Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tesztek, ha más anya...

Mit tesztek, ha más anya nevelési elve nem egyezik a tiétekkel?

Figyelt kérdés

Még maga a tény, hogy másképp látjátok a dolgokat, nem is lenne gond, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan szeretné. Nekem csak azzal van a gondom, mikor a saját gyermekem szenvedi ennek kárát...

Egy konkrét példával élve: 1 hónapja volt a mi babánk 1 éves születésnapja, amin ott voltak a férjem jó barátai, és az ő 3 éves gyerekük is. Már régebben is volt gond a magatartásával, kiabált, szaladgált, rosszul viselkedett. Még ez sem lenne gond, hiszen gyerek... A gond ott kezdődik, mikor tör-zúz, konkrétan 1 alkalom sem volt, hogy ne tört volna el valamit, mikor nálunk volt, ráadásul a szülei semmit nem tesznek annak érdekében, hogy jobban viselkedjen. Ülnek a kanapén, és rászólnak, hogy "Arnoldka, nem szabad..." Arni meg megy tovább, mint aki meg se hallotta, a szülők rászólnak még 1x-2x továbbra is a kanapén ülve és nézve, ahogy a gyerek éppen eltöri az én gyerekem játékait. Most a zsúron több dolgot is tönkretett, köztük a babánk pár ajándékát. Ráadásul, ha a lányunk elkezd valamivel játszani, szabályosan kitépi a kezéből bármi legyen az, ez is tipikus gyerek viselkedés, de mikor már a saját apja öléből akarja kilökni a lányomat tényleg durván, akkor már elszakad a cérna. A mi lányunk még pici, azt se tudja mondani, hogy add vissza, csak látom a kis arcán, hogy rosszul esik neki, hogy odamegy az a szélhámos kisfiú, és kitépi tőle. Persze utána leteszi, és mikor az enyém mászna érte, újra felvenné, akkor újra kitépi, játszik vele 1 percet, és otthagyja... Igen, ez is tipikus gyerek viselkedés, de ha már ott vagyok, mint a gyerek anyja, akkor csak rászólok már... Semmihez nem tudott nyúlni a kislányom, mert Arnika mindent elvett tőle. Ők meg csak nyugodtan ülnek, és nézik, ahogy felfordítja a gyerek az egész házat. Én meg persze nem szólhatok rá, nem az én gyerekem. Mindig is utáltam azokat a felnőtteket, akik a másik ember gyerekét szidják, ha meg kedvesen szólok neki, akkor észre sem veszi ugye. A szüleit, ahogy már írtam, nagy ívből letojja, és ők sem tesznek azért semmit, hogy ez változzon. Jó barátaink, meg ettől eltekintve szeretjük őket, szeretnénk összejárni velük, de már gyomorgörcsöm van, ha Arnika megindul. Nem tudom, mit csináljak, én a saját gyerekemnek nyilván nem fogom hagyni, hogy így viselkedjen, de máséra nem szólhatok rá erélyesen...Van erre valami okos megoldás?



2013. ápr. 17. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos csak az vált, be, hogy azokkal járunk össze családilag, akikkel mindannyian normálisan ki tudunk jönni. Ha nagyon találkoznátok velük, lehet javasolni egy "leadja mindenki a gyerekét a nagyszülőknek és menjünk négyesben vacsizni" estét.
2013. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni, hogy az eltört dolgot kifizetik vagy vesznek újat.

Ha a gyerek játékát töri el, akkor az a kedvence, ami nélkül nem tud ellenni, mindenképpen kell helyette új.


Végül pedig ha ilyen jóban vagytok hogy ennyit összejártok, akkor beszélj velük.

2013. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A baj szerintem nem elsősorban a gyerekkel, hanem a szülei hozzáállásával van. Így én a szülőknek szólnék valahogy így: "b@sszus, Julikám szólj már rá a fiadra, a lányom most kapta azt a játékot és Arnika már tépi is ki a kezéből." Én nem kertelnék, az tuti. Ha a célozgatásokból nem értenek, én kerek perec megmondanám így.
2013. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs megoldás, csak az hogy kerülitek őket. Nekem is van egy jó barátnőm (vagyis inkább volt) akinek a 2 fia mint maga az ördög pedig jó lelkű kisfiúk lennének csak iszonyatosan rájuk van hagyva minden, barátnőm pedig még büszke is rá milyen életrevalóak, meg harcosak (ja, mindenkit elűznek meg egymást is bántják) mert így lehet érvényesülni az életben. Amíg kicsik voltak a gyerekeink addig nem jött ez ki ennyire de mostanság már 4-5 évesek az én gyerekeim pedig 3 és 5 és az én gyerekeim voltak a box zsák gyakorlatilag. Én egyszer kétszer próbáltam ezt barátnőmmel megbeszélni persze ő a rossz dolgokat nem látja olyan erősen és a pár jó megnyilvánulását a gyerekeinek meg felnagyítja és emlegeti.Úgy éreztem hogy lepereg róla bármit mondok. És egyszerűen gyökeresen másképp gondolkozunk erről így nem keressük a társaságukat. Persze megsértődött, de hát ez van. A gyerekeim mindenek felett állnak, nem fogok őket folyamatos inzultusnak kitenni saját akaratomból csak azért hogy ne sértsem meg őket.

Majd a szülők is rájönnek hogy nem lesz aki megtűri Arnoldkájukat meg ő lesz az ovi rossza. Bár érdekes mert ezek a gyerekek ált. otthon ilyen gátlástalanul rosszak, az oviban ahol határ van nekik szabva ott meglepően normálisak...

2013. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszélnék a szülőkkel, hogy ők tesznek a jövőben a rombolás ellen, vagy én teszek. Mivel szólok előre, ha nem állítják le a tornádót, akkor én megteszem, de a saját elveimmel. Nem járja, hogy a vendég gyerek tör-zúz és rossz érzéseket okoz a gyerekednek. Húzd meg a határt! Nem kell veszekedni, de ebben őszintének és egyenesnek kell lenni.
2013. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még az is jó lehet, és ezzel nem sérted meg őket, ha megmondod, hogy nálunk ezek és ezek a szabályok. Pl. nem ugrálunk a kanapén, nem tépjük ki a másik gyerek kezéből a játékot, ha valami összetörik, bocsánatot kérünk, stb. Ezt megmondod a szülőknek, és megkéred, hogy szóljanak rá a gyerekükre. A ti lakásotok, a ti szabályaitok.
2013. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyáltalán nem azzal van a baj, hogy nem egyeznek meg a nevelési elveitek. Nem is a gyerekkel van gond, hanem a felnőttekkel. Attól, hogy otthon ezt megengedik a gyereknek, máshol nem kellene szó nélkül nézni. Vagy szólj nekik nyíltan, vagy ne hívjátok meg őket.
2013. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem járnék össze velük. Szerintem akiket ennyire nem érdekel hogy más gyerekét pesztrálja az ő neveletlen gyerekük, akkor nincs helyük a társaságotokban.



Tehát legyél okosabb, nem kell veszekedni mert az ilyennek ugysem tudod megmagyarázni hogy nevelje meg a gyerekét. Kerüljétek a társaságukat.

2013. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők ilyenek, akkor nem valószínű, hogy megváltoznak. Vagy nem jársz össze velük, hogy elkerüld a hasonló helyzeteket vagy igenis rászólsz a gyerekre, még hozzá határozottan, ahogy a helyzet megkívánja. Nincs olyan, hogy nem illik. Ha hozzátok mennek vendégségbe, akkor igenis kötelesek fegyelmezni a gyereküket, hiszen ha őket otthon nem is zavarja, hogy a gyerekük eltör ezt-azt, ez vendégségben nem megengedhető. Én szólnék a szülőknek is, normálisan, de olyan hangsúllyal, hogy igenis felfogják nem vicc a helyzet és a gyerekre is rászólnék minden alkalommal határozottan.
2013. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanilyen baráti párunk van. Viktorka, mint egy tornádó, akinél "nem válik be a következetesség".

Megoldás: hozzájuk megyünk, vagy köztes helyre, szabad térre. Ott én úgy fegyelmezem, engedek meg a gyerekemnek bármit, ahogy én akarom. Ők meg neveljék úgy az övékét, ahogy akarják, viszont nem lesz csatatér a házam.

Félreértés ne essék, az én fiam is gyerek, nem is nyugodt fajta. De ettől még igyekszünk tartani magunkat a szabályokhoz, és ha itthon nem szabad ugrálni a franciaágyon, nem csapkodjuk a falnak a hűtő ajtaját, nem rongáljuk szándékosan a játékokat, azt máshol sem szabad.

Nyílt játszótéren, parkban majd Arnika úgy tombol, ahogy akar.

2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!