Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, még kicsik.

Férjem hónapok óta munkanélküli, a legszükségesebb dolgokat sem tudjuk megvenni, már teljesen el vagyok keseredve...

Amíg nem talál munkát a fizetnivalóinkat is nehezen tudjuk fizetni.

A netünk is hamarosan kikötik, pedig ez volt az egyetlen pénzkereseti forrásunk, hogy eladtam a feleslegessé vált holmikat.

Én bírom a nélkülőzést, de a gyerekekre nézve megszakad a szívem....


2013. máj. 15. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekeket oviba bölcsibe íratni szociális okokra hivatkozva, aztán gőzerővel munkát keresni mindkettotoknek.
2013. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mennyire kicsik? Gyeded, gyesed van? Mennyi a havi bevétel?
2013. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresési támogatás? Te mért nem dolgozol? (ha egyedül eladásból van bevételetek). Én megértem, hogy kicsi a gyerek, és szeretnél mellette lenni, de ha nincs más, akkor addig apuka marad otthon a gyerek(ek)kel, háth te el tudsz helyezkedni. Apuka is mehet amúgy gyedre is, ha még olyan picik, és akkor te dolgozol, főleg ha csak gyes van, akkor még jobban is jártok. Önkormányzat: ott is igényelhettek némi segélyt....


Nehéz kibírni, de akinek (kicsi) gyereke van, az nem azzal szenved, hogy eladogasson, hanem csinálja, utána jár, keres, és nem elkeseredik, hanem előteremti, ami szükséges. Olyan NINCS, hogy valaki semmilyen munkát nem talál. Ha más nem férfit is felvesznek gyakran akár 8 általánossal takarítani, szórólapozni, újságot hordani... Ha az embernek gyereke van, nincs pénze, akkor nem a JÓ munkára vár, hanem minden sz@rt elvállal érte. S bár nem ismerem pontosan a hátteret, de "az egyetlen bevételi forrásból" nagyon is arra lehet következtetni, hogy ilyeneket nem csináltok meg.

2013. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3 -asnak igaza van. Nagyon is.


Nem szabad elkeseredni, mert az nem visz sehova. A férjem diplomás ember, de pucolt WC-t is, amikor nem volt más. Igaz, minimálbért kapott, de a semminél az is több.

2013. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az én férjem is elvállalt mindenféle culáger munkát, de most az sincs.

Az önkormányzattól már minden lehetséges támogatást kapunk, nem elég.

gyesem van és családi na meg rengeteg fizetnivaló...


kérlek, ne szedjetek szét.

2013. máj. 15. 08:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szétszedünk, csak próbálunk terelni. Ő be volt jelentve? A gyed máris több, mint a gyes. neked mi a szakmád?

Gyerekek oviba, bölcsibe, ingyen kaja jár nekik így. És ezerrel munkakeresés akkor. Mást nem tudtok csinálni. Felesleges azon keseregni, hogy kikapcsolják a netet, és mi lesz. Távolabbi városban munka? A muankügy fizeti az utazást utólag, ha így jár az ember állást keresni. Ha 100 km- rel arrébb talál, akkor kérhettek albérleti támogatást (nem kevés pénz!!) ....

2013. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom, ahogy az előttem írók.

Milyen idősek a gyerekek? Mehetnek oviba, bölcsibe ott ingyen/féláron van az ebéd.

Gyermekvédelmit igényeltetek már?

Mi a végzettségetek? Melyik megyében éltek?

A vöröskereszthez, védőnőkhöz fordulhattok tartós élelmiszerért, ruhákért.

2013. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De ha csak gyesed van, gondolom már a legkisebb is elmúlt 2 éves, simán mehetsz dolgozni, ma már 2 évesen lassan mindenki bölcsibe vagy családi napköziba adja a gyerkőcöt, mert dolgozni kell menni. Nálunk a párom dolgozik, de ha lejár a gyedem (és még nem lesz úton a második gyerkőcünk) én is visszamegyek dolgozni, mert a gyesből biztos mi sem igen lennénk meg.
2013. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy mekkorák a gyerekek, mehetnének-e már a közösségbe. És a munkát nem csak a férjednek, hanem neked is el kell kezdeni, utána meg az megy dolgozni, aki előbb kap... ha te, akkor a férjed maradjon GYED-en vagy GYES-en.
2013. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, gyes mellett lehet dolgozni, a 2. évtől, azt nem tudom pontosan hány órát, ebben nyilván segít valaki pl. az önkormányzatnál ha megkérdezed. A lényeg hogy ne késlekedj, mert mindennek sok az átfutási ideje, és addig is nem kellene összeroppanni.
2013. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!