Nyaralni megyünk télen januárban férjemmel, volt már aki itthon hagyta 2 hétre gyermekét, ha igen hogy viselte?
Abszolút így van. Az, hogy két hétre elmegy, nem azt jelenti, hogy az év többi részében sem foglalkozik a gyerekkel. Nem a hülye anyósodból kell kiindulni. Ott persze bőven több probléma van annál, minthogy évente elment egy hétre nyaralni. Sosem mondanám azt a gyerekemre, hogy kolonc, de ettől még szerintem teljesen normális minimális időt külön tölteni. Ez nem jelenti azt, hogy nem is hiányzik, és boldogabb vagyok nélküle. Szerintem is befásult gondolkozás ez. Miért kell olyasmit belemagyarázni, amiről szó sem volt?
Talán próbáld ki egyszer te is, nem olyan ördögi dolog az, hogy néhány napot kiszakadsz a mindennapokból.
Látom nagyon ketté szakadt a társaság, csak fekete és fehér válaszok vannak.
Nos a gyerekünk most 2,5 éves januárban amikor elutazunk 3 éves lesz.
Eddig évente 1 hetet töltött nélkülünk a szüleimnél, amikor nyaraltunk, és egy két napot hétvégén amikor valamilyen más apropóból mentünk el a férjemmel.
Szóval igen, megszokta hogy nem csak mi vagyunk szereti a nagyszülőket, és minket is és mi is Őt de ezt nem is akarom bizonygatni nyilván ezt mi tudjuk a legjobban.
Próbáljuk megtalálni az egyensúlyt, hogy jó legyen mindenkinek, attól hogy szülők lettünk nem mondunk le mindenről.És Mi azt valljuk hogy mindenáron rángatni a gyereket is nyaralni 1-3 év között csak hogy együtt legyen a család nem pihenés, ezért mi 4-5 éves korától fogjuk vinni magunkkal amikor már nem arról szól a nyaralás hogy vacsoránál nem ül meg a széken, ronagálni kell utánna, este 8 kor már a szobában kell lenni, egész napos fakultatív program a délutáni alvás miatt nem lehetséges, stb...!!! Mi egy évben egyszer jutunk el külföldre ezért nem akartuk ezt az egy hetet is úgyanúgy tölteni ahogy itthon zajlanak a mindennapok, amikor már 4-5 éves lesz úgy képzelem el hogy teljesen másról is tud szólni egy közös nyaralás mint sem a fenti dolgokról.
SZóval gyerekkel vagy anélkül mindekinek a maga döntése.
Köszönöm a válaszokat.
Nem kellene befásultságnak nevezni azt, amikor valaki képes alkalmazkodni a szülői szerephez. Valóban kevésbé pihentető egy nyaralás, ha ott a gyerek is. Valóban nem lehet vele elmenni mindenhova, valóban nem lehet pl. síelni, valóban nem lehet szexelni fényes nappal a konyhapulton a gyerek előtt.
Aki ezekről nem tud ÁTMENETILEG lemondani, szerintem az elhamarkodta a gyerekvállalást. Senkit nem kényszerítenek arra, hogy gyereket vállaljon, nem kötelező. A gyerek sem kéri, hogy megszülethessen, mi hívjuk életre, mi akartuk őt, és ez bizony néha kisebb áldozatokkal is jár.
Ez nem mártírkodás, én nem sajnáltatom magam, mert én akartam gyereket és tudtam (nagyjából), hogy ez mivel jár. És nem szenvedek attól, hogy most néhány évig nincs romantikus utazgatás kettesben a párommal. Nem lesz ez így örökké, a gyerekek gyorsan felnőnek, és hamar eljön az az idő, amikor ő kéri, hogy kicsit nélkülünk lehessen.
Valamint azt is gondolom, hogy egy igazán harmonikus, szeretetteljes férfi-női kapcsolat nemhogy megsínyli a kisgyerekes éveket, hanem pluszt ad neki.
De visszatérve a kérdésre: a gyerek lehet, hogy nem fog 2 hétig sírni a szülei után, mert megszokta, hogy le van passzolva, de abban mindenki biztos lehet, hogy rányomja a bélyegét ez a dolog a későbbi szülő-gyerek kapcsolatra. Amikor majd kamaszkorban a gyerek az anyja képébe röhög, ha az nem enged valamit, amikor nem lehet neki beszélni, amikor titkolózik, nem mondja el, hogy bajba került, akkor el lehet azon gondolkodni, hogy biztos jó ötlet volt arra trenírozni a gyereket, hogy ő egy kolonc a szülei nyakán, és hogy nekik a normális élethez az kell, hogy időnként hetente megszabaduljanak tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!