Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mindent kidobál ami...

Anyósom mindent kidobál ami szerinte egészségtelen! Meddig lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Szombat óta van nálunk, mert apósommal nagyon összevesztek, és "nincs hova mennie". Gondoltam, 1-2 hétig kibírjuk együtt. De én nem bírom.

Kidobálta az erkélyről az üdítőket (mindig van itthon 1-1 üveg üdítő, ha váratlan vendégek érkeznek), mert azt ő úgyse issza meg és már biztosan ránk romlott. A chipsekkel ugyanez a szitu.

Tegnap vettem joghurtot ami 50%-os volt, ma akartam megenni ebéd után, mire hazaértem a kukában volt! Anyósom azt mondta: "dehát lejárt a szavatossága!".

Tegnap jó szándékúan mosni akart, elindította a mosógépet, még 1/4-ig sem volt.

Ma el kellett mennie boltba, mert elfogyott a sárgarépa. Bejött a munkahelyemre, hogy adjak már neki 5-10 ezer ft-ot mert neki nincs pénze hogy nekünk bevásároljon. (Kb 2-3 szem répa kellett volna a leveshez)

Nem dobhatom ki az utcára, mert a párom édesanyja. De mégsem tudom tolerálni!! :(


2014. márc. 4. 15:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj a pároddal, hogy szóljon neki, ne dobjon ki semmit, azt bízza rátok.
2014. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezt én sem tudnám. Beszéld meg pároddal! Ez tarthatatlan állapot! Vicces amúgy, ahogy látom az öreglányt a munkahelyeden, hogy adj pénzt! :)
2014. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A munkatársaim előtt tök ciki volt. Konkrétan mi fogadtuk be az anyóst, és 300 ft-t nem tud beleadni a kajába, hogy vegyen pár darab répát.
2014. márc. 4. 15:52
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem a pároddal kell beszélni (minek? ha eddig nem szólt az anyjának, ezután sem fog).

Mondd meg a kedves mamának, hogy nagyon szívesen látjátok AMÍG NEM RENDEZŐDNEK A DOLGOK (nehogy félreértse), de legyen szíves ne dobjon ki semmit csak azért, mert ő nem enné/inná meg. A ti hűtőtök, majd ti eldöntitek, hogy mikor mit dobtok ki belőle.

Mondd meg neki minél hamarabb, kedves, de nagyon határozottan! Remélem a párod nem egy nyuszi, különben még vele is gondjaid lesznek, amíg a kedves mama ott lakik.

A répára kért 10 e ft-ról: egyszer belefér (ha van rá keret!!!), de ha tényleg vett 3 szál répát ebből a pénzből, aztán a többi eltűnt, akkor nem kapna többet.

És: ha nem tetszik, akkor el lehet költözni!

Tudom, bunkón hangzik, de ha nem akarod kiidegelni amgad, akkor ez a megoldás. Áljj a sarkadra rögtön az elején (meg a párodéra is, ha kell).

2014. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Katineni, majd en intezem a bevasarlast, jo? Az elelmiszerek szavatossagi idejet figyelem, ne tessek aggodni, nem romlik meg semmi. Ha megis ugy latja, hogy valami nem jo, csak tegye felre. Mi nem dobunk ki elelmiszert.
2014. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

Abban igazad van, hogy ez nem munkahelyre való téma.

Meg kell beszélni este, hármasban mindent. Konkrétabban:

- Nem nyúlhat a holmitokhoz, sem az üdítőhöz, sem a szennyeshez (kivéve, ha megkéritek). A lejárt joghurthoz sem, bár annak szerintem is kukában a helye.

- Ad vagy nem ad a költségekbe pénzt, illetve mit kell vennie másnap (konkrét lista) és erre adtok neki pénzt, a visszajárót este visszaadja természetesen.

- A saját holmiját nyugodtan mossa ki, én nem akadnék fenn az 1/4-ig lévő gépen. El tudom fogadni, hogy nehéz egyedül egész nap otthon.

2014. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Az az érzésem, hogy a "bánatos" anyós elkezdte a lehúzásotokat. Mit akart még venni a répán kívül? Nem adnék a kezeihez egy fillért sem. Akkor sem, ha a párom anyja. Örüljön, hogy befogadtátok.
2014. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

"A saját holmiját nyugodtan mossa ki, én nem akadnék fenn az 1/4-ig lévő gépen. El tudom fogadni, hogy nehéz egyedül egész nap otthon."


Aki egyedül van otthon, az pazarolhatja a másik pénzét? Olvasson könyvet, ha unatkozik.

2014. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

"A lejárt joghurthoz sem, bár annak szerintem is kukában a helye. "

A lejárati dátum csak megközelitőleg érvényes,van hogy előtte nap már penészes,van hogy 1 héttel utána is simán ehető.

Sparban sokszor veszek 50%-os aznap lejáró dolgot,aznap-másnap tökéletes.


Én nem várnék páromra,én már megmondtam volna,hogy ő épp befogadott vendég,aki nem rendezkedhet ahogy neki tetszik.

2014. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem csodálom, hogy összeveszett vele a férje.
2014. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!