Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnál még 1 gyereket?

Miért vállalnál még 1 gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű kislányunk 1 éves, imádjuk. Megpróbálunk mindent megadni, tisztességgel felnevelni. De testvérkét nem szeretnék, a párom még nem teljesen biztos, mivel elvárás, hogy "1 gyerek nem gyerek". Én meg rávágom, hogy "a 2 meg sok". Rengeteg lemondással, felelősséggel, anyagi áldozattal jár egy gyerek. Rengeteg szeretet is ad, de megőrülnénk, ha 2 gyerek miatt lejjebb kellene adni a normál életszínvonalunkból. Nem engedhetnénk meg magunknak egy tengerpartot, esetleg a strandot.

Egyik barátunknak 3 nagyobb lánya van, idén az volt a nyaralásuk, hogy felmentek a pesti vidámparkba 3 napra.(Ami 1 nap valójában) Kaja, szállás,benzin, belépőkre 100 ezerből nem jöttek ki. A családfő meg kivan idegileg, hogy mennyi pénzbe van a család, évek óta nem tudnak elmenni nyaralni, mert nincs 600 e-1m egy tengerpartra. A 3 lány öltözködik, iskolába járnak, külön órák, szal rengeteg pénzt visznek el. Pedig jól keres a családfő és a felesége, de nem tud meglátszani rajtuk. Ha mi a párommal ennyit keresnénk 2x is mehetnénk külföldre egy szem gyerekünkkel. Akkor minek ennyi gyereket vállalni, ha bele betegszik az ember, rámegy a házassága, és boldogtalan.

Most a gyereknek havi 5 ezret teszünk félre, hogy majd nagy korára legyen önerő egy lakásba, mert lakást nem tudunk majd neki venni, meg fizetni az iskoláit, kitaníttatni...Ha lenne testvérke, neki már nem tudnánk félretenni másik 5 ezret. A családban már sürgetnék, hogy már most szüljek még egy gyereket, de nem értik meg, hogy azért mert min. 2 gyerek a szokás, attól még nem biztos, hogy vállalunk is.

Valahol önző dolog ez, de ugyanakkor átgondolt, tudatos döntésnek tartom, hiszen az élet rövidsége miatt kiegyensúlyozott családi életre vágyom, amit egy négytagú családdal már nem lehetne fenntartani, tekintve az igényeinket, és anyagi lehetőségeinket. Belehalok, hogy nem élhetem át még 1x a terhességet, a szülés gyönyörét, az újszülött- és csecsemőkor szépségét, de így döntöttem, és szerintem döntöttünk.

Te miért vállalnál mégis még 1 gyereket?


2009. szept. 16. 10:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én csak arra gondolok, hogy nekem most nem lenne tesóm, akkor egyedül lennék az egész világon. Mindkét szülőm meghalt, apum kisebb koromban, anyum meg most mikor a fiammal terhes voltam épp.

Ha még testvérem se lenne, kitörölhetném azt a bizonyost pusztán az anyagiakkal...

De ezt neked kell érezned, ha szerinted a gyermekedet az fogja jobb emberré tenni, hogy mindig mindenben ő az első, sosem kell osztoznia semmin és megtanulnia hogy néha bizony engedni kell, és hogy x-szer a tengerparton nyaral (ha már ez lett a fokmérője a dolgoknak :))akkor nyilván az lesz a helyes döntés számotokra.

Én csak arra gondoltam mikor második gyermeket vállaltam, hogy ez még talán nem haladja meg a lehetőségeinket (azontúl hogy nekem pl. nem igényem a két hetes külföldi nyaralás, meg a tengerpart meg ilyesmik), hogy ha mi nem leszünk a férjemmel már akkor se maradjon egyedül az egy szem gyerekem.

Persze ez ugye családi körülményektől is függ, mert nálunk nincsenek nagyszülők és egyéb rokonság se nagyon.

Azonkívül annyira mást hoz ki egy szülőpárból és egy nőből is ha két ellenkező nemű gyermeke van, hogy nem is hittem volna.

Mindennél értékesebb számomra, hogy azt is megláthattam, hogy a férjem milyen "szerelmes" a lányunkba, mennyire kedves, gyengéd vele, másmilyen a kapcsolatuk mint a fiunkkal.

Hát én ezért is vállaltam:) plusz a terhesség, szülés, babázás öröméért:)

De 3 ill.még több gyermeket már nem tudnánk jó szívvel vállalni, mert ott már tényleg nagyon meg kéne húzni a nadrágszíjat.

Az a jó hogy a férjeddel egyetértetek ebben a kérdésben, mert annál rosszabb nincs mikor vagy apuka vagy anyuka erőlteti ezt a nagycsalád dolgot, a másik meg csak úgy belemegy...

Barátnőméknél is ez van, ő nem akar másik babát, elég nehéz terhessége, meg szülése volt, és köszöni elég neki a kisfia. Férje meg minden egyes hónapban felhozza, hogy mikor lesz már kistesó.

2009. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

szia! nekem sokkoló volna, ha kiderülne, hogy nem lehet, csak egy gyermekem, ugyanis nagy családot tervezünk. Most van útban az első csemete. Nem állunk jól anyagilag, de fejlődőképesek vagyunk, sokat spórolunk. A férjem vállalkozó, neki van esze, én újságíró vagyok, nekem ismerettségem van. Ha a kettőt összerakjuk, ki tudunk lábalni a gazdasági válságból. Tavaly két hét alatt összeszedtünk egy skóciai utazásra valót. Idén sehol sem voltunk. Nem mondom, szuper élmény volt tavaly az utazás, a nyaralás, de az elszáll, viszont ha egy gyönyörű kanapét veszel ugyanabból a pénzből, az megmarad neked, tudsz benne gyönyörködni minden nap. Én jobban értékelem az ilyesmit, mint a nagy nyaralásokat. És ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem óriási összegekről beszélsz, mikor egy nyaralásért 600 ezret - 1 millát emlegetsz. Mi az egy hetes skóciai utat kiskocsival jártuk meg, ottartózkodással, mindennel együtt nem volt 200 ezer forint. Igaz, gyerek nem volt, csak mi ketten. Szerintem nyaralni is lehet szépen, spórolósan.


Most építjük a házunkat, rengeteg mindenünk hiányzik még (fürdőszoba, még két szoba, rendes bútor). De ha okosan osztjuk a pénzt, nem hiszem, hogy valamivel is gond lenne, valami ne jönne ki belőle. Igaz, nem magyarországiak vagyunk, hanem romániaiak, nálunk nem csinálnak akkora dolgot abból, hogy sokba kerül a tanévkezdés, mint nálatok, és ha a gyerek jól tanul, simán „kitanulja” magának a tandíjmentes helyet az egyetemen is. Eszünk ágában sincs a tenyerünkön hordani a gyerekeket, mindketten tudtunk pénzt keresni diákmunkával magunknak már tizenévesen, ha kellett a pénz. Erre fogjuk tanítani a gyerekeket is. 3-at szeretnék, a párom kettővel is kiegyezne, de nekem 3 kell, mert, ahogy te is mondtad:

„Egy gyerek nem gyerek, két gyerek fél gyerek, három gyerek egy gyerek, négy gyerek a család.”


Sőt, később szeretnénk díjnyertes kutyákat is tartani, akiket világversenyekre hordanánk. Németben pedig olyan gyönyörű VW és Merci lakóautókat lehet találni, amiben van fürdőszoba, konyha, és 5 személy simán elalhat benne. És csak 45 ezer euróba kerül. Szóval, ha nyaralni indulsz, csak kaját meg benzint kell magaddal vigyél.


Nálunk ezek a szempontok döntenek, mikor gyermekvállalásról van szó


21 hetes pocis

2009. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem is kellett volna írnod a korodat, érződik, hogy fiatal vagy. Majd megtudod mennyibe kerül elindulni nyaralni egy kisgyerekkel. A fél havidat le is teheted a patikába, hogy útnak induljatok...de majd megtudod.

2000-ben nyaraltunk utoljára együtt 4-en családdal Olaszba, egyszerű, nem part menti apartmanba, kocsival, és 600 e volt. A párommal én is elkocsikáznék Skóciába 2 kilóból, de már 4-en nem.

2009. szept. 16. 11:34
 14/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen megfogalmazták előttem.... :)


A te életed, a te döntésed, a te értékrended. Senkinek semmi köze hozzá, ne hagyd magad rábeszélni, belekényszeríteni olyanba, amit nem szeretnél. Nem vagyunk egyformák! Szerencsére... :D


Én a magam részéről mindenképpen szeretnék még egy babát. A párommal úgy vagyunk, hogy a terhesség, a szülés csodálatos élmény volt, az elmúlt egy év hihetetlenül gyorsan elszállt és az 1 éves kisfiunk mellé mindenképpen szeretnénk tesót. Nagyon reméljük, hogy semmi akadálya nem lesz. :) Mindenképpen szeretnénk újra átélni ezt a csodát. Minket nem hoz lázba annyira egy külföldi nyaralás, bár jó lenne, ha a gyerekeket el tudnánk vinni, de nekünk is fontosabb, hogy két-három kis lurkó fejlődését, életét nézzük, minthogy felfedezzük a világot. Magyarországon is van egy csomó gyönyörű hely, nem kell érte több százezer Ft-ot kifizetni és inkább a saját hazáját ismerje meg előbb az ember, minthogy világot lásson. A világot megnézheti még később is, mikor már fel fogja fogni, hogy mi is történik! Én így gondolom!


Boldog babázást és boldog életet nektek!

2009. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

11.22-es vagyok


Teljesen igazad van, elképzelhető, hogy megváltozik a véleményem egy gyerek után, semmi sincs kizárva, de azért nem mondanám magam fiatalnak, 28 vagyok, a férjem 30, tehát valami fogalmunk mégis van a világról meg az árakról.


Valaki azt írta előttem, hogy ne hagyd magad befolyásolni. Szerintem nem az volt a célod, hogy tőlünk kérj tanácsot, csak kíváncsi voltál arra, ki miért vállal több gyermeket.


Majd megkérdem barátainkat, két kisgyerekkel most jöttek vissza tán Horvátországból, vagy honnan, kíváncsivá tettél, ők vajon mennyiért voltak nyaralni.


És persze sokmindenen lehet ésszerű határok között spórolni (ezen azt értem, hogy minőségit olcsón). Eszem ágában sincs sok új babaruhát venni, a turisak olcsóbbak és jobb minőségűek, olyasmire, mint a légzésfigyelő sincs szükségem. Mérleget tervezek újat venni (nálunk nem lehet kölcsönözni), meg babakocsit, meg hordozót, meg olyasmit, ami még egy gyereket is kibír. Bébiőrt csak akkor veszek, ha a manzárdot befejezzük, és felköltözünk az emeletre. Különben a baba a mellettem lévő szobában fog aludni, csak meghallom tán, ha felsír.


Azt hiszem, mindenkinek szíve joga eldönteni, hány gyereket akar felnevelni. Itt senki sem értékeli le az élethez való hozzáállásodat.

2009. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10:46s vagyok. Végigolvasva a többi kommentedet, egy kicsit inkább bizonytalannak tűnsz, mint határozottnak, a második gyerkőccel kapcsolatban, mint aki megerősítésre vár:-) PL lehet, hogy sokat civakodtatok a tesóddal, mint mindenki más, de jó lenne, ha nem lenne, mert akkor több jutott volna neked?? Nem hiszem.

Amúgy is elég "sarkas" az okfejtésed: szerintem aki 600ezret ki tud adni egy nyaralásra egy gyereke mellett, az a mai világban valószínű, hogy 2 mellett is megteheti. Amúgy ha már ez egy szempont, kevesebb, mint ennek a feléből is el lehet menni tengerpartra egy 4tagú családnak, persze ha nem szempont, hogy minden este étteremben vacsorázzatok:-)

A jelenlegi anyagi heyzet sem egy életre szól, lehet, hogy bejön majd valamikor egy vállalkozás és símán lesz elég pénz mindenre. Mint ahogyan a boldogság sem, mert nem törvényszerű, hogy ahol pénz van, ott nincs veszekedés, válás.

Amúgy meg nem biztos, hogy a lányod akkor lesz boldog, ha márkás cuccokban járatod és látja kétévente Párizst télen, évente a tengerpartot

2009. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
folyt. Olaszországban, majd siel minden télen. Habár lehet, ezt nem tudni előre, a jövő kétesélyes és nem a gyerekek száma határozza meg a boldogságot. Mindemellett ha így gondolod jól gondolod, mert TE gondolod így és ez a TE életed!!
2009. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

12:14 nem figyeltél 600 ezres nyaralás 2 gyerekkel (2000-ben, de 2009-ben is kb. ennyi min. A szüleimmel és az öcsémmel voltunk. A férjemmel 5 éve vagyunk együtt, eddig még 300 e alatt nem úsztunk meg nyaralást, ha autós kempingbe mentünk, ha apartmanba, ha szállodába, ha repülővel mentünk. Mindenhogy próbáltuk, + 2 gyerek szerinted mennyi? 2 év felett már nem ingyenes, és 18 évig, vagy akármeddig sok nyár van. De igazából nem a nyaralásra akartam kihegyezni ezt a témát, mert ez egy huszad rangú dolog.

Köszönöm mindenki válaszát, de mennem kell babázni.

2009. szept. 16. 13:16
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem igazán értem az okfejtésedet.


Azt írod, hogy nem tudtok félretenni a gyermek későbbi taníttatására és lakhatására csak havi 5000et.

Idézet tőled:

„Most a gyereknek havi 5 ezret teszünk félre, hogy majd nagy korára legyen önerő egy lakásba, mert lakást nem tudunk majd neki venni, meg fizetni az iskoláit, kitaníttatni...Ha lenne testvérke, neki már nem tudnánk félretenni másik 5 ezret.”


De EGY MILLÁT eltapsolnál egy héten a tengerparton ahelyett, hogy a gyermeked jövőjére költenéd .


1 000 000 Ft / 5000 Ft = 200 Hónap (kb 16 és fél év megtakarításod a 1 gyerekre)


Tehát egy év alatt 16 évnyi félretevés eltapsolása szerinted normális, az meg nem, ha valaki ugyanezt egy másik gyerekre fordítja és esetleg Magyarország turisztikáját mutatja meg a családjának és esetleg pár év alatt csak egyszer mennek tengerpartra nyaralni.


Én a gyermek pártiak táborát szaporítom. Van egy 1,5 éves kislányom és 3 hónap múlva születik a második a lányom is. Nem érzem pénzkidobásnak, mellettük nem hiányzik a Karibi nyaralás és a Thaiföldi őrület. És nyugodtan be merem vállalni a harmadikat is, mert szerintem a boldogságot nem a tengerparti napok számában kell mérni.


Én inkább úgy látom,hogy te elsősorban rossz gyermekkorodat a testvéredre vezeted vissza és ez megpróbálod anyagi okokkal indokolni:

„Ha belegondolok, hány nyaralást, vagy hétköznapot tettünk pokollá, hogy öcsémmel állandóan civódtunk. Nem voltunk jó testvérek, és ritka is.”


Mi 4en voltunk testvérek és felnőtt fejjel nagyon jó érzés hogy van 3 nagyon jó nővérem és a lányomnak már 8 unkatestvére van. Látom anyukám szemében (édesapám sajnos már nem él), hogy nem bánta meg anno a döntését, hogy a 4 lányát választotta 4 karibi tengerpart helyett !

2009. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

12:14es vagyok. Szerintem egy egyhetes horvát tengerparti nyaralást ki lehet hozni 150 ezerből is, ha nagyon takarékos az ember:-) Az apartmanok olcsóak, nem feltétlen kell szállodába menni, kinek mi az igénye. 2000ben egy 600e Ftos nyaralás 4 főre az enyhén szólva luxusút lehetett. Szerintem ma, aki évente ennyi pénzt el tud költeni egy nyaralásra, az vígan fel tud nevelni akár 3 gyereket is boldogságban, bőségben. Van egy nagyon jó mondás: "A pénz csak arra való, amire a kenőcs a kocsira: ne nyikorogjon." :-DD

Na de ezt csak úgy mellékesen. Jó babázást!

2009. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!