Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Minek...

Mi a véleményetek? Minek örülnétek jobban, mit szeretnétek? Apával kapcsolatos kérdés!

Figyelt kérdés

Ha férjetek hajlandó lenne és szeretne otthon maradni a babával GYED-en, hogy vissza tudjatok menni dolgozni, mert jobban kerestek nála, vagy ha inkább ő próbálna meg jobban kereső állást találni, ( akár külföldön is ), hogy eltartson Bennetek és Ti otthon tudjatok maradni a babával?

Barátnőim azt mondják, a férfi dolga a családfenntartás, ők nem mennének vissza dolgozni, még akkor sem, ha a nő jobban keres, apa pedig otthon maradna a babával.


2013. márc. 7. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Én maradtam kisfiammal,férjem kiment külföldre.Szerintem rám nagyobb szüksége van,mint apára.Nem hagynám itthon!
2013. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom...én ismerek egy pár családot,ahol apuka maradt otthon a gyerkőccel, a kapcsolatuk válással végződött.

Lehet,hogy csak véletlen,nem tudom,de nekem ez az észrevételem.

Szerintem a férfiak egóját bántja,ha a nő keresi a pénzt,legtöbbjük nem tudja feldolgozni.

2013. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Egy Anyának a baba mellett a helye és a babának az ANYÁRA van szüksége, főleg az első 1 évben! Lehet egy Apa bármilyen jó, soha nem helyettesítheti az anyukát, nincsenek meg benne azok az ösztönök amik egy Anyát anyává tesznek és nincs meg az a kötelék közte és a baba közt, amit csak egy Anya tud, érez és a babája.


És a szoptatással mi a helyzet????


Soha nem hagynám Apára a gyermekemet, nem tudnám elképzelni, pedig csodás férjem van aki csodás Apuka is egyben, de elképzelhetetlen számunkra, hogy ő legyen itthon és én "tartsam el" a családot. De ezt a férjem sem tudja elképzelni, itthon lenni és gyermeket nevelni és ellátni keményebb meló mint eljárni dolgozni, ezt a férjem is tudja és mondta is, hogy csodál, hogy ezt meg tudom csinálni+ házimunka+ főzés, kizárt dolog, hogy egy pasinak ez menne úgy ahogy kell....


Szóval nem, semmiképp. Inkább a férjnek kellene jobb állást vagy másodállást vagy valami plusz keresetet intézni.

2013. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nagyon sok Apának jót tenne ha ő is otthon maradhatna a kicsivel. Nekem pl a gyed modellben is a Holland modell színpatikus. Ahol egy évig az Anya egy évig pedig csak az Apa maradhat otthon a kicsivel.

Mindenkinek csak az előnyére válik.

2013. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Szoptatni sajnos nem tudtam, pedig mindent megpróbáltam, tápszert kap. Amúgy kb. 1 éves lenne, mire vissza tudnék menni dolgozni, utána cserélnénk apával.

2013. márc. 7. 21:18
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Én is tudok sok családot, ahol anyuka maradt otthon a gyerekkel, apuka meg lelépett más nővel és válás lett a vége.

Az a család, ahol apuka volt otthon GYED-en, a mai napig még együtt van.


Szerintem a páron múlik, van ahol ez a jobb, van ahol az a jobb megoldás. Engem nem zavarna, ha vissza kellene mennem dolgozni és a férjem maradna GYED-en, ha közben segít is, tehát nem az van, hogy mindent előkészítek neki este, ő csak eltéblábol a gyerekkel egész nap, majd rohanok haza a munka után és az én nyakamba szakad a háztartás. Akkor az a minimum, hogy a mosógépet töltse be vagy szaladjon végig a porszívóval a lakáson.

2013. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen, maximálisan bízom a páromban, hogy el tudná látni a kicsit, de mégis inkább maradnék itthon. A párom nem az a típus, aki itthon tenne-venne 3 éven keresztül, míg én dolgozom. Szegénykém, begolyózna tőle. :) Így akkor is, ha én keresnék jobban, maradnék itthon. És eszemben sem lenne a páromtól azt kérni, hogy dolgozzon még többet, inkább visszafognánk a költekezést.
2013. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az őszinteséget!

KEdves 6-os, 7-es! Hasonló véleményen vagyok én is, hogy ha ő maradna itthon akkor segítsen be a háztartásba. Csak azon gondolkoztam el, hogy azért nem becsülendő tőle, ha hajlandó itthon maradni GYED-en? Mert nem minden apuka vállalná be. Sajnos sokáig próbált jó állást találni diplomával, de 3 műszakban kénytelen volt elmenni dolgozni, elég kevés pénzért, így most ő dolgozik. Én kb. 3szor többet kapnék, ha visszamennék dolgozni. Jó apa nagyon, imádja őt a kislányom, de nagy dilemma, hogy tényleg az a legjobb a babának, ha anya van vele otthon? Egy apa nem tudja ügyesen, jól ellátni? Néha az ember azt gondolja csak ő tud jól csinálni valamit, pedig lehet nem így van... Mit szóltok?

2013. márc. 7. 21:24
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek veled, a gyereknek semmilyen hátránya nincs abból, ha apával marad otthon.

Ezt az egészet sokszor csak mi, anyák fújjuk fel, pl amikor a bölcsiben a beszoktatás volt, akkor is azt láttam, hogy nekünk nehezebb az elválás. A gyerek bent békésen játszik, anyuka meg a folyosón bőg....

2013. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudnám elképzelni, hogy visszamenjek dolgozni. Igazság szerint a párom sem kapálozott, sőt fel sem merült, hogy ő maradjon itthon.


Egyik barátnőm visszament a kisfia 14 hós korába, a kapcslatuk is tökéletes maradt.


Ha nektek ez jó, akkor menjél vissza, de én inkább otthon maradnék és a párom próbáljon jobban fizető állást keresni.


2,5 éves kislány anyukája

2013. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!