Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnál még 1 gyereket?

Miért vállalnál még 1 gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű kislányunk 1 éves, imádjuk. Megpróbálunk mindent megadni, tisztességgel felnevelni. De testvérkét nem szeretnék, a párom még nem teljesen biztos, mivel elvárás, hogy "1 gyerek nem gyerek". Én meg rávágom, hogy "a 2 meg sok". Rengeteg lemondással, felelősséggel, anyagi áldozattal jár egy gyerek. Rengeteg szeretet is ad, de megőrülnénk, ha 2 gyerek miatt lejjebb kellene adni a normál életszínvonalunkból. Nem engedhetnénk meg magunknak egy tengerpartot, esetleg a strandot.

Egyik barátunknak 3 nagyobb lánya van, idén az volt a nyaralásuk, hogy felmentek a pesti vidámparkba 3 napra.(Ami 1 nap valójában) Kaja, szállás,benzin, belépőkre 100 ezerből nem jöttek ki. A családfő meg kivan idegileg, hogy mennyi pénzbe van a család, évek óta nem tudnak elmenni nyaralni, mert nincs 600 e-1m egy tengerpartra. A 3 lány öltözködik, iskolába járnak, külön órák, szal rengeteg pénzt visznek el. Pedig jól keres a családfő és a felesége, de nem tud meglátszani rajtuk. Ha mi a párommal ennyit keresnénk 2x is mehetnénk külföldre egy szem gyerekünkkel. Akkor minek ennyi gyereket vállalni, ha bele betegszik az ember, rámegy a házassága, és boldogtalan.

Most a gyereknek havi 5 ezret teszünk félre, hogy majd nagy korára legyen önerő egy lakásba, mert lakást nem tudunk majd neki venni, meg fizetni az iskoláit, kitaníttatni...Ha lenne testvérke, neki már nem tudnánk félretenni másik 5 ezret. A családban már sürgetnék, hogy már most szüljek még egy gyereket, de nem értik meg, hogy azért mert min. 2 gyerek a szokás, attól még nem biztos, hogy vállalunk is.

Valahol önző dolog ez, de ugyanakkor átgondolt, tudatos döntésnek tartom, hiszen az élet rövidsége miatt kiegyensúlyozott családi életre vágyom, amit egy négytagú családdal már nem lehetne fenntartani, tekintve az igényeinket, és anyagi lehetőségeinket. Belehalok, hogy nem élhetem át még 1x a terhességet, a szülés gyönyörét, az újszülött- és csecsemőkor szépségét, de így döntöttem, és szerintem döntöttünk.

Te miért vállalnál mégis még 1 gyereket?


2009. szept. 16. 10:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

ha így gondolkozol tényleg ne szülj még egy babát!

nekünk nem kell bizonygatni, hogy miért nem, te döntésed!

2009. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

14:56 Te egy pihent agyú vagy! Mit számolgatsz feleslegesen?

Nem állítottam ilyet, hogy nem tudunk félre tenni a taníttatásra. Arra nem kell félretennünk. Mit írtam? „Most a gyereknek havi 5 ezret teszünk félre, hogy majd nagy korára legyen önerő egy lakásba, mert lakást nem tudunk majd neki venni, meg fizetni az iskoláit, kitaníttatni...Azaz ez azt jelenti, hogy csak önerővel tudjuk segíteni, lakást nem tudunk venni, úgy hogy még fizessük a tanulmányait is. Kicsit máshogy akartad érteni, hogy beleköthess valakibe unalmadban. Havi 5 ezerhez még azért jönnek kamatok, és állami támogatás is, úgyhogy kezdheted előröl a számolást. Azt már ne is mondjam, hogy a számláját egy nagyobb összeg betételével nyitottuk meg. Még idő előtt megszülsz, és nem venném a lelkemre.


"De EGY MILLÁT eltapsolnál egy héten a tengerparton ahelyett, hogy a gyermeked jövőjére költenéd ."

ÉN írtam ilyet??????? Nem hiszem! Köszi szépen, mi hárman pár száz ezerből lemegyünk a tengerpartra, (nem Karibire, jó lesz nekünk Horvátország is) te viszont, majd 2-3 gyerekkel spórolhatsz nyártól nyárig, hogy a négy fal közül eljuthass a Balatonig meg vissza. Úgyhogy én semmi esetre sem tapsolgatok el milliókat nyaralásra. Tapsolok majd neked, ha megúszol 10-15 ezerből 1 nap strandot.

És köszi az én gyerekem jövőjét már biztosítottuk, azzal, hogy tudatos szülők vagyunk, és a lehetőségeinkhez mérten tisztességgel felneveljük. Nem vagyunk rossz anyagi körülmények közt, sőt mondhatom, hogy az átlagtól egy hangyányit jobban is élünk, de plusz gyereket nem is nagyon akarunk vállalni, hogy ez az életszínvonal megmaradjon.

Csak még 1 példa: építkezés előtt állunk. Az igényeinknek megfelelően, egy gyerekszobával kulcsrakészen 25 millióból épül hamarosan a házunk, még egy gyerekszoba betervezése több millióval növelte volna a költségvetést, amivel viszont már nem bírnánk el, illetve elbírnánk nyögve. Így marad az édes hármas kertes házban, ami az álmunk volt, vagy 4-eske a másodikon.


A következő hozzászóló sem figyelt, csak feleslegesen írogat luxus nyaralásról. Szerinted egy 4 tagú család mennyiből nyaralhat az olasz tengerparton minden luxust nélkülöző apartmanban? Melyik bolygón élsz? Nézz már szét utazási irodákban!


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat, akadt olyan is!


Üdv minden tudatos szülőnek akárhány gyereke is legyen!

2009. szept. 17. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!