Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve döntöttük el a feleségemmel, hogy gyereket vállalunk! És innentől kezdve mintha kicserélték volna!

Kicsit olyan, mintha minden hónapban megbolondulna, agyba-főbe tesztel, hőmérőzik, kiborul, ha nem jön össze.

A házaséletünk olyan, mint egy előre tervezett munkarend!

Előre tudom, hogy termékeny napjaiban van, mert olyankor sokkal kedvesebb, és persze szex is van.

de kb. csak ilyenkor, aztán olyan az egész, mintha meg kellene erőszakolnom, hogy legyen köztünk valami.

Minden csak ekörül forog. Mutogatja a terhességi tesztet, hogy látom-e rajta a csíkot, mert ő látja. Én meg nem látok rajta semmit. ez egy veszekedés. Aztán megjön neki, az még egy veszekedés.

Szóval nekem elegem van ebből az erőltetett, tervezett gyerekcsinálásból. Egész egyszerűen már kedvem sincs szexelni, mert tudom, hogy csak azért kedves, mert peteérése van.

Már mondtam neki, hogy nekem nem megy ez ennyire katonásan. De az egy újabb veszekedés és sírás táptalaja lett.

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?


2014. márc. 7. 09:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz dolog. Minden nöben dulnak ilyenek aki régóta vár babaára. Bár én tudatosan csak a töredéskét osztom meg a férjemmel ami bennem zavjlik ezügyben.. Mi 5 éve várjuk a kis csodát. Tudatosan teszek ellene hogy ne programozott együttlétek legyenek csak de tény hogy akkor többet vagyunk együtt amikor termékeny idöszak van. Ezek neki fel sem tünnek igazából, mert nem ktöm nagyon az orrára, volt amikor tudta akkor sem zavarta. Tesztet soha nem mutogatok neki van szemem látom hogy nincs rajta semmi. Szerintem jó lenne ha a feleséged keresne egy szakembert aki segit pl természet gyógyászt avgy kineziológust, ráadásul sokaknak segitenek masszázzsal vagy egyéb kezeléssel aminek hatására jön a baba. Mivel eltelt kb 1é év elkezdhettek kivizsgálásokat, ha gond van derüljön ki mert az reményt ad ha az ember tudja mivel áll szemben mik aze sélyei stb. Lehet nem is lehet természetes uton babátok és teljesen fölösleges ez az egész mizéria. Legyél vele türelmes de fontos hogy ö is legyen rád tekintettel.
2014. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk úgy 3 év után már megérteném ezt a viselkedést!

Na de az elejétől fogva??? Kb. az első hónapban volt normális, aztán meg ez a megszállottság. Semmi másról nem szól az életünk, csak hogy ki a terhes, ki tervezi a terhességet, kistesót, harmadik gyereket stb., és nekünk mikor lesz már!

Tényleg nincs kedvem a programszexhez már.

28 éves! Én 33.

2014. márc. 7. 10:52
 13/22 anonim ***** válasza:
12%
hát, szerintem most pont ne kezdjetek vizsgálódni orvosilag, mert ha kiderül, h nem "magától nem sikerül" a baba, hanem gond is van, a feleséged nem fogja bírni mentálisan ezt a terhet és bele fog zizzenni...
2014. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon nehéz időszak ez, mindkettőtök számára. Neked, mert ezt el kell viselned, viszont neki is nagyon rossz, mert marha szar ám minden hónapban negatívat tesztelni, meg azt tapasztalni, hogy mindenki hipp-hopp terhes.


Nekünk kb. 1 év volt, mire összejött a baba. Én próbáltam nem "rágörcsölni", de aki babát akar, és hónapról-hónapra csak csalódás éri, az bizony rá fog görcsölni. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy minden sikertelen hónap után "megvígasztaltuk" magunkat valami olyan dologgal, amit baba mellett nem lehet: Borkóstolásra mentünk, vagy vidámparkba, vagy teljes masszásra stb. Ez nagyon jó feszültség oldó volt. Ilyesmivel szépen visszavezethetnétek a romantikát.


Én elhiszem, hogy idegesítő "tenyészlónak" lenni, de kicsit próbáld megérteni, hogy mi nők nem úgy vagyunk összerakva, mint a férfiak. Szerintem is , ha megértéssel közeledsz hozzá, akkor juthattok kompromisszumra. Esetleg említsd meg neki, hogy ne agyaljon ezen állandóan, vagy kicsit kevesebb vehemenciával. Esetleg ajánld neki, hogy ha még x ideig nem jön a baba, akkor érdemes elmenni kivizsgáltatni magát. Én egy év után tudtam meg, hogy nincsen normálisan peteérésem, és a doki felírt egy gyógyszert és nagyon hamar teherbeestem a gyógyszer után. Azóta mindig mélységesen sajnálom azokat, akiknek a gyerekért nagyon meg kell küzdeni, mert az én esestem még szerencsésnek mondható.

És a 6-osnak igaza van: igenis egy nő élete múlhat ezen a dolgon!

2014. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
37%
Ahogy 6. és 14. válaszolók, én sem tudom elítélni a nejedet, attól függetlenül, hogy mániásan viselkedik. Hogy ki kell ebből zökkenteni, az tény. Szerintem ideje lenne felkeresni egy nőgyógyászt, megvizsgáltatni, minden rendben-e a ciklusával, és esetleg téged is bevenni a buliba, elmehetnétek hormonális vérvételekre és te is andrológiára. Ha minden O.K., köthetnél vele egy megállapodást. Elteszi a lázmérőjét, a tesztjeit, még a naptárjáról is igyekszik elfelejtkezni mondjuk egy évig, és mint két egészséges ember, élitek a házaséleteteket. Ha letelik, és még sehol baba, akkor majd újra lehet gondolni a dolgokat. Ha pedig a vizsgálatok során kiderülne, hogy gondok vannak, akkor legalább tudnának segíteni az orvosok, és minél előbb túlesnétek ezen a programszexes őrületen.
2014. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"igenis egy nő élete múlhat ezen a dolgon!"


azon igen, h kilép-e a busz elé...


de ebben ember tervez, isten végez. tragikus valóban, de van, h nincs mit tenni. az egyik ismerősöm pl 10 éve arról beszél, h gyereket, családot szeretne. rákos lett és eltávolították a méhét. biztos, h emiatt más ember lett, de megtanult így élni és más célokat keresni... természetesen mindenkinek sok boldogságot kívánok annyi gyerekkel, amennyit szeretne, csak azt mondom, h igenis van, h el kell fogadni, h másképp alakul

2014. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%
16-os, megérdezhetem, te férfi vagy-e vagy nő? Igen, vannak helyzetek, amikor meg kell tanulni más célokat keresni, sajnos, de egy nőnek ez akkor is csak egy pótlék marad, a legfontosabbat sajnos elvesztette, azt a célt, amit a természet, vagy nevezze ki ahogy szokta, beleégetett a testünkbe és a lelkünkbe.
2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

nő vagyok


16.

2014. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mi öt évig vártuk a babát. Pár hónap "majd jön a gyerek" után orvosi vizsgálatok sokaságán vettünk részt, aminek végeredménye: spontán terhességnek semmi esélye. A vizsgálatfolyamat közben én is - mint a te párod - szinte megszállottan számoltam, mértem, terveztem, kötelezően hazavártam a páromat, mert ugye a remény hal meg utoljára. Ha nem sikerült az adott hónapban, levágtam a szokásos hisztijeimet. Aztán egyik pillanatról a másikra eldöntöttem, leállok. Elengedtem az egészet. Fontosabb volt, hogy ne öljem meg a házasságomat, a férjemet ezzel a kötelező szexdologgal, meg a kibírhatatlan idegbeteg énemmel. Megértettem, amit a férjem mondott: ha összejön a gyerek és ennek eredményeképp van két egymástól elhidegült, eltávolodott, idegroncs szülő, akkor semmi értelme nincs a gyerekvállalásnak.


Nekünk hatodik lombikra sikerült. A lombikok közötti "szabadidőnkben" minden kényszerűség nélkül, szabadon, örömteljesen űztük a dolgokat. Noha egyik sikertelen lombik után jött a másik, mégis teljesen nyugodtak és felszabadultak voltunk, örültünk egymásnak, tudtuk, hogy egyszer összejön. Összejött.

2014. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát van az a mondás, hogy egy nő két dologra képes minden áron, hogy legyen gyereke és hogy ne legyen. Nálatok ez valanogy nagyon is igaz.

Az a baj, hogy így nem is fog összejönni...... nagyon rágörcsöl. Fölösleges ennyire, attól nem lesz gyerek, hogy ennyire figyeli magát. Amúgy ha gond van akkor meg menjetek orvoshoz, ott kivizsgálják mindkettőtöket, lehet akkor meg is nyugodna. Amúgy én is hőmérőztem kb 2 hónapot, hogy tényleg kijön-e a peteérés görbéje, de feladtam :) nem értek hozzá, sőt ovu tesztet is vettem, de az meg össze vissza mutatta...... inkább rendszeresen csináltuk és utána gyertyába felemeltem a lábam, ezt a párom mondta hogy csináljam :) terhes is lettem.

Valahogy beszélj vele, hogy ne a gyerekgyártásról szóljon az életetek, vagy inkább a házaséletetek, hanem arról, hogy szeretitek egymást és szeretnétek gyereket, ezért nem védekeztek, így nagyon nagy az esély hogy összejön. Amúgy a spermák több napig is életképesek, sőt lehet egy orgazmustól is peteérés, tehát nem kell feltétlenül félidőben szexelni mert van aki menstruáció után lesz terhes. Szóval extra peteérés is lehet bármikor.

Ha erre ilyen görcsös mi lesz ha meglesz a gyerek? Akkor meg majd görcsösen fog ragaszkodni ahoz hogy mikor kell forognia, ülnie stb? Mert az pláne gyerekfüggő ki mikor csinálja.

2014. máj. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!