Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy áll a férjetek a gyerekei...

Hogy áll a férjetek a gyerekeitekhez? Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Hallottam egy sajnálatos esetről. A férj egyedül neveli a gyermekeit, mert a feleség betegségben elhunyt. A gyerekek még kicsik, nem tudom pontosan, de 6-8 évesek lehetnek. Két lány. Az apa olyan nagyon ügyes! Szépen, rendben, tisztán tartja a csajokat, főz, mos, takarít, sőt! A munkahelyén sütirecepteket csereberél. Igaz, már volt ideje belejönni, mert régóta van egyedül. De akkor is! Olyan jó volt ezt hallani az ismerősömtől. (A férfi az ő kollegája. ) Olyan jó érzéssel töltött el! Ismeretlenül is olyan büszke vagyok erre az apukára. Mert valljuk be, egyedül egy nőnek is nagyon nehéz lehet ez a helyzet, de egy férfinek szerintem ezerszer nehezebb, nem?

Nálatok miket segítenek az apukák?

Az én férjem sokat dolgozik, több munkahelye is van. Keveset van velük, és akkor sem mindig tud rájuk koncentrálni. A nagyobbik 3 éves, a kicsi meg 3 hónapos. Imádja őket, mindent előteremt nekik, de például le nem ülne este már gyurmázni a fiammal. :)


2012. febr. 8. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az saját édesapámra vagyok büszke,és hálás.Mi 3.an vagyunk lányok (testvérek) Amikor a húgom megszületett.Anyánk aki alkoholista,egy nap fogta magát(nem sokkal a húgom születése után) és végleg lelépett.Minket otthagyott apunak.Apám nyakába szakadt egy csecsemő,egy 4 és 5 éves kislány.Soha nem láttuk többé anyánkat,de sosem hiányzott.Apu megtanult mindent,Főzött,mosott,vasalt,sütött,sőt amikor 15 éves kimondottan csinos lány lettem,és észre vette hogy a fiúk udvarolnak a maga módján próbált felvilágosítani a nemi életről,a menstruációról..(na jó..itt csak irult-pirult,és a kezembe nyomott egy könyvet,és egy telefonszámot,hogy ha kérdéseim lennének hívjam fel a kolléganőjét,ő tud segíteni..D) De próbálkozott.Apám mindhármunkat becsülettel felnevelt,iskolába járatott..

Sosem éreztük,hogy hiányzik egy anya,hiszen mindig türelmes volt hozzánk(pedig voltak ám női hisztik ,verekedések köztünk bőven..:D) Apámnak egy szava sem volt amikor pizsamapartinál 10-20 lány volt a lakásban..Csak pogácsát és islert sütött,meg rengeteg kakaót csinált..

Ma már felnőttek lettünk,és ő nyugdíjas..Ma mi viszonozzuk azt amit kaptunk tőle..Megérdemli..

38/N

2012. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, ez se semmi! :) Még meg is könnyeztem! Isten éltesse a papádat!
2012. febr. 8. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem nem kell meghalnom ahhoz, hogy a párom ilyen legyen, mint a kérdésben leírt apuka. :) Na jó, sütirecepteket azért nem csereberél, de remekül főz, bármilyen házimunkát rá lehet bízni, ugyanúgy foglalkozik, tanul a gyerekekkel, mint én.
2012. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is csodálatos!

A Te történeted is Kedves Kérdező, és az első válaszolóé is!

Én levelezőre jártam és a fősulin volt egy 40 körüli ffi csoporttársam. Neki a harmadik kislány születésekor halt meg a felesége.

Rá maradt egy 3 éves ikerpár és az újszülött kislány.

Ő volt velük otthon, anyjuk helyett anyjuk volt.

Szerintem igen is dicséretre méltók az ilyen apukák!

Az én párom is imádja a lányunkat, de ha nem érek haza mikorra megbeszéljük, hogy csak addig kell egyedül lenni a lányunkkal, már kivan teljesen.

2012. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én apám csodálatos. 3-an vagyunk lányok. A nővérem "csak féltesóm" mondhatni egyedül nevelte föl apám, az anyja alkoholista volt már a gyerek kiskora óta. Aztán apám megismerkedett anyukámmal. Mikor én 14 voltam a hugom pedig 10 anyukám meghalt. :( Apukánk azóta is egyedül van nevel minket. Illetve már csak a húgomat, én már felnőtt vagyok és van egy kisbabám, de még velük élek. Apukám az unokájával is ugyanígy bánik. Mindenben segít, imád minket. A gyermekem édesapja viszont elhagyott mikor terhes voltam. Azóta felénk se néz...:( Sajnálom, hogy a kisfiamnak nem olyan apja van, mint nekem. :(
2012. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!