Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás idegenben, mit tennél?

Szoptatás idegenben, mit tennél?

Figyelt kérdés
Jövőhéten utazunk anyósomhoz. Ő előre kikötötte, hogy nála nem szoptathatok, mert ő nem bírja még a gondolatát sem, hogy a közelébe az unokája rajtam csámcsog. A fiam egyébkén 5 hónapos. Apósom miatt megyünk, mert gégerákja van és már nem tudják gyógyítani. Hagy lássa az unokáját. Én nem akarom cumisüvegezni a gyereket. Mi legyen? A férjem azt mondja, találjak ki valamit, oldjam meg.
2013. máj. 12. 14:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Tehát előbbrevaló az anyja mint ti...
2013. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
91%

Két dolog:

A férjemet elküldeném a francba, aztán az anyját is.

Gondolom anyósodnak sem a szoptatás a baja, és most csúnyát mondok: a haldokló férje mellett az a legnagyobb baja, hogy az unokája (aki mellesleg a te gyereked) rajtad csámcsog?

Szerintem egyszerűen ő akar lenni az anyakirálynő, aki megeteti a babát.

Amúgy nem tudom, mit csinálnék a helyedben. Vagyis de, valószínűleg elmennék, aztán ha anyós kötözködne, megmondanám neki a magamét, és ha akkor sem ért a szóból, és a férjem sem, akkor fognám a gyereket, és elindulnék haza. Akár gyalog. Másból az ilyenek nem értenek.


És egyébként neked sem a szüleidre kellene hagyatkoznod,bár tök aranyos, hogy így melléd állnak, de ezt egyszer és mindenkorra le kellene rendezned, első körben a férjeddel. A fiad csak rád számíthat a hülyeségükkel szemben, neked kell kiállnod érte!

2013. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon elememben lennék, én kivinnék egy széket a ház elé, vagy csak simán törökülésbe odaülnék és megszoptatnám ott.

És soha nem kezelném anyaistennek vagy családi védőszentnek, ahogy ő elképzeli magát. Sajnos nekem is ilyen sárkány jutott, tudom miről beszélek.

2013. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Anyósom "vajákos" volt hajdanán, de nem a jó értelemben. Ha régen náluk voltunk gyakran mondtam a férjemnek, hogy estére ki nem nyissa az ablakot, mert hazatérésnél az anyja elvéti a kanyart oszt berepül hozzánk. Tudom őt kezelni, de most túl érzékeny vagyok. Fiatalabb korában ő volt a faluban az angyalcsináló. Sok gyerek szárad a lelkén.Ő a nagyokos, mindent jobban tud. A szüleim jönnek, mert apu orvos és előtte nem mer okoskodni.Én meg tényleg kiülök a ház elé a banyapadra szoptatni. Hagy lássa a falu, milyen illetlent művelek.S ha Bendi nem csamcsog elég hangosan majd csamcsogok én helyette.
2013. máj. 13. 19:44
 25/28 A kérdező kommentje:
Holnap hajnalban indulunk. Majd megírom hogy viseltem.
2013. máj. 13. 19:45
 26/28 anonim ***** válasza:

én nem mennék, ha nem tudnám megszoptatni! még a férjem kedvéért sem. de mégis hogyan kéne megoldanod?


nem értem az anyóst! :(

2013. máj. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

lehet, hogy cumisüvegből nem is fogja elfogadni az anyatejet, akkor mit csinálsz?

poharazol, kanalazol??


uramatyám!

2013. máj. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Haza jöttünk. Első nap egyből érkezés után kiültem a banyapadra szoptatni. Anyósom rám nézett, behúzott és egész végig nem szólt hozzám. Legalább nem kellett vele bájolognom. Azért mielőtt eljöttünk megjegyezte, hogy szerinte vashiányos a gyerek, már biztos kevés a tejem. Ennyivel megúsztam.
2013. máj. 17. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!