Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, még kicsik.

Férjem hónapok óta munkanélküli, a legszükségesebb dolgokat sem tudjuk megvenni, már teljesen el vagyok keseredve...

Amíg nem talál munkát a fizetnivalóinkat is nehezen tudjuk fizetni.

A netünk is hamarosan kikötik, pedig ez volt az egyetlen pénzkereseti forrásunk, hogy eladtam a feleslegessé vált holmikat.

Én bírom a nélkülőzést, de a gyerekekre nézve megszakad a szívem....


2013. máj. 15. 08:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Esetleg főállású anyaság+heti 30 óra munka?

Kolléganő is így csinálja, 3 gyermekkel.


[link]


Mekkorák a gyerekek?

2013. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom írni, amit a többiek is: munkakeresés neked is, férjednek is.


Mennyi idősek a gyerekek?

2013. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az egyikőtök csak talál munkát, nem?
2013. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
egyébként a gyermek 1 éves korától heti 30 órában lehet dolgozni gyes mellett...
2013. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én párom újsághordást vállalt be. Persze ehhez szerencse kellett,hogy megüresedjen az állás. Fel kellett iratkozni a Néplaposnál. Elég kegyetlen munka télen,amikor még nincs takarítva a járda,és sokan verték a nyálukat,hogy korábban szokták kapni,noha fél 7-re végzett és 7-kor már nem lehet egy postaláda sem üres, és ráadásul a város másik vége az Ő területet,de ez van. Az a 17 ezer is 17 ezer!! Ő munkanélkülit nem kap,mert vállalkozó,aki most szünetel és adótartozása van,amit ebben a hónapban ki kellene nullázni,vagy elveszik az adószámát és nem lehet vállalkozó. Majd megüresedett még egy hely,és most 2 területet vitt/mostanság az apja viszi a másik területet. Közben bújta az újságot- mindig maradt ki 2 :-) ,bújta a netet. Tavaly Pesten dolgozott (bár sokan nem veszik észre,de Ott annyi a lehetőség,mint égen a csillag,csak sokan kényesek. Egy ismerősöm - nő- egy gyorsétteremben volt mosogató,igaz egy munkanap nem 8 óra volt Nála,de elég jól keresett!! és csak érettségije van!) Az összes eladhatót eladtuk. Most a rászorulóknak az állam a tv átállást finanszírozza,beköti,és egy olyat talált a Párom,aki ezt vállalta és melósok kellettek.Bár nem konyít hozzá,de elvállalta,úgy van vele,hogy megtanulja.

A lehetetlent éltük túl eddig szintén kicsike gyermekekkel- a legidősebb most ballag majd az oviból,a legkisebb februárban született. Tudom milyen nehéz,de nem szabad feladni!!! Nekünk a 4 gyermekre marad a csekkek kifizetése után,úgy,hogy a hitelekre még össze kell kaparni 55 ezret (75 ezer a hitel,17-et kap az újsághordásért és 4-5 ezer borravalót szokott kapni) marad cirka 16 ezer úgy,hogy abban már a lakásfenntartási is benne van (2800 ft amit kézbe kapok),és ebből a két kicsinek kell pelenkát venni és minden mást is ebből kell megoldani. De a Párom kitartóan megy,és amit lehet csinál,ha nincs keresi,szól ismerősöknek,hogy figyelj,ez van,ha tudsz valakit,akkor légyszi...

De ismerek olyat,aki kért kölcsön olyantól,akit nem vágott a földhöz 30 ezer forint,és nem túl legális dolgott tett: elment Nyíregyre,ott nagy tételben vett pl. márkás mosógélt és azt adta el 1000ft-os haszonnal -messze a bolti ár alatt,így vitték mint a cukrot. A 30-ból csinált 50-et (mást is vett,vissza adta a 30-at és máris volt 20 a kezében...

Mi ezt félünk megtenni,de minden elismerésem azé,aki ezt meg merte csinálni! Addig csinálta,míg nem rázódtak helyre.


Nem szabad feladni!!! Le kell nyugodni,fogj egy biciklit,kezdj el tekerni,közben kiszellőzik a buksi és tudsz gondolkozni! :-)


Ja,net- ha nem vagytok házasok,akkor mint albérlő a másikótok nevére vissza kötik! (ezt egy másik csóró familiától tanultam :-) )


Üdv: nagycsaládos

2013. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz, hogy bölcsibe menjen a legkisebb, munkaviszonyról kell igazolás, anélkül nem veszik fel! Tehát, ha nincs munkahelyed, nem tudod bölcsibe adni, viszont ha meg otthon van veled, nem tudsz munkát keresni. Állásinterjúra csak nem viszed a gyereket... Én is így voltam. Nem tudtam kire hagyni sosem, mert csak ketten vagyunk az apjával. Apának is feketén volt csak munka, volt, hogy csak 3 nap egy héten. Én szereztem egy ismerőstől, akinek volt egy cége munkáltatói igazolást, úgy adtam be bölcsibe. Viszont sokra nem mentem vele, mert hiába van jó szakmám, az önéletrajzban ott volt, hogy 2,5 éves gyerek, sehova nem kellettem. Igazából fogalmam sincs, mit tanácsolhatnék neked, mert mi is nyomorgunk. A párom most fog kimenni külföldre dolgozni, ez az utolsó reményem. Tartozás hegyek, 0 forint a zsebben. Borzasztó nehéz... Átérzem a helyzetedet.
2013. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!