szabad az egész délután!

2014. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%
A takarítást oldd meg "lokálisan", ami lehet hogy rendmániának tűnik, de sokkal jobb, ha ott és akkor letörlöd, amit kell, nézd, a felmosás-söprés témába azért nem akarok belemenni, mert nekünk mondjuk szőnyeg van mindenhol, fürdőben és a konyhában, wc-ben is, ez már mánia, de hidd el, azt tisztántartani, nem akkora "wasistdas" mint hagyni összekoshzolódni a parkattát és majd vmikor fel mosni, ráadásul gyerekek mellett nem akkor moshatsz fel, amikor akarsz, hanem amikor tudsz, nekünk a konyhában esznek ( 2 van amúgy, egy 3 és egy 2 éves + most várom a 3-dikat, és nekem sincs segítségem), ha lemorzsálnak, leejtik a kaját felsöpröm, ha mázlolják is a szőnyeget, zsíroldóval végigsikálom, ahol pacás lett, és ezt minden alkalommal, de ez max 5 perc, nem több, mert csak ott kell takarítani, ahova ledzsuváztak, már megspóroltam az időt, ami a többi helységet illetné.1 nap 1x felporszívózok, ami max 10 perc 4 helyiségre, de ennyi.Főzni én akkor szoktam mikor tudok megintcsak, ott tekerednek a lábamnál, már megszoktam, egyedül a gázhoz nem engedem oda őket, a hétvégi házunknál van udvarunk, oda vmikor kiengedem őket míg bent vagyok a házban, hadd csatangoljanak, de 10 percenként rájuk nézek + ha gyanús hangokat hallok.Mondom, a családom rendmániásnak tart, de csak lesnek, hogy lehet 2 gyerek mellett tisztántartani az összes padlószőnyeget, szőnyeget úgy hogy meg se szakadok közben + a felmosót is lenyugdíjaztam már régen, ahogy felszőnyegeztünk mindent, mindenhol.
2014. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Az egyik kommentelőnek üzenném: hogy én nem azt várom el, hogy főzzön, mosson, takarítson! Hanem játszhatna a gyerekkel amíg főzök. Nem csak az én felelősségem kéne, hogy legyen! A fiúnk nem szeret egyedül játszani, mindíg kint lenne, de egyedül nem lehet kint, mert még kicsi. Ha lássa nem vele foglalkozom jön az ordítás, de délután négytől este 11ig meg síri csendbe kell lenni, mert alszik a férjem, kicsi a lakás és minden zajra felébred. A délelött elmegy a bevásárlás, főzés, gyerek altatása, amíg alszik főzök, ha végzek addig vele, ha felébred meg eszik, szopizik, játszok vele és a férjem lefekszik és akkor meg muszáj vagyok nem zörögni és csak a gyerekkel lenni, hogy nehogy felkeltse
2014. jún. 23. 20:55
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
A férjedet költöztesd el a 7. válaszolóhoz,neki ugyanilyen hibbant felfogása van,hogy egy férfinak otthon csak a döglés a dolga. Így,hogy fél napot néma csendben kell töltenetek,elég nehéz bármilyen időbeosztást megvalósítani. Így akkor ne várja el a patyolat rendet. Ha legközelebb szóvá teszi,mutasd meg merre vannak a takarítószerek. Ami nagyon nem szép tőle,hogy a gyerekkel sem akar időt tölteni. Én sok mindent akkor csinálok,amikor a gyerekünk alszik,de ha ébren van,akkor is lehet mellette pl vasalni,míg ő játszik a szőnyegen,közben beszélek hozzá. Amikor a férjem itthon van ,sokat játszik vele,vigyáz rá,így amit a gyerek mellett nem tudok,azt olyankor csinálom. Csak az én férjem nem követel monostori csendet,pedig 3 műszakban dolgozik.
2014. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Hát én bevallom őszintén hogy rendelek kaját. Nagyon jól főznek, föl van tüntetve hogy mik az összetevők, kismillióból lehet válogatni, akár cukormentest, fitness-t is. Nyilván drágább mintha én főznék, de több időm van a babára amitől nekem már egyértelműen megéri :)

A maradék szabadidőben meg mehet a takarítás és a többi.

Ja és mivel több időm van, idegbeteg sem vagyok a sok rám váró meló miatt, ami szintén jó a gyerkőcnek :)

Amúgy a férjed tényleg besegíthetne, mégiscsak az ő gyereke is.. Pláne így hogy ott a második babó is és rosszul is vagy.. Miért van az hogy sokan azt gondolják hogy ha otthon van valaki babával, az egyenlő a semmittevéssel? Anyának lenni kemény 24 órás meló :)

[link] :)

2014. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Ez megint egy olyan kérdés,ahol előkerülnek a szuperanyák,akik egy focicsapatnyi gyerek mellett is fél kézzel megcsinálnak mindent egyedül,aki meg nem,azt osztják rendesen. Valójában meg a nagy mártírkodástól hulla fáradtak,a gyerekeik meg a mindenben kiszolgált férjük egy idegbeteg házisárkányt kapnak.
2014. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem egyesek miért hiszik hogy a gyed meg a gyes hawai dizsi napszemüveg...Nagyon sok a tennivaló kevés az idő ebből mégkevesebb amit magadra szánhatsz. Én töredelmesen bevallom van dvd készletünk és használom. Közben készítem az ebédet meg figyelek arra akinek a mesét kéne néznie mert mindenhova felmászik. Aztán kis takarítás vagy mosás vagy udvar mikor hogy. Ebéd alvás a délután meg igény szerint de most sokat vagyunk kint. Törekszem arra hogy minden rendben legyen mindenki jó legyen itthon.
2014. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%
Ja és még annyit hogy a párod egy önzö dög igenis tedd id a a gyereket a karjába amikor megcsinálni kellett akkor szívesen ott volt most is lehet segIteni. Kicsit állj ki magadért. A superwomen háziasszonyokbak meg üzenem hogy fordzlhanak kicsit magukba és merjék bevallani hogy ők sem éreznek másként mint az elnyűtt családanyák... Csak mi legalább merjük bevallani... A hawaios voltam... Fogalmam nincs hányas
2014. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
36%

Én nem vagyok szuperanya, a kérdezőt sem akarom kiosztani, csak leírom nálunk hogy van: mindent el tudok végezni a 20 hónaposom mellett, úgy, hogy már se mosogatnivaló, se feltörölni való, semmi nem marad, mire elalszik, max a leáztatott foltos kis ruhák, amiket másnap mosok ki.


A férjem reggel 6-tól d.u. 5-ig vagy 6-ig dolgozik, így napközben nem tud segíteni. Elég fáradt, mire hazaér, de elvan a kicsivel, míg megfürdök, vagy, ha olyan dolgom van, amit mellette tényleg nem tudok megcsinálni.


Csak pár tipp: próbáld a takarítást úgy végezni, hogy minden nap csak egy kicsit, vagy mondjuk egy helységet (akár feltörlés, akár porszívózás, akár portörlés). Egy másfél éves azért erre 10-20 percre el tud lenni, ha nem is játszik egyedül, de "segíthet".:) A fiam, amikor port törlök, szokta törölgetni a szekrényt ronggyal, vagy jön a porszívó után, nagyon szereti. Ha kézen mosok, belehajol a kádba, kis érdeklődő, közben magyarázok neki, mit csinálok és miért. Segít mindig bepakolni (vagyis csak ő pakol be leginkább) a mosógépbe és ha kész, akkor megmutatom neki, melyik gombot nyomja az indításhoz. Amikor elindul, baromira örül, hogy ő kapcsolta be.:) Ha felsöprök, jön ő is a kisseprűjével. Szóval így el lehet lenni.

Az ebédhez valókat összevágom, míg reggelizik, és mikor elaludt 12-13 óra között, akkor főzöm vagy sütöm meg. Délutáni alvás előtt is sétálunk kicsit, hajtja a kis autóját, vagy tolja a talicskáját (ma azzal voltunk :D), és délután is szoktunk menni. Ha visszaérünk, elvagyunk az udvaron, ami nálunk eléggé veszélytelen és ki is látok az ablakon épp (szóval 5 percekre van, hogy kint hagyom, még valamit gyors elrendezek). Estefelé már bejövünk, akkor megvan elégedve, hogy elég időt töltött kint és bent is már szépen eljátszik, így megint csak van időm, ezt-azt megcsinálni.

2014. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

ebédidőben kilógok a munkahelyemről, akkor vásárolok.

4 után kicsivel megyek a gyerekért, f6-ig kint vagyunk. f6-tól főzök, gyors kaját, de mindig meleg vacsi van, de max egy órás. közben lefürdünk, játszunk ha ott tudom hagyni a kaját a tűzhelynél. f7kor vacsora, utána van, hogy lemegyünk még kicsit a kertbe, van hogy takarítok...


mikor nem dolgoztam, akkor 3 órát aludt délután, azalatt bőven megfőztem és kitakarítottam, még pihizni is volt időm :)

próbálj kitalálni olyan napirendet amiben benne vannak a háztartási unkák is. jobban alkalmazkodik a gyerek is hozzá ha tudja, hogy mondjuk a reggeli játszóterezés után jön egy kis takarítás, főzés :)


na meg az se mindegy, hogy mennyire éltek rendben. rá kellett jönnöm, hogy ha mindent azonnal a helyére teszek, összeszedem a morzsát, stb akkor egyrészt nem lesz kupi, másrészt kevesebb energiát kell belefecölni, nem kell nekiindulni, csak egy mozdulattal akkor megoldani.


a férjed meg összekaphatná magát, enyém szombatonként nagytakarít itthon, míg én 10-ig alszom, közben a gyereknek készít reggelit, játszik vele.... :)

2014. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!