Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötődő nevelést pártoló és...

Kötődő nevelést pártoló és 'kedves', nem a verés erejében hívő anyukák válaszát kérhetném?

Figyelt kérdés
A fiam 3.5 éves. Még mellettem alszik, oviba csak keveset jár, mert nem érzi jól magát ott, sír, hogy hol vagyok. Nagyon vigyázok a kis lelkére, sokszor fel kell őt venni, nagyon érzékeny gyerek. nincsenek vele kötődési gondook egyébként, úgy 'funkcionál', ahogy egy ennyi idős gyermektől elvárható. Viszont van egy számomra kellemetlen szokása. Amikor az ölembe veszem vagy akár éjjel is elkezd birizgálni, csipkedni. Ezt azért csinálja, hogy megnyugtassa magát, viszont engem totálisan idegesít, nagyon zavaró. Rengetegszer mondtam, hogy hagyja abba, többféle 'büntetést' kieszeltem neki, pl. nem veszem fel, vagy leteszem, ha csipked, de kb. semmi sem használ. Tudom, hogy majd elmúlik, meg nincs olyan serdülő, aki még ilyet csinál, de tényleg zavaró. Valahogy szeretném erről leszoktatni és a cím azért ilyen drasztikus, mert azt hiszem, azoknak az anyukáknak a tanácsát tudnám csak követni, akik hasonlóan gondolkoznak, éreznek, nevelnek, mint én. Köszönöm előre is.
2013. nov. 5. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Szeretgesd még többet, az biztos használ!
2013. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Az esetleg nem segít, ha a kezébe adsz közben valamit?

Kisfiam is ezt csinálta szopi közben (cicin alszik el), ha nem adok semmit a kezébe, akkor engem "birizgál" (orromat piszkálja, csavargatja, nyomkodja, stb.), de ha pl. egy kis plüss állatot, gesztenyét, kisautót, vagy bármi birizgálni valót adok neki, akkor az lefoglalja.

2013. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem már túlzottan is el van nyalva a feneke.

Ez már nem kötődő nevelés, hanem majomkodás, hogy a kis lelkecskéje ne sérüljön, pedig ezzel csak ártasz neki, hiszen látod már most milyen anyámasszony katonája, még oviba se lehet otthagyni.

2013. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kipróbálom ezt, hogy valamit adok a kezébe. köszi! bár ugye éjjel, szinte álmában is ez van, akkor meg nem nagyon lehet semmit a kezébe nyomni, de hátha nappal bejön! :)
2013. nov. 5. 16:38
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Az ovibol meg majd kuldenek nevelesi tanacsadohoz mert nem tud elszakadni a gyerek toled.Nem rosszbol irom,mi is jarunk,pedig en nem hinnem hogy kotodo modszerrel nevelem,meg nem is hallottam ilyenrol.
2013. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Azt hiszem te összekevered a kötődést a majomszeretettel. Annyira vigyázol a kis lelkére, hogy már most nem oké a kis srác. Nem attól kötődik egy gyerek, hogy anya nélkül totál életképtelen, ezekből lesznek az igazi nyomorultak felnőttkorukra, akiknek nehéz normális kapcsolatokat kiépíteni. Nem attól lesz lelki sérült egy kölök, hogy néha erélyesebben nem engednek neki vmi nyilvánvaló baromságot.
2013. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kötődő nevelésbe belefér hogy meghúzd a határokat, nemet mondj, vagy néha kellemetlenségei legyenek.

Azt tanácsolnám, hogy ha ezt csinálja, akkor tedd le, vagy éjjel annyira ébreszd fel, hogy tudja miről van szó, és ha nem hagyja abba, akkor feküdj máshova ugyanabban a szobában. Nem büntetésből, hanem mert ez neked rosszul esik, és ahogy te is tiszteletben tartod az ő igényeit, neki is tiszteletben kell tartani a tiédet.

Esetleg adhatsz neki valami állandó birizgálni valót, pici plüsst, rongyit.

Az ovira előbb utóbb megérik majd, ne aggódj, nem mindenkinél jön ez ugyanakkor.

2013. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7, neked is köszi, ez a máshová fekvés szintén jó ötlet! Igazából természetesen vannak szabályok és határok, de írtam is, hogy teljesen jól funkcionál a gyerekem. :) vagyis kb. annyira kezelhető és önálló, mint a kortársai, nincsenek ilyen problémák vele. Azt szoktam csinálni, hogy leteszem, ha csipked, illetve teljesen elszeparálom magam tőle pl. a takaróval ilyenkor, de a máshová fekvés még megér egy próbát. Az ovin egyáltalán nem aggódom, csak azért említettem meg, hogy egyébként is kis érzékeny és tudom, hogy ez a birizga is ebből adódik. Kell, hogy hozzám érjen, érezze, hogy ott vagyok neki.


A többieknek, akik engem és a gyermekemet sértegették ismeretlenül és az életünket egyáltalán nem ismerve, sajnos nem tudok mit írni.

2013. nov. 5. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem bántásból írom, de nem ártana odafigyelni azokra a válaszadókra, akikre most annyira megsértődtél. Igazuk van, még ha talán bántóan is írták le a véleményüket. Azt írod, hogy úgy funkcionál a fiad, ahogy kell. Ez a leírtak alapján nem igaz. Nem marad meg az óvodában, nem érzi jól magát más gyerekek társaságában, csak veled, rajtad csüng állandóan, melletted alszik. Nem csecsemő már, ezek nem jó dolgok. Megsértődhetsz rám is, de nem teszel jót a gyereknek azzal, hogy kötődő nevelés címszó alatt nem foglalkozol ezekkel a problémákkal.
2013. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolso, mibol gondolod, hogy annyira megsertodtem? Egyaltalan nem sertodtem meg, mivel nem erdekel a velemenyuk. Van egy kialakult gyermeknevelesi elvem, ehhez tartom magam. Nem egy gyerekem van, hidd el, tudom, miben hiszek. Ez van, ha nem fogadod el, akkor igy jartal. Nem erdekel, ki mit gondol, en amiatt kertem tanacsot, hogy a fiam csipked, ami nekem nem jo. Kaptam is, kettot is, ki is probalom. Ennyi. Koszi, ha elolvastad. :-)
2013. nov. 5. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!