Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve döntöttük el a feleségemmel, hogy gyereket vállalunk! És innentől kezdve mintha kicserélték volna!

Kicsit olyan, mintha minden hónapban megbolondulna, agyba-főbe tesztel, hőmérőzik, kiborul, ha nem jön össze.

A házaséletünk olyan, mint egy előre tervezett munkarend!

Előre tudom, hogy termékeny napjaiban van, mert olyankor sokkal kedvesebb, és persze szex is van.

de kb. csak ilyenkor, aztán olyan az egész, mintha meg kellene erőszakolnom, hogy legyen köztünk valami.

Minden csak ekörül forog. Mutogatja a terhességi tesztet, hogy látom-e rajta a csíkot, mert ő látja. Én meg nem látok rajta semmit. ez egy veszekedés. Aztán megjön neki, az még egy veszekedés.

Szóval nekem elegem van ebből az erőltetett, tervezett gyerekcsinálásból. Egész egyszerűen már kedvem sincs szexelni, mert tudom, hogy csak azért kedves, mert peteérése van.

Már mondtam neki, hogy nekem nem megy ez ennyire katonásan. De az egy újabb veszekedés és sírás táptalaja lett.

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?


2014. márc. 7. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Mond meg neki,hogy állítsa le magát,mert sose fog összejönni,ha ennyire görcsösen csinálja,teljesen felesleges a hőmérőzés,az ovuteszt és egyebek,mert ezzel csak azt éri el,hogy ellök magától,és az egész gyerek dolog rémálommá válik.Azt is mond meg,hogy ne csak a gyerek miatt szeretkezzen veled,mert az olyan,mintha csak a spermád lenne fontos.Azt is mond,hogy nem csak peteéréskor lehet teherbe esni,vegye könnyedebben és kezelje úgy,hogy nem védekeztek aztán majd egyszer összejön.
2014. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát 3 gyerekes anyukaként nem irigyellek.

Próbáld elvinni valahová, úgy, hogy hagyja otthon a hőmérőjét, meg a tesztjeit, mert ha sikerülne kivernie a fejéből a témát, talán visszatérne a romantika is, meg kopogtathatna a gólya.

Biztos, hogy ez így nem mehet hosszú távon. Te szegény!

2014. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Mit csinálna a párod az Én/Mi helyemben/helyünkbe????????

Mi már 12!!!!!!! éve próbálkozunk sikertelenül.

Olvassa el ezt az üzenetet és higgadjon csak le nyugodtan, ha majd ennyi idő után is sikertelen a dolgo, na akor csapkodhat

2014. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele megértően elbeszélgetni - ha kicsit együtt tudsz érezni vele, talán nem lesz belőle vita. Magyarázd el neki, h rosszul esik neked h csak emiatt akar már együtt lenni veled, és sokkal nagyobb eséllyel jön össze a baba, ha nem görcsöltök rajta, hanem egymásra figyelve, romantikusan szerelmeskedtek. Így mindenkinek jobb lesz! Picit engedje el ezt a babadolgot, mert ha kikészít téged ezzel akkor tuti h nem lesz belőle gyerek. Majd kérünk beszámolót, mi lett a beszélgetés eredménye :)
2014. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Lehet sokat van itt a gyakorin...?

Mert 3 gyermekes anyaként én is itt szembesültem vele először, hogy ilyen egyáltalán létezik....nem irigyellek, nem lesz könnyű menet észhez téríteni, komoly elbeszélgetés és érvelés kell, hogy meggyőzd.

Próbáld neki elmagyarázni, hogy te is, ő is egészségesek vagytok, semmi szükség ezekre a hülyeségekre, ha itt az ideje, jônni fog a baba is. A terhességét sem fogja tudni irányítani, később a gyermeketeket még annyira sem, szóval ennek értelme nincs. Nem beszélve arról, hogy minél görcsösebben akar vki terhes lenni, annál inkább nem szokott sikerülni.

2014. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Egyszer egy bölcs ember azt mondta nekem, hogy az egyetlen dolog, amin változtatni tudok, az én magam vagyok.


Igen, biztos rossz neked ez az időszak.


Neki viszont az "élete" múlik ezen. Nem, nem túlzás. Egy nőnek az, hogy lesz-e gyereke vagy sem (na jó, a legtöbb nőnek) annyit jelent, hogy van-e értelme az életének vagy sem. És ezen semmit sem változtat, hogy mindenki azt mondogatja, "nem szabad rágörcsölni". Hogy a fenébe ne görcsöljön rá az ember arra, ami a legeslegfontosabb dolog egész élete során??


Na csak próbáltam megvilágítani neked az érem másik oldalát. Mert ezt nem szokták tudni, vagy nem akarják tudni sem a férfiak, sem azok, akikre ránéz egy férfi és máris pottyanatanak egy babát. Hozzáteszem, nekem szerencsére nem kellett ennyit szenvednem a terhességért, de ha rosszabbul alakult volna, biztos, hogy begörcsölök én is.

2014. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

határozottan, de kulturáltan beszélgess el vele. sajnos sokan átesnek a ló túloldalára. itt is minden nap 10-15x olvasni olyan kérdést, h "szerintetek ebben a hónapban sikerülhetett?", "Nem várt előtt hány nappal lehet tesztelni?". Ki Tudja, de jó lenne, ha lekötné az elméjét valami mással. Nem várt előtt nem érdemes tesztelni. A fejekben kellene rendet csinálni, már elnézést a megfogalmazásért. Én 36 éves koromig vártam gyerekre, nekem is, a páromnak is voltak problémái, amelyek külön külön is szinte kizárták a terhességet, mégsem lovaltam magam bele úgy, mint itt néhányan pár hónapnyi próbálkozás után.


Mondd meg neki, h amit csinál, majdnem hogy kóros, magának , neked, a kapcsolatotoknak is árt vele és sokkal nehezebben jön össze a baba, ha ennyire belekergeti magát a dologba :-(

2014. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Küld el pszichológushoz.
2014. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Ma már megértem,amin most átmész! Mutasd meg a válaszoma párodnak!!!

3évig csináltam ugyan ezt!!! A férjemet már csak sperma donornak kezeltem! Egyik kötelező szex alatt csődött mondott én meg lehordtam mindenféle steril selejtnek! Akkora pofont kaptam,h.majd kiköptem a fogam! Az éjszakát egy padon töltöttem zokogva egy ü.borral...

Másnap estére átrágtam az életünket,és döntöttem. Leállok!!!

Vissza akarom kapni saját magamat,a férjemet,magunkat! Kb.egy hónapig nem feküdtünk le egymással,kellett ennyi,h.őszintén kívánjuk egymást a sok kötelező szex után. Ez szept.ben volt. Köv.év febr.-ban pozitívat teszteltem!:-)

Már 4éves a kisfiúnk,ha lesz tesó,jön magától!

Sok sikert!

2014. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os, nincs igazad, hogy egy nőnek ezen az élete múlik...sokra megy a terhességével, ha pont emiatt fogja a férje elhagyni...aztán meg sírhat egyedülálló anyaként.

Nem szabad ekkora túlzásokba esni.

2014. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!