Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ragaszkodtok a...

Mennyire ragaszkodtok a "kisfiús" és "kislányos" színekhez?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha kisfiatok van például, milyen színekkel veszitek korül, és ha kislányotok, akkor milyennel? Most fogalmazódott meg bennem a kérdés, nekem kisfiam lesz, és már vettem neki egy kék kisplédet, és nagyon megtetszett a piros is. Az apjának is nagyon jól áll a piros. Az ágyneműje, ha lehet inkább zold vagy barna, vagy pasztell narancssárga lesz. Egyetlen, amit nem viszek a kozelébe, az a rózsaszín. Ti hogy vagytok ezzel?
2009. nov. 30. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy, hogy fiúnak rózsaszínt nem, de pl. halványlilát sem, tehát ami nagyon lányos. A piros és a többi miért ne :)
2009. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még csak félidős vagyok, de abszolút nem fogom tartani magamat az előítéletekhez. Ha lány lesz, akkor is lesznek kék holmijai (nekem is jól áll a kék, sőt, az a kedvenc színem), bár ha fiú lesz, akkor azért rózsaszínt mégsem, de minden más szín jöhet.
2009. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kicsit off: decathlonban voltunk, kettő tök egyforma kori, kinézetre, formára, strapára, stb-re is, eladó is ezt mondta, csak a színe más. a piros volt a fiúkori, a kék a lány :D


sztem a rózsaszín ne legyen, a többi meg mind oké. ha mégis lány lenne, akkor meg a zöldet kerüld inkább. mmint az ilyen méregzöldszerűt, a világos pasztel az még oké.

2009. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Még amikor kicsi volt a kislányom pár hónapos, fehér ruhát vettem majdnem mindenből, aztán kapott pár csak rózsaszínt, olyan fél éves kora körül látszott meg mi áll neki nagyon jól és szinte minden színt tökéletes hozzá, így van barna nadrágja, kék pulóvere és badyjai, vegyes összeállítás!

Üdv egy 18 hónapos kislány anyukája aki 20 hetes kismama is.

2009. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kislànyom tele van rozsaszin holmival,de ha fiu lesz neki nem adok rozsaszint,persze kék,zöld sàrga,fehér,piros ezek mehetnek.

Lànyomnak van egy-két fehér és sàrga ruhàja is,de többnyire rozsaszin.

2009. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én tudatosan hajtok arra, hogy ne legyen mindene babakék a kisfiamnak. Az első hónapokban nem is volt túl egyszerű dolog.

Piros: nekem is fejtörést okozott, de az én kis pacákomnak is nagyon jól áll.

Egyébként minden a színösszeállításon múlik. A narancssárga sem túl fiús szín, de a mi babakocsink a narancs-s.szürke színeivel igazi férfias jelenség.

Szép babavárást!

8 hós anyukája

2009. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

akkor jó, megnyugodtam. A párom is azt mondta, nyugodtan vegyem meg, legfeljebb ha kimegyünk, a kék pléddel viszem ki, nehogy lánynak nézzék.

Amúgy szerintem az a lényeg, hogy a kicsi minél tobb színnel ismerkedjen meg. És külonben is szeretik az élénk színeket

2009. nov. 30. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a narancssárga és a kék volt a favorit a fiamnál. De vannak piros cuccai is. Én azt nem tartom olyan tipikus lányos színnek. Rózsaszín és lila nem volt, de minden más igen.
2009. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem fiam is van, és lányom is. A fiamnak vannak : kék, fehé, szürke, barna, zöld, piros, és narancssárga színű ruhái.

Lányomnak: rózsaszín, fehér, lila, narancssárga, sárga.

Fiamra sosem adnék rózsaszínt, a lányomra pedig kéket (sötétet). A többi jöhet. Persze lányon a nagyon sötétzöld sem tetszik, de a világosabb zöld, barna, szürke az jöhet, ha csajos :)

2009. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha lányom lesz, tuti minden kis cuki csajos lesz, leginkább rózsaszín. Nekem is ez a kedvenc színem, a ruháim nagy része rózsaszín v fehér. Szerintem a babának is. Ha fiam lesz, akkor kék, narancs, barna, zöld, pasztell színek, fehér, keki, stb. Fiúnál több színt választanék.

14+5 km

2009. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!