Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósok, ti is olyan ruhát...

Anyósok, ti is olyan ruhát vesztek ajándékba az 1 éves unokátoknak, ami méretre már majdnem kicsit (de még épp jó! ), és 20-22 fokokban hordható?

Figyelt kérdés

Mert ha igen, akkor gratulálok! :)

Ugye Ti sem kérdezitek meg, mire van szüksége a gyereknek, és milyen méret jó neki?

Ti is olyan színben, ami a menyetek szerint a legrosszabb szín gyereknek (pl lányoknak szürke), nektek is mindegy, hogy a gyerekek fejlődést az élénk színek mozdítják elő?


2009. okt. 30. 13:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Szia!Biztos lehetsz benne,hogy nem kapsz olyan választ,ami valóban a kérdésedre felel.Nem is csoda...

Inkább sétálj egyet,szellőztesd ki magad,ne bosszankodj már ilyen apróságok miatt.A legcélszerűbb az lenne,ha konkrétan az anyósodnak címeznéd a kérdést.Néma gyereknek anyja sem érti a szavát,tudod!Mondd meg neki,hogy milyen színű,mekkora méretű ruhát,vagy bármi mást ajándékozzon.

2009. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

Hogy te mekkora egy ostoba, hálátlan p*csa vagy, kedves kérdező! Tényleg ez az legnagyobb bajod? Ha lenne benned egy mákszemnyi agy, akkor megpróbálnád


a) megbeszélni a mamával, hogy ha vesz ruhát, azt együtt vegyétek, vagy ilyen-olyan-amolyan méretben/színben vegye


b) csendben eladod a ruhát, vagy továbbajándékozod


A gyerek fejlődését nem a ruha színe segíti elő, hanem az értelmes, kreatív, nyitott, JÓSZÁNDÉKÚ szülő... Ha egy gonosz, ostoba liba vagy, azt úgysem tudod tarkabarka babaruhával kompenzálni....

2009. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%
13:12-es koszi:))))))) A mama gondolom, hogy nem nyelvszakos:)))
2009. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%
Sztem meg a felesleges pénzkidobásnak semmi értelme sincs!Minek hasznavehetetlen dolgokra költeni?Nálunk apósomék (sőt,anyukámék is) mindig megkérdezik,h mire lenne szükség,de inkább pénzt adnak,mert azt mondják,h úgyis mi tudjuk,h éppen mire van szüksége a gyerekeknek,sőt,abban is jártasabbak vagyunk,h hol olcsóbb!Én a helyedben finoman szólnék neki.
2009. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%

Te poenbol tetted fel ezt a kerdest? Elenk szinek mozditjak elo a baba fejlodeset...jaj, nem birom abbahagyni a rohogest:))) Annyira joooo:)))

Akkor oltoztesd hupililaba, piros, voros, narancssarga cuccokba. Biztos super okos gyereked lesz:)))

2009. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

1. Szépen, illedelmesen MEGKÖSZÖNÖD, hogy bármit is kaptatok, mert tudod van, aki egy pelenkát se kap senkitől ajándékba és csakis magára számíthat.


2. Finoman, ILLEDELMESEN megpróbálod a tudtára hozni, hogy legközelebb ha ajándékot szeretne a picinek, inkább előtte kérdezzen rá, hogy kell-e olyan ruhadarab, milyen legyen a méret, szín stb.


3. SZÉGYELLD magad, és alaposan szállj magadba, hogy ahelyett, hogy hálás lennél a jószándékú gesztusért, itt fröcsögsz nekünk.

2009. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg és add el a teszveszen vagy vaterán, még pénzed is lesz. De nem hiszem, hogy ez az egyetlen problémád az anyósoddal, inkább itt borult a bili. Jól gondolom? Én sem vagyok túl jóba az anyósommal, de ha komolyabb dolgot vesz (úgy értem nem csak egy homokozókészletet, hanem pl. ruhát), akkor megkérdezi, mi kell. De ha nem is kérdezi, az ízlése elég jó, így bátran ráadom a gyerekre, de ha mégse úgy lenne, nem akadnék ki, hanem eladnám maximum..... Magadat stresszeled fölöslegesen!
2009. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom is hajlamos olyan ruhákat venni, ami nem jó - de engem főleg a méret zavar. Miért nem lehet megkérdezni, ha már ruhát akar venni, hogy mekkora a gyerek. Vett már neki olyan sötétlila ruhát (fiam van), amit leginkább egy bohócra adnék. És plüssállatokkal halmoztak el, volt, hogy egyszerre 5-6 darabbal, pedig a fiam rájuk sem hederített.

Nem azzal van a baj, hogy anyós adja, meg hogy egyáltalán ad, hanem az, hogy ha már ad, akkor ne bosszúságot. Halmozódjék a kicsi, felesleges ruha, miközben tényleg szükség lenne egy kabátra?

De azt javaslom, hogy vagy te, vagy a férjed beszéljetek vele, hogy inkább együtt vegyétek meg, és próbálj meg nem bosszankodni rajta.

2009. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Mi a múltkor olyan pizsamát kaptunk a mamától a fiamnak ami tökre lányos volt kis rózsaszín virágok voltak rajta és rá volt írva, hogy ...girl!

Jó ugye?!

Kicseréltettük vele, azt mondta nem látta hogy lányos.

Ha ha

2009. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%

Anyukámnak tudod milyen szörnyű anyósa volt? Ne akard megtudni mennyit szenvedett tőle. Tényleg ezen akadtál ki ennyire?


Mi lenne ha tényleg kinyitnád a szádat, és elmondanád az anyósodnak, mit kéne máshogy csinálni, és nem itt szidnád?

2009. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!