Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósok, ti is olyan ruhát...

Anyósok, ti is olyan ruhát vesztek ajándékba az 1 éves unokátoknak, ami méretre már majdnem kicsit (de még épp jó! ), és 20-22 fokokban hordható?

Figyelt kérdés

Mert ha igen, akkor gratulálok! :)

Ugye Ti sem kérdezitek meg, mire van szüksége a gyereknek, és milyen méret jó neki?

Ti is olyan színben, ami a menyetek szerint a legrosszabb szín gyereknek (pl lányoknak szürke), nektek is mindegy, hogy a gyerekek fejlődést az élénk színek mozdítják elő?


2009. okt. 30. 13:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg ruhat mar ugy keszitenek, hogy fiunak is lanynak is jo legyen. Uniszex. Most ez a menso. Ffi-aknak is a rozsaszin ing, es a rozsaszin polo a divat, meg a lila nyakkendo.

Szoval kedves kerdezo, sokszor a mamak nem is tudjak megallapitani, hogy ez most kislanynak, vagy fiunak valo ruha-e. Az elado persze azt mondja, hogy uniszex, mindenkinek jo! Hiszen orul, hogy eladhatja az arujat.

Ne akadj ki, szoljal neki, ha meg megsertodik ezert az anyos, akkor maskor nem vesz legalabb ruhat.

Amugy miert nem irsz, csak nem sirva fakadtal a sok valasztol?

2009. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem,mert ő a legjobb anyós a világon,ráadásul 21 éve szült,úgyhogy még tudja,mi a jó a babáknak:D


Azért sajnálom a házsártos,lüke anyóst kifogó nőket...részvétem csajok:(:)


Ada és Abigél:)

2009. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos nálunk is ez a helyzet. A párom családja hol túl nagy ruhát vesz hol túl kicsit vagy például akkor vettek rövid nadrágot pólóval 500ft-ért amikor már hosszú nadrág kellett ráadásul kéket kislánynak. Ki vagyunk tőlük akadva párommal. Most bébikompot kapott apósomtól persze sötétkéket vonat van rajta ha megszólal a gyerek elkezd sírni. Használtan vette 5000ft-ért a vaterán tiszta kosz volt még lekvár maradék is volt rajta. Nem értem ha valaki elad valamit arra nem képes hogy letakarítsa!! Domestosszal sikáltam le. És még megkérdezi após tetszik? Ja igen nagyon.... Még mosolyognom is kell hozzá.
2009. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Érdekes, én nem gondolom, hogy meg kéne köszönnöm, ugyanis nem én, a gyerekem kapta! Aki viszont a köszönömöt TŐLEM tanulta, (MONDJA IS), mivel ez a típusú anyós nem ismeri ám ezt a szót! A kedves 13.23 illemoktató eljöhetne megtanítani neki, mind a 3 pontját, mert egyiket sem ismeri!! Sőt össze kéne szedni őket, és csoportban tanítani! :)


Az okoskodóknak valószínűleg azt kéne csinálni a saját életükben, amit ide írtak. Egyébként miért, vannak olyan anyósok is, akik figyelembeveszik, amit a meny mond/utal rá/vagy ha kinyitja a száját?? Van olyan anyós, aki nem azt csinálja, hogy ezen felbuzdulva még több lomot vesz, még szürkébbet...stb? Van olyan anyós, aki, ha megdicséred, amit vett, megjegyezve, hogy melyik tetszik, ezután soha többet olyan szinűt nem vesz???


A sírógörcsös válaszoló biztos egész nap ráér a számítógép előtt ülni, és elsírta magát a válaszoktól! Kár volt, mert mindenki csak a saját eszéről, jelleméről tett tanuvallomást ám a hozzászólásával! Látom, közben a moderátoroknak is adtatok kis munkát, különösen, akiket már töröltek, de 13.15., 13.37. is, nekik különösen jó véleményük van magukról! :) Szép, választékos szavak, gondolom ilyeneket vágtok az anyósotok fejéhez is! :)) Hozzátok már csak egy kérdés: csak nem valami problémátok van egy ilyen anyóssal?! A Ti eszetekkel mérve tök normális, nem?

2009. okt. 30. 18:11
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire ne vegyél egy kalap alá minden anyóst, igenis van jó néhány, aki odafigyel a menyére/vejére! Nem attól függ, hogy anyós-e, hanem hogy milyen ember.

Első lépésként meg lehet próbálni beszélni vele erről, vagy megkérni, hogy másfajta ajándékozási szokást alakítsatok ki (pl. előre odaadja a pénzt, ti megveszitek, ő meg átadja - nálunk majdnem mindig így működött). Attól meg, hogy anyóspajtás nem köszön meg semmit, nem kell az ő szintjére lemenni. Köszönd meg, de mondd meg, hogy esetleg ki kellene cserélni, mert most nem erre/ekkorára lenne szükség.

2009. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Tökéletesen igazad van, ez személyfüggő, a kérdésem arról szólt, hogy érdeklődtem, más anyósok is ilyenek-e. Nekem csak ez az egy személyes tapasztalatom van anyósból. Nem a menyektől kérdeztem, abból a "hátuk mögött" kibeszélés lett volna.

A többihez no comment, azt hittem, az előző hozzászólásomból kiderült, hogy a megbeszéléseknek milyen eredményei születtek, ezért nem azt kérdeztem, mit tegyek. Azért köszönöm a normális hangnemet.

Remélem, egyszer jobb lesz ez a világ, békés, együttérző, szeretettel teli emberekkel, attól függetlenül, hogy anyós-e vagy meny, vagy más ember. Ember szóból eredetileg nemhiába találták ki az emberséges-t. Nagyon örültem volna, ha olyanok írnak, akik szerepeltetik, hogy anyósok, és pl. "nem, én így/úgy csinálom, mert ezt tartom jónak", hát ilyenek (még) nem olvasták a kérdést.

2009. okt. 30. 21:43
 27/32 anonim ***** válasza:
67%
Azért te is kiállítottad a bizonyítványt magadról a stílusoddal, csak gondolom azt nem veszed észre. Azt sem veszed észre, hogy már a kérdésed stílusa is eléggé "bicskanyitogató". Ezért nem kaptál valószínűleg olyan választ, ami számodra "elfogadható". Én úgy érzem, nem szidtalak, leírtam, milyen az én anyósom és hogy szerintem köszönd meg és add el a ruhát, valamint ne stresszeld magad fölöslegesen. Ebben a válaszban nem tudom például mi rossz van? A gyerkőcöd lehet, hogy tudja mondani, hogy köszönöm, de te a nem támadó jellegű hsz-eket viszont nem köszönted meg. No akkor ki állította ki a bizonyítvány?????
2009. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Thurston ***** válasza:
76%
Heh. Azért, mert a te anyósod egy idióta, azt hiszed mindegyik az? Az általánosítgatásnak is vannak határai. Beteg a lelked.
2009. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Kedves 12.32!

Ki kifogásolta, amit ezzel a hsz-dal felhozol? És ki állította ki a bizonyítvánt magáról a 12.32-es hsz-val? Drágám, akinek nem inge, ne vegye magára! Engem foglalkoztatott ez a kérdés, de ami nem foglalkoztat, oda nem nézek be "kötözködni" vagy csak úgy jól odamondogatni, hogy Te hogy vagy ezzel, azt Te tudod...:)

Békés, szép érzéseket kívánok Neked!

2009. nov. 1. 17:24
 30/32 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy semmi baj nem volt a tanácsaiddal, amit most másodszorra felhoztál, (sőt a normális válaszokat meg is köszöntem), bár a gyakori kérdések szabályzatában szerepel, hogy a kérdésre kellene válaszolni, így nem kellene azon megsértődni, hogy jelzem, a tanácsokkal nem választ kaptam, hiszen azt okkal nem kérdeztem (volt okom rá, és ezt az 1. hsz-omban jeleztem is).

Érdekes, hogy sokak szerint általánosítás, ami szerintem akkor lenne az, ha kijelentem, a kérdéssel azonban csak kérdezek... hátha valaki jelzi, hogy nem, én én ilyen ember vagyok, úgy, hogy ez ki is derül a hsz-ból...

Szerintem sok-sok embernek jelent ez vagy hasonló dolog problémát (nem mindenkinek), és ahelyett, hogy összefognánk, segítenénk egymást, az eddigi válaszok NAGY RÉSZE (nem általánosítok: nem mindegyik!) egész másról szólt sajnos.

2009. nov. 1. 17:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!