Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rávezetni kiselső...

Hogyan lehet rávezetni kiselsőst, hogy megértse az összeolvasást, ne betűnként mondja ki a szavakat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

én tanítottam, szerintem sokat kell neki mutatni és gyakorolni vele. Ha otthon nem jól olvassa őket, akkor a tanítónő adhatja le hibásan a leckét. Elméletileg, ha megmutatod neki, hogy m a, vagyis ma, akkor egy idő után megtanulja. A lényeg, hogy szótagonként kezd, 2-3 betűs szavakkal:


b a b, vagyis bab

ja, és semmi esetre se úgy mondd neki, hogy

bé a bé, mert akkor nem fogja érteni, hogy mi van. A gyereknek úgy kell tanítani a betűt, hogy csak azt mondod. Nem cé, dé , ef, gé stb., hanem c, d, f, g. Remélem, érthető.

Amúgy nem a szülő dolga olvasni tanítani a gyereket, hanem a pedagógusé...

2009. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,így csinálom .Számítógépes foglalkoztató játéka is van,ahol úgy ejtik a betűket,ahogy kell.Elkezdi,tudja,összevissza is mutogatom neki,hogy ne bemagolja,hanem megértse.Következő oldalra megyünk,mintha először látná.
2009. okt. 18. 13:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja! Nem én tanítom,csak házifeladatnak adták gyakorolni.
2009. okt. 18. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

megint én vagyok. Ha már egyszer összeolvasta, akkor össze tudja olvasni, tehát akkora baj nem lehet az összeolvasvással.

Javaslatok:

- a legrosszabbal kezdem: nem-e diszlexiás, és azért nem megy neki az összeolvasás, nem ártana megnézetni.

- csak megjegyzem, hogy nekem is volt egy ilyen tanulóm, az I. osztály végére kinőtte, ez a szerencsés eset

- talán jó gyakorlat lenne, ha rövidke mondókákat tanulnátok, vagy versikéket, amiket tudtok, leírnátok, és együtt olvasnátok végig (nem baj, ha nem ismer minden betűt, a lényeg az, hogy tanulja meg a szókép fogalmát, vagyis azt, hogy egy szót egy levegővétellel kell kimondani)

KItartást! Erre mondják, hogy minden gyerek a saját tempójában tanul. Ki tudja, ő az ő kicsi fejében hogyan rakja össze a betűket! Én már régen tanítottam, sokat felejtettem

Bár az tényleg érdekes, hogy ha oldalt hajtasz, megint teljesen ismeretlen lesz számára az egész

2009. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én is azt tudnám javasolni, hogy sokat gyakoroljatok.

Vonatkoztassatok el a tankönytől, akár újságban is nézegessétek a szavakat, betűket, olvass neki belőle. Közben lássa. Ha megtetszik neki egy szó, mondat, mese, cikk, bármi, írjátok le, betűzzétek el és aztán összeolvasva is mondjátok el.

Valamint szerintem az is használhat ha sokat olvasol neki. Pláne olyan szavakból álló szöveget amivel ők is foglalkoznak, vagy fognak foglalkozni. Így valahol ott lesz a kis fejében, hogy mi a cél. Persze erőltetni nem szabad. Sződd bele a mesébe, egy-egy mindennapi eseménybe. Sokat beszélgessetek fürdés közben, játékosan találjatok ki egy szót és betűzzétek el, aztán olvassátok össze. Ha ügyes, lehet apró jutalom. Persze nem csoki, hanem matrica, valami. De ha olyan a gyerek persze nem muszáj a jutalom, lehet annélkül is szívesen játszik játékosan ilyet.

Remélem segít majd amit mondtam, ha nem, legalább megpróbáltam.

2009. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!