Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem hívő anyukák! Milyen...

Nem hívő anyukák! Milyen vezérelv szerint éltek?

Figyelt kérdés
Mi az a mérték, ami alapján megtanítjátok a gyerkőcnek, mi a jó és mi a rossz? Hogyan viszonyultok a hívőkhöz?
2014. ápr. 21. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy tudjuk,hogy mi a jó,nem kell hívőnek lenni.

A hívőket tiszteljük és nem akarjuk nekik bizonygatni,az ateista gondolatokat.Mindenkit úgy kell elfogadni,ahogy van.

2014. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én ezt nem igazán értem. Nem csak a hívó tudja megtanítani mi a jó és mi a rossz.

Hiszem, hogy van aki vezet minket odafentről, de nem vagyok mélyen vallásos. Igyekszem egyelőre azt tanítani, hogy rossz az, amivel bajt, kárt okozunk magunknak vagy másoknak.

A hívőkkel semmi bajom, addig, amíg nem akarja rám erőltetni a nézeteit, és nem akar "megtéríteni".

2014. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nem kell útmutatás ahhoz, hogy tudjam mi a jó és mi a rossz.


Ezt az ember tudja.

Pl. légy udvarias, ne légy nagyravágyó, légy tisztességes, ne csalj, ne hazudozz, ne tégy olyat másokkal, amiket magadnak se szeretnél.


Ezek nem Bibliai elvek, bár jó részüket alkalmazzák, de ezek magától értetődőek.


Nekem nem a külvilág határozza meg az értékrendem, és nem is egy vallás. Én magam.

2014. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem "hívő" családban nőttem fel, de mégis egy nagyon stabil értékrendet kaptam a szüleimtől(távol áll tőlem a lopás, csalás, hazugság, mások szándékos megbántása, szeretem az állatokat, segítek, ha tudok, stb). Igyekszem majd én is így nevelni a gyermekemet, bár ő még csak 16 hónapos, nem érti a jó és rossz közötti különbséget egyelőre. hogy viszonyulok a hívőkhöz? Semmi bajom velük, amíg nem akarnak megtéríteni. Mindenki tartsa tiszteletben a másik hitét! Nem attól lesz valaki jó szülő, hogy hívő e, vagy sem!
2014. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a vallásnak ahhoz, hogy megtanítsuk a gyereknek, mi a jó és mi a rossz?
2014. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem katolikusnak neveltek, később jöttem rá, hogy nem tudom feldolgozni az egyház álnokságát, így ma már nem vagyok hívő.

Alapvetően szerintem a tízparancsolat elvei egész jól lefedik azokat az elveket, amelyeket egy normális erkölcsi érzékkel bíró ember is követésre méltónak tart. Mondhatni, hogy eszerint nevelem a gyerekeimet.

Példák: tolerancia, tisztelet, alázat – a tiszteletet viszont nem mindenáron, hanem alapvetően mindenkinek megelőlegezve, azonban, ha kiderül, hogy nem szolgál rá, akkor csak azért nem várom el a gyerekemtől, hogy tiszteljen valakit, mert mondjuk idősebb nála. Az alázatot – ami egy könnyen félreérthető dolog, mert nem megalázkodást jelent – úgy értem, hogy egyrészt a saját „munkájával” kapcsolatban legyen meg benne (ne legyen elbizakodott, törekedjen a jó teljesítményre), másrészt másokkal szemben legyen alázatos, ismerje el az erőfeszítéseiket (sajnos úgy látom, ez a felnőttek közül is sokaknak nem megy). Arra nevelem, hogy legyen elfogadó, ismerje fel, kiben mi a jó, és lássa meg, hogy mindenkiben van jó és rossz is – gyerekszinten: ne csúfolódjon, mert tudja, milyen rossz, ha csúfolják, és hogy mindenkit lehet valamiért csúfolni. Legyen jellemes, mondjon igazat, vállalja a tettei következményét akkor is, ha tudja, hogy hülyeséget csinált, és tán meg is fogják büntetni érte. (Én nem fogok rá haragudni, ha hülyeséget csinált, bevallotta, hogy ő volt és akár intőt hozott.)

Ilyesmik. :) Ha röviden akarnám összefoglalni, a vezérelv az „élni és élni hagyni”, ne tegyen tehát olyat mással, amit nem szeretne, hogy vele tegyék.


Hogyan viszonyulok a hívőkhöz? Irigylem kicsit őket, jó lehet vakon követni egy „vezért”, aki megmondja a tutit. Enélkül, úgy érzem, sokkal rögösebb az élet útja.

2014. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2014. ápr. 21. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan miért is vagyok lepontozva?
2014. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Julie S ***** válasza:
Ismerem (amennyire lehet) a termeszet mukodeset, emiatt tisztelem az eletet. Innentol nem kerdeses szamomra a "vezerelv", pedig eleg relativ az, hogy mi jo es mi rossz. Megis ha az ember erzi, hogy tartozik valahova (a Fold eletkozossegebe), az megalapozza az ertekrendjet, hogy tudjon (vagy legalabb probaljon) vigyazni az otthonara es a vele egyutt elo elolenyekre. Amugy ateista vagyok es nem erdekel, hogy ki hivo es ki nem, szamomra ez teljesen lenyegtelen dolog.
2014. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell hívőnek lenni ahhoz, hogy helyes értékrendre tanítsuk a gyereket. Nem érdekel, ha valaki hívő, rá tartozik.

Egyébként 2 hívő családot ismerek jobban (jehova szomszéd, katolikus osztálytárs általánosban). Mindekettőt verték a szülei.

2014. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!