Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek anyukák! Ti, hogy...

Timike22 kérdése:

Kisgyerek anyukák! Ti, hogy oldjátok meg a főzést és a házimunkát, ha nem segít senki?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam, állandón az udvaron lenne, de nekem bent van dolgom és elmaradok a takarítással, aminek a férjem hangot is ad, de nem segít semmit, nem vigyáz a gyerekre se amíg főzök, persze utána is takarítani kell! 6hetes terhes is vagyok és állandóan rosszul vagyok, este amikor elalszik a gyerek már nincs erőm takarítani

2014. jún. 23. 20:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
15%
Őszinte válaszomra híd el nem vagy kíváncsi.
2014. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
én a főzést úgy oldottam meg, hogy az etetőszékbe beleültettem, míg előkészítettem a kaját addig énekeltem verset mondtam neki, vagy adtam neki játékot amivel elszöszmötölt, szóval ott volt végig velem, lekötöttem a figyelmét... takarításnál bevontam őt is, fogta a porszívó csövét ő is és segített nekem :) vasalás: amikor aludt :)
2014. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Akkor végzek házimunkát, amikor a gyerek alszik. Reggel felkelek hamarabb, mint ő, a délutáni alvásidejében és este miután lefeküdt. Egyébként én dolgoztam a szülés előtt, tehát nekem nem szokatlan, hogy nem akkor csinálom a házimunkát, amikor kedvem van. Akkor sem lehetett délelőtt főzőcskézni, mert akkor a munkahelyemen voltam.
2014. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell mindennap takarítani. A gyereket foglald le, csináld a dolgod. Utána kiviszed, játszotok, ellátod, amíg alszik megint csinálod a dolgod. Stb. Oszd be, nem a gyereknek kell eldöntenie mit csinál.
2014. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%
Amíg tudtam kiságy, vagy járóka, aztán hagytam az udvaron, nem tud kimenni, semmi olyat nem tud megfogni, megkóstolni ami veszélyes, maximum, homokot pancsol. Nyitva hagyom az ajtót, ha valami van, vagy bejön, vagy szól. 12hkm
2014. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%

Segítség nélkül nehéz. Nekem sincs,én bizony osztok feladatot a férjemre is, másképp nem lehet. Próbáld meg okosan beosztani az időt, nem tudok sajnos okosabbat.

Semmiképp ne hagyd magad, mert begolyózol... Szrd le a rendre vonatkozó megjegyzéseket, és pihenj is, és játssz inkább a gyerekkel, mert hamar elmegy ez az időszak!

2014. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
17%

a férjednek nem az a dolga, hogy napi 8-10 óra munka után bármiben is segítsen. Ha nem vigyáz hétvégén a gyerekre, akkor nem szívesen van vele és az mondjuk már más problémát is fel vet. Minden esetre ne várd hogy hétköznap a robot után még neked segítsen.

El tudod képzelni, egy férfi vállán milyen teher van? el kell tartania a családot, míg te otthon vagy, min. 35 éven keresztül folyamatosan dolgozik, neki nincs olyan hogy gyes, őszintén szólva, én amit lehet megcsinálok, hogy neki tényleg csak annyi dolga legyen hogy a lábát felteszi az asztalra és hátradől.

A férjem látja rajtam ezt az "áldozatot" és azzal honorálja, hogy magától is megkérdi, segíthet e valamiben. Talán nálatok is meg kellene fordítani a dolog: végezd el rendesen ami a te dolgod (=amiért otthon vagy és ő eltart) és ha látja rajtad az igyekezetet, szívesebben fog ő is beszállni, vagy legalább is arra figyelni hogy ne kelljen utánad pakolni.

a gyerekről annyit, hogy minden nő megoldja, nem egy, de két-három gyerek mellett is. Vond be őket is a munkába.

2014. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%

Az enyém is 18 hónapos, örökmozgó kislány. Amíg én főzök, addig ő játszik. Van hogy ott van velem a konyhába, akkor általában rajzol vagy babázik, ő is főz nekik enni, és megeteti őket. De van hogy a szobában játszik egyedül a játékaival. Olykor olykor kijön hozzám, de ha nem akkor én nézek rá. Amig alszik addig pedig takarítok, felsöprök, felmosok, bepakolom a mosogatógépet, vasalok stb...

Igyekszem mindent megcsinálni, de persze van, hogy nem sikerül, de apa akkor sem teszi szóvá. Pontosan tudja, hogy ahol pici gyerek van, ott nincs mindig patyolat rend!

2014. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
Nekem vigyáz a férjem a gyerekre is, de nem is teszi szóvá ha kupi van vagy nincs étel. Nálunk "magad úram ha szolgád nincs" elv működik, ha valami nem tetszik csináld meg magadnak. Én bevallom sokszór nincs elmosogatva, lusta is vagyok, időm sincs, inkább kimegyek a gyerekkel a kertbe. Sok szór akkor főzök amikor alszik a gyermek. Néha pizzát rendelünk, vagy eszünk egy hambit esetleg kínai kaját.Van "ketrecünk" is amiben szépen eljátszik a fiam, hozzá teszem ez kb. 5-6 m2 nagyságú (fél szobája). Tudja hogyan kell viselkedni a konyhába általában ott van velem, lábosokat pakol, fakanalat rendez, szalvétát tépked, csipeszekkel játszik, rizst öntöget műanyag poharakba stb. Etetőszékében is elüldögél, de azt annyira nem szeretem mert semmi értelme oda tennem, csak, hogy nyugiba legyen.Takarítani szívesen segít, felmos ő is, porszívózunk, zenét hallgatunk felmosás közben, teregetéskor adogatja a ruhát, van kis söprűje, kis felmosó (Müllerben vették neki mamáék !elég drága! A férjed egyébként nyugodtan otthon maradhat a gyerekkel és este vacsorávval tiszta lakással várhat téged haza!
2014. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
9-es válaszoló nagyon jókat ír!
2014. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!