Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örülnétek vagy mérgesek...

Örülnétek vagy mérgesek lennétek emiatt?

Figyelt kérdés
Anyósom a szomszédban lakik és egy hónapban 2-3-szor szombaton pontban délben megjelenik egy tál étellel. Tudja, hogy szombaton délelőtt főzök, általában két napra. Vajon miért csinálja ezt? Teljesen random időpontokban hoz, szóval nem lehet rá számítani és megkérni sem lehet, hogy főzzön. Nem is tenném, hisz én vagyok itt a háziasszony, az én feladatom az ebéd elkészítése. Kb. 2 hónapja csinálja ezt, előtt EGY!!! tányér étellel állított be néha-néha, tudván, hogy négyen vagyunk. Ti ennek örülnétek vagy megharagudnátok rá? Hogy lehet ezt lereagálni?
2013. dec. 1. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megköszönném, betenném a hűtőbe, aztán csak jó lesz valakinek, aki megkívánja. Ennyi. Nem csinálok hatalmi harcot a hűtőben lévő ételek felett. Örülök, ha hoznak valamit, megköszönöm és majd elfogy. Ennyi. Mit kellene erre reagálni? Minek? Megmagyarázni, hogy ha hoz, időre hozzon valamit? Mi értelme? Veszekedési alap, amúgy meg tök mindegy, nem?
2013. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én is ezt teszem, amit írtál. csak az okát szeretném megérteni.
2013. dec. 1. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Sztem csak társaságra vágyik és nem akar üres kézzel menni. A tiéd legalább ehetőt főz...
2013. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem nem kell szóvá tenned.Kedves gesztus,ha ad kedvességből teszi,ha amúgy nincs probléma köztetek.Én örülnék neki,ha anyósom csak egy kis érdeklődést mutatna felénk.De sajnos mióta összeházasodtunk és van 1 csodálatos 4és fél hós lányunk nagyívben tesz ránk.Nem is érdeklődik irántunk.Közömbös az unokájával és velünk is.El se jött még megnézni,hogy milyen szép babalakot csináltunk az unokájának.Mentségére szóljon,hogy beteg,nehezebben mozog,mint más ember,de van kocsink,elhoznák arra a pár utcára szívesen elhoznánk.De őt nem érdekli,mióta nem neki 'tejel' a fia.Az esküvőt is fapofával ülte végig.Se nászajándékot nem adott,se nem segített a szervezésben.A kislányunk se kapott tőle semmit,még 1puszit se.De a férjem pénzére a mai napig fáj a foga.Bocsi,ezt nem kérdezted,de jól esett kiönteni a lelkem anoním módon.Úgyhogy szerintem pozitív,hogy a te anyósod legalább veszi a fáradtságot.Remélem a kis kitérőmért nem leszek lepontozva.A lényeg,inkább olyan anyós,aki ad,mint olyan,aki hátráltat és csak magának akarja a pénzt.
2013. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Én egyáltalán nem örülnék. Ebben a formában ez nagyon fura. Ha valaki velem ezt csinálná, akkor azt gondolnám, hogy vagy van valami hátsó szándéka, vagy beteg (agyilag).
2013. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is figyelemre és törődésre vágyik. Azt ne várd el tőle, hogy 4 tányérral vigyen vagy meghívjon ebédre titeket rendszeresen - 1x-1x lehetne mondjuk.

Nálunk is sokszor akad, hogy hiába főzök, épp ahhoz nics étvágyuk, de a hűtőben meglátnak valamit és az pont jó lesz ebédre/vacsorrára. Elég 1 adag is belőle, amolyan helyettesítő opció.

Lehet ürügy, hogy ezzel állít be, örül ha megköszönöd, esetleg még boldogabb lesz ha megjegyzed a múltkori ripsz-ropsz elfogyott és nagyon finom volt (ha kicsit túlzol is, akkor is jól fog esni neki és értékesnek érzi majd magát)

Szerencsére az enyém nem egytálételt hoz, hanem egy tányérnyi süteményt vagy sós kiflit/pogácsát, jut az egész családnak és mi tényleg szeretjük. Egy kávé/tea mellett beszélgetünk kicsit, nézi az unokákat, gyönyörködik bennük, semmi baj nincs ezzel. Sütit meg azért hoz, hogy adjon valamit és mert szeretjük. Engem nem zavar, legalább erre nincs gondom, így fogom fel. Ha egy tányér pörköltet hozna, azon se hisztiznék, betenném a hűtőbe, aztán majd valaki megeszi. Persze örülök, hogy nem ez a szokás nálunk :)

2014. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!