Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hívö anyukák lenne egy kérdésem?

Hívö anyukák lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
van olyan közösségetek, ahol rendszeresen más hívö anyukákkal jöttök össze imádkozni?
2012. márc. 23. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívő vagyok, de ilyen közösség nincsen nálunk.
2012. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Soha nem igenyeltem a kozosseget, mivel van igazi, eros hitem, imadkozni mindig egyedul es itthon szoktam.
2012. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, nálunk van ilyen imakör-féle, anyukáknak is külön (nagyváros, nagy gyülekezet). Érdeklődd meg! :)
2012. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azért érdekel a dolog, hogy milyen tanításokat szoktatok csinálni, vagy van-e valami anyag aminek a segítségével haladtok.
2012. márc. 23. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi most szeretnenk elkezdeni egy baba-mama klubbot a gyulekezetunkon belul.

Egy hivo 4 gyerekes anyuka blogjan keresztul aki a blogon tart "Anya nevelot".

Eddig hol egyik hol masik gyerkoc beteg volt ezert nem tudtuk elkezdeni de jovo heten lesz az elso alkalom.

Biztos nagyon aldott alkalmak lesznek, tobbi anyukaval tanulni es imadkozni.

2012. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nálunk nincs. Mármint olyan kör, ahova csak anyukák összejárnának imádkozni, mondjuk én nem is hiszem, hogy itt nálunk erre kimondottan igény lenne.
2012. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk nincs lehetőségünk igazán hívő közösségbe járni, de pl. "anyagként" vegyétek lassan végig a Péld.31-et, esetleg kommentárral, vagy van erről szóló könyv (éppen ezt olvasom:"A nő Isten gondolatai szerint +Nevetve néz a holnap elé"), vagy még van Linda Dillow könyv is (pl. A társ), ami a Biblia mellé azért igen hasznos olvasmány egy feleségnek és édesanyának :).


Újabban hívő körökben nagyon elterjedtek a Chapman könyvek: Gyerekekre hangolva, Családi összhangzattan, Segítség szülők lettünk, Kamaszokra hangolva, Egymásra hangolva, rengeteg gyakorlatias könyv. Vagy Pl. Ross Campbell könyvei (Akaratos gyerek és még van itthon vagy 3 könyve, de arra még nem jutott időm elolvasni)


Persze az igazi egy közösség, ezek csak iránymutatók, hogy milyen témákon belül lehet beszélgetni.

Egyébként én anyósommal szoktam elég sok mindent megbeszélni, nagyon jó az igei alapja.

Remélem nem bánod, hogy ajánlottam néhány könyvet, ezek nekem mind nagyon hasznosak, segítenek Istennel való kapcsolatomban, a házasságunk ápolásában és a gyereknevelésben, no meg persze igehirdetések (refpasaret.hu és más honlapok).


Remélem nem gond, hogy leírtam, csak gondoltam jól jöhet néhány könyvcím is még :).

2012. márc. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, kedves utolsó köszi a sok könyv ötletet, ezek közül jó pár megvan nekem is, csak sajnos most kevés idöm van olvasni.
2012. márc. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!