Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tesztek, ha más anya...

Mit tesztek, ha más anya nevelési elve nem egyezik a tiétekkel?

Figyelt kérdés

Még maga a tény, hogy másképp látjátok a dolgokat, nem is lenne gond, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan szeretné. Nekem csak azzal van a gondom, mikor a saját gyermekem szenvedi ennek kárát...

Egy konkrét példával élve: 1 hónapja volt a mi babánk 1 éves születésnapja, amin ott voltak a férjem jó barátai, és az ő 3 éves gyerekük is. Már régebben is volt gond a magatartásával, kiabált, szaladgált, rosszul viselkedett. Még ez sem lenne gond, hiszen gyerek... A gond ott kezdődik, mikor tör-zúz, konkrétan 1 alkalom sem volt, hogy ne tört volna el valamit, mikor nálunk volt, ráadásul a szülei semmit nem tesznek annak érdekében, hogy jobban viselkedjen. Ülnek a kanapén, és rászólnak, hogy "Arnoldka, nem szabad..." Arni meg megy tovább, mint aki meg se hallotta, a szülők rászólnak még 1x-2x továbbra is a kanapén ülve és nézve, ahogy a gyerek éppen eltöri az én gyerekem játékait. Most a zsúron több dolgot is tönkretett, köztük a babánk pár ajándékát. Ráadásul, ha a lányunk elkezd valamivel játszani, szabályosan kitépi a kezéből bármi legyen az, ez is tipikus gyerek viselkedés, de mikor már a saját apja öléből akarja kilökni a lányomat tényleg durván, akkor már elszakad a cérna. A mi lányunk még pici, azt se tudja mondani, hogy add vissza, csak látom a kis arcán, hogy rosszul esik neki, hogy odamegy az a szélhámos kisfiú, és kitépi tőle. Persze utána leteszi, és mikor az enyém mászna érte, újra felvenné, akkor újra kitépi, játszik vele 1 percet, és otthagyja... Igen, ez is tipikus gyerek viselkedés, de ha már ott vagyok, mint a gyerek anyja, akkor csak rászólok már... Semmihez nem tudott nyúlni a kislányom, mert Arnika mindent elvett tőle. Ők meg csak nyugodtan ülnek, és nézik, ahogy felfordítja a gyerek az egész házat. Én meg persze nem szólhatok rá, nem az én gyerekem. Mindig is utáltam azokat a felnőtteket, akik a másik ember gyerekét szidják, ha meg kedvesen szólok neki, akkor észre sem veszi ugye. A szüleit, ahogy már írtam, nagy ívből letojja, és ők sem tesznek azért semmit, hogy ez változzon. Jó barátaink, meg ettől eltekintve szeretjük őket, szeretnénk összejárni velük, de már gyomorgörcsöm van, ha Arnika megindul. Nem tudom, mit csináljak, én a saját gyerekemnek nyilván nem fogom hagyni, hogy így viselkedjen, de máséra nem szólhatok rá erélyesen...Van erre valami okos megoldás?



2013. ápr. 17. 11:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Beszélj elöbb a szülökel ,de én rászoltam volna arnoldkára hogy nálunk nem szokás törni-zuzni a játékokat.
2013. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
"Szélhámos kisfiú"-ez jópofa.Figyelj,néhány ponton megértelek,de azért nem tudhatod milyen lesz a tied a dackorszakában.Az enyémek is "tornádók"persze azt nem hagyom,hogy máshol törjenek-zúzzanak.Szólj nekik-ennyit tehetsz.
2013. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Természetesen,ha kárt okozna a gyerekem másoknál,megtéríteném.De pl.azt,hogy elveszi a picidtől a játékokat az szerintem nem nagy ügy.Az én fiam sosem volt irigy,mert van tesója is,de mióta ovis lett,sajna megváltozott.Ő 3 éves,nemrég voltak nálunk barátok 1 éves kisbabával és bizony az én fiam nem nagyon örült neki,ha játékot adtam a baba kezébe:merthogy nee,az az enyém anya!Persze rászólok,de akkor is ilyen.Szóval,ha ennyire zavar akkor ne találkozz velük inkább!
2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hangosan: " Most pedig elköszönünk Arnoldkától mert mennek haza ,mi meg eltakarítjuk a romokat" Jövőhéten visszavágó ,hányra mehetünk? És kezdenék összepakolni,hoznám a szülők kabátjait ,mindezt mosolyogva ;)
2013. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szegény Arnika azért sajnálom, mert az írásodból kiderül, hogy már őt "utálod"- vagy ha nem is utálod- az talán erős, akkor sem bírod elviselni. Pedig tényleg nem ő tehet róla, csakis és kizárólag a szülei a hibásak. Mert ha eréjesen rászólnának, akkor Arnika tudna viselkedni!

Szóval vagy beszélj a szülőkkel, hogy nálatok mik a szabályok, vagy ne találkozzatok túl sokszor.

Nálunk is van egy ilyen család... tudnék mesélni, hogy a mi babazsúrúnkon hogy viselkedett a 2éves lányuk- de inkább hagyjuk. Szegény kislányra én sem nézek olyan szemmel, mint azelőtt, de mostanában elég ritkán találkozunk mi is!! :))

2013. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Tényleg kár, ha ezért hanyagolnunk kell őket.:( Sajnos nem olyan típusú emberek, akikkel ezt meg lehetne beszélni, ha belekezdenék, azonnal megsértődnének, ebben 100%-ig biztos vagyok. (meg kb. azt gondolnák, hogy "mit akar ez beleszólni, neki még 1 éves a gyereke, honnan tudná"... na meg fura lenne, mert több, mint 10 évvel idősebbek nálam, és a tisztelet nem engedné.) Akár hogy jelezném nekik, (gondolok itt a megjegyzésekre, stb) hogy valami nem jó, úgyis én lennék a hibás, mert hát ők rászólnak a gyerekre... persze, a kanapéról ülve. Tudom, hogy nem a gyerek a hibás, hiszen valószínűleg sosem volt rá odafigyelve igazán, most oviba jár, és csodálkoznak a szülők, hogy az óvónők, meg a többi gyerek nem nagyon szeretik... Akár hogy is sajnálom, azért csak nem tudom őt szeretni én sem, mikor így viselkedik... Az, hogy elveszi a játékot az enyémtől még nem baj, írtam is, hogy tipikus gyerek viselkedés, de ő nem csak elveszi, ő kitépi durván, még ha a picim a párom ölében leül játszani, akkor is odamegy, és nagyon durván elkezdi kitúrni a saját apja öléből, szinte nekimegy... Akkor úgy nem láthatóan, és persze nem fájdalmasan, de erősen megfogta a párom a kis karját, és arrébb húzta, abból tanult.

Ráadásul van, hogy rá se szólnak a szülők, volt, hogy én szóltam rá kedvesen, hogy "Arnika drága, gyere el a TV-től, elromlik a szemed..." (sütis kézzel ütötte az LCD-t), az anyja akkor vette rá magát, hogy rákiabáljon, arra a gyerek hátrafordult, a képébe vigyorgott, és folytatta... szerencsére az apja levette onnan, ez volt az egyetlen alkalom, mikor felállt, hogy valamit tegyen azért, hogy a gyereke ne tegyen mindent tönkre... azért a TV már nem egy játék, amiből majd veszünk másikat... Meg akármennyire is irritál (csúnya dolog, tudom, de irritál, nem bírom a hisztit, vagy az ilyen viselkedést, lehet, hogy azért mert az enyém még csak 1 éves, de nem csinál ilyeneket, még ő is megérti, ha szólok neki, hogy jöjjön el a TV-től...), nem tudnék rákiabálni, vagy akár erélyesebben rászólni máséra, mert gyerek...

Nagyon kivagyok ezen...:D És tudom, hogy ennél majd csak rosszabb lesz, ha oviból jönnek a kis barátnők... ezért kérem a tanácsokat, nem fogom bírni.:D

2013. ápr. 18. 09:35
 17/17 anonim ***** válasza:

Na azért nem kell kétségbeesni :) nem mindenki ilyen:)

Én fiam 5.5 éves most volt szülinapi zsúr meg előtte ő volt egy kisfiúén és ott nincs ott a szülő és a gyerek se hülye nem mer azért eszetlenül rosszalkodni.

És azért a legtöbb szülő VALAHOGY azért büntet, legalábbis felénk. Van aki durvábban mint én van aki hasonlóan (kilépünk a helyzetből ha nem tud viselkedni) de ez a ritkább aki belecarik az egészbe ...és azokat amúgy önkéntelenül is elkezdik kerülni mások is, ezért mondom hogy ők szúrnak ám ki a saját gyerekükkel kényelemből...

2013. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!