Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák ti ebből...

Kisgyerekes anyukák ti ebből hogy spórolnátok?

Figyelt kérdés
Úgy alakult,hogy meg kell húznunk a nadrágszíjat egy ideig.Ha a rezsit,hitelt kifizetjük,egy hónapban marad 98000-108000 körüli összeg.Ebből kell költeni kajára,gyerek ovis étkezésre,minimális tankolásra (8000-10.000/hó) plusz elmegy átlagban számolva olyan havi 8000 Ft ami a gyógyszerem.Szerintetek így megoldható ebből az összegből?Ti mennyiből gazdálkodtok,milyen trükköket alkalmaztok?
2014. máj. 16. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Milyen gyogyszer kerül havi 8000be? Nem lehet ra kedvezményt kérni?

Tankolást hanyagolnam, járnék gyalog/busszal/biciklivel. Nagy tételben vásárolj akciós élelmiszert es próbálj tobb napra főzni.

2014. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
kb lehetelen ilyen kevès pénzből normàlisan megélni
2014. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Csak azt tudom erre írni, hogy két gyerekre 100.000ft-volt rezsi-kaja-ruházkodás-szórakozás elég sokáig nálunk, és élünk:D


Írd össze mik legyenek a kaják, és csak azt vedd meg, nagyon mást ne, ezen nem csúszik el a pénz akkor, hogy hű ez is az is amaz is dejó. Listás vásárlás.

Olcsó, de néha sokkal jobb tisztítószerek használata. Akciósan megvenni a kozmetikai cuccokat, nagyobb tételben-enni nem kér.

2014. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

hát ha a magyar átlagot vesszok ez nem kevév ''költőpénz''.simán ki lehet belőle jönni

csak max 2-vel kevesebb program marad mint eddig.boldog is lennék ha nekem ennyi maradna mindent kifizetve a pénztárcámba :)

2014. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
10 a gyógyszer (mondjuk kerekítve), 10 a benzin (tömegközlekedés se kevesebb), max 10 az ovis kaja (inkább 7), akkor nagyvonalúan számolva is megmarad 70. Abból egész rendesen ki lehet jönni, ha csak kaja meg vegyiáru kell, és nincsenek pl nagy ajándékozások vagy ruhakiadások
2014. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekunk lakas+rezsi+autocsekk+internet+ kb.20 ezerert vasarolok a tescoba (oblito,mososzer,hus,tartos elelmiszer) kerul annyiba hogy a fizetesunkbol marad 10 ezer....nem fejenként hanem osszesen XD Ez igy Hónap 5-én...nimcs is gyerek...Csunya lenne ha nem tidnatok kijonni havi 100bol.
2014. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig magasabb szinten éltetek ezért írod,hogy most spórolni kell majd.De szerintem ennyi pénzből simán ki lehet jönni spórolás nélkül.Nézd meg eddig mik voltak a "fölösleges" kiadások minden területen és mondjatok le néhány dologról.Nem tudom eddig mennyit kellett beosztani,de ennyi pénzből azért lazán ki lehet jönni.

Nekünk ennél kevesebb marad és 2 gyerek van.

Oké,konkrétan.Én pl turiban sokszor veszek jó ruhákat,vagy netről használtan.

Kozmetikumokra próbálok minimálisat költeni,de mondjuk ez elvi dolog is,vegyszert pl nem használok csak ecetet és a folyékony mosószert is én készítem mosószappanból,teljesen jó és nagyon olcsó!

Kajában is sokat lehet fogni,ha az ember nem "ész nélkül" vásárol,hanem megnézi mit vesz,és nem dől be a reklámoknak,mert pl a sajátmárkás dolgok sokszor ugyan olyan jók mint a márkásak és jóval olcsóbbak.

És vannak még a programok,nem tudom miket csináltok ami fizetős,de ezeket is lehet ritkítani.

2014. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Szerintem ennyiből teljesen meg lehet élni. Férjem 120at keres,én 52t kapok a 2 gyerköcre. Nekünk 40 a hitel, s a rezsi 30. esetleg fizessetek be vmi kifőzdébe vagy egyszerűbb kajákat főzz(főzelék,krumplis tészta pl).
2014. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok,hogy ki fogunk jönni :) de azért oda kell majd figyelnem.
2014. máj. 16. 15:35
 10/12 anonim ***** válasza:
szia! ennyiből bőven ki lehet jönni :) mi is ennyit költünk férjemmel ketten /hó kb., de ebben benne van, hogy csak csirkét (legfőképp csirkemellet) eszünk, mozizunk, van, hogy pizzát rendelünk... szóval ennyiből nekünk habzsi-dőzsi van. Neked +1 gyerek, de nem is jártok moziba meg pizzázni, gondolom :)
2014. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!