Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeitekhez, vagy a...

A gyerekeitekhez, vagy a férjetekhez ragaszkodtok jobban?

Figyelt kérdés

Most tanultam pszichológiából hogy minden nő vagy egyik vagy másik felé húz jobban, nagyon ritka az hogy kiegyensúlyozottan mindkettő.

Én elkezdem a sort, szégyenkezés nélkül leírom, 2 kislányom van, imádom a férjemet is, de ha választani kéne, akkor a gyerekeim! :) Ti?


2014. máj. 18. 09:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A kérdező nagyon jól megfogalmazta, hogy akkor van a baj, amikor a baba születése után, a férj még mindig úgy gondolja, hogy annyi a dolga, hogy eljár dolgozni, aztán slussz. Ezek a házasságok vagy borzalmasak lesznek, vagy véget érnek.

A másik véglet, hogy anyuka azt sem tudja merre ugorjon a baba, a háztartás, hogy a férje boldog legyen és ne érezze magát másodlagosnak. Ezt sem lehet sokáig bírni, szerintem.


Szerintem az a normális, ha a férfi elfogadja, hogy miután gyermekük születik, már nem körülötte forog a világ, amíg nem rázódnak össze mint egy család, a baba lesz az első.


Egyébként most megkérdeztem a férjem, hogy szerinte nekünk nőknek ki a fontosabb, a férjünk, vagy a gyerekeink. Azt mondta, hogy egyértelműen a gyerek. Mondtam neki, hogy nem olyan egyértelmű az. :) Azt mondta, hogy Ő nagyon kiakadna, ha én azt mondanám, hogy Ő a fontosabb a fiunk helyett. Férfi létére nem érti, hogy lehet egy anyának másodlagos a gyermeke.

2014. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az,hogy az embernek a férje is ugyanolyan fontos az nem azt jelenti,hogy másodlagos a gyerek és látom jól le lettem húzva,de szerintem csak azért mert sokan képtelenek elképzelni,hogy egy nőnek nem csak a gyerek a mindene.
2014. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Én nagyon is el tudom :) Annyi ilyen anyukát látok, nemhogy másodlagos, de még sokadlagos sincs a gyereke. Viszont egy kívülálló úgy gondolom, hogy soha nem tudja az okokat, így nem is ítélkezhet a másik felett.

Igen én is azt gondolom, hogy főleg egy nagyon pici baba mellett, mikor az ember azt se tudja mit csináljon hogy mindenhol megfeleljen, nem csak a férfi, de a nő is háttérbe szorul egy ideig (egy ideig!!!) és ez így természetes. Csak a saját esetünkből kiindulva írtam hogy sok férfi ilyen, hogy otthon semmit nem csinál, de ő legyen kiszolgálva, a gyerek legyen jól nevelve, minden imádva legyen mindkettő, ő meg eljár dolgozni és kész. De vannak más viselkedésű férfiak, a saját családomban is látok pozitív példákat, ahol egyenrangúak a felek, mindkettő ugyanannyit tesz hozzá a közöshöz, minden értelemben :)

2014. máj. 19. 21:16
 24/24 A kérdező kommentje:
Az pedig egyébként teljesen jó, ha a férjed ugyanolyan fontos! Semmi elítélnivaló nincs rajta!
2014. máj. 19. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!