Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnál még 1 gyereket?

Miért vállalnál még 1 gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű kislányunk 1 éves, imádjuk. Megpróbálunk mindent megadni, tisztességgel felnevelni. De testvérkét nem szeretnék, a párom még nem teljesen biztos, mivel elvárás, hogy "1 gyerek nem gyerek". Én meg rávágom, hogy "a 2 meg sok". Rengeteg lemondással, felelősséggel, anyagi áldozattal jár egy gyerek. Rengeteg szeretet is ad, de megőrülnénk, ha 2 gyerek miatt lejjebb kellene adni a normál életszínvonalunkból. Nem engedhetnénk meg magunknak egy tengerpartot, esetleg a strandot.

Egyik barátunknak 3 nagyobb lánya van, idén az volt a nyaralásuk, hogy felmentek a pesti vidámparkba 3 napra.(Ami 1 nap valójában) Kaja, szállás,benzin, belépőkre 100 ezerből nem jöttek ki. A családfő meg kivan idegileg, hogy mennyi pénzbe van a család, évek óta nem tudnak elmenni nyaralni, mert nincs 600 e-1m egy tengerpartra. A 3 lány öltözködik, iskolába járnak, külön órák, szal rengeteg pénzt visznek el. Pedig jól keres a családfő és a felesége, de nem tud meglátszani rajtuk. Ha mi a párommal ennyit keresnénk 2x is mehetnénk külföldre egy szem gyerekünkkel. Akkor minek ennyi gyereket vállalni, ha bele betegszik az ember, rámegy a házassága, és boldogtalan.

Most a gyereknek havi 5 ezret teszünk félre, hogy majd nagy korára legyen önerő egy lakásba, mert lakást nem tudunk majd neki venni, meg fizetni az iskoláit, kitaníttatni...Ha lenne testvérke, neki már nem tudnánk félretenni másik 5 ezret. A családban már sürgetnék, hogy már most szüljek még egy gyereket, de nem értik meg, hogy azért mert min. 2 gyerek a szokás, attól még nem biztos, hogy vállalunk is.

Valahol önző dolog ez, de ugyanakkor átgondolt, tudatos döntésnek tartom, hiszen az élet rövidsége miatt kiegyensúlyozott családi életre vágyom, amit egy négytagú családdal már nem lehetne fenntartani, tekintve az igényeinket, és anyagi lehetőségeinket. Belehalok, hogy nem élhetem át még 1x a terhességet, a szülés gyönyörét, az újszülött- és csecsemőkor szépségét, de így döntöttem, és szerintem döntöttünk.

Te miért vállalnál mégis még 1 gyereket?


2009. szept. 16. 10:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szia!megertem dontesedet,de en harom gyereket szeretnek!eddig egy fiam van,5 honapos,kb 2 ev mulva szuletik a teso...!gondolom az is szerepet jatszik a dontesemben hogy nekem is ket tesom van meg a paromnak is!nem vagyok milliomos,de ugy gondolom eleg penzunk lesz a gyerekek felnevelesere.dolgozunk mindketten es szerintem igy siman belefer nyaralas,es minden amire szuksegunk lesz!
2009. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Idén nyáron el tudtatok volna menni mondjuk 3 12 éves gyerekkel a horvát tengerpartra közel 1 millió Ft-ból, úgy hogy azt is számítsd bele, hogy 3 gyerekkel már nem raksz félre havonta annyit, mint amennyit eddig raktatok, és számítsd bele, hogy ősszel iskola kezdés, ami 3 gyereknél felér egy kisebb nyaralás árával?
2009. szept. 16. 10:43
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is megértem a döntésed, logikusan gondolkodsz. Mi is hasonlóan állunk, de mi vállaljuk a másodikat is. Lehet nem futja majd a tengerpartra, de a Balcsira talán:-) Igazad van, az élet rövid, és mindenkinek van egy értékrendje, valami, ami számára fontos, e szerint kell élni. Véletlen se értsd félre, nem tartalak önzőnek vagy bármi hasonlónak. A háromgyerekes ismerősöd biztosan szívesen menne a tengerpartra, és rossz neki, hogy ezt nem kapja meg az élettől a 3 gyerek mellett, de sok minden mást megkap, amit meg te nem fogsz megkapni soha. Erre majd 20-30 év múlva jössz rá, ha most nem :-) De nincs ezzel baj, Ti másban kapjátok vissza az élettől, hogy egy gyermeketek lett: kirándulós élményekben, közös programokban, kényelmesebb anyagiakban, jobb taníttatásban. Mi meg babázásban, nagy családban, sok unokában, a gyerekek pedig testvérek szeretetében.
2009. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már van 2 gyerekem-17 éves és 16 hónapos-de még szeretnék egyet.Hála az égnek,anyagilag megengedhetjük magunknak(36 évesek vagyunk,nem a szülők támogatnak,saját házban élünk,van 2 autónk).Nekem is van munkám(saját vállalkozás)és a férjemnek is(szintén saját).Persze nem vagyunk milliomosok,sőt,gazdagok sem,de nem panaszkodhatok,mindenünk megvan(még nyaralni is elmentünk 2 hétre tenger mellé)Igaz,h a nagyról nem maradt semmi,és mindent meg kellett venni(a baráti körünkben is most születtek babák,nem tudtak semmit adni),de így legalább a következőnek már meg lesznek az alapdolgok(ami elég húzós összegbe került).Én úgy gondolom,h ha vki vmit nagyon akar,képes lemondani dolgokról.Én szó nélkül lemondanék az évenkénti 2 hetes külföldi nyaralásról,ha ez lenne az ára annak,h még 1 babát vállalni tudjunk.Sztem Te annyira nem vágysz rá(holott azt írod,belehalsz,ha még 1x nem élheted át)Számomra nem attól kiegyensúlyozott egy család,h habzsi-dőzsi van.Azt írod,ha a párod "annyit keresne,évente 2x is mehetnétek külföldre".Miért ebben méred a dolgokat?Nem inkább több pénzt tennél el a gyereknek?Vagy bevállalnál egy testvérkét?Elég ellentmondásos amit írtál.
2009. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Akkor jó, hogy még mindig felém billen a mérleg, mert az utolsó mondatodban felsoroltak nekem nem adnának, akkora örömöt, hogy mégis vállaljam. Ha belegondolok, hány nyaralást, vagy hétköznapot tettünk pokollá, hogy öcsémmel állandóan civódtunk. Nem voltunk jó testvérek, és ritka is.
2009. szept. 16. 10:58
 6/22 A kérdező kommentje:
Más az értékrendünk, te lemondanál a nyaralásról, hogy még 1 gyereket szülhess, én lemondanék még 1 gyerekről, és annak az egynek megmutatnám a világot. Na, melyik a jobb?
2009. szept. 16. 11:03
 7/22 anonim ***** válasza:
10.55-ös vagyok.Hogy melyik a jobb?Amelyik Téged és a családodat boldoggá teszi.Éppen ezért nem vagyunk egyformák,és van ahol 1 gyerkőc van,van,ahol 3.Ez így van jól!És ha Te így gondolod,akkor ez lesz jó a családodnak is(mivel így leszel boldog,ezáltal nyugodt,kiegyensúlyozott)És ha ragaszkodsz az elveidhez,semmiképpen ne szülj még 1 babát csak azért,mert a környezetednek ez lenne az elvárása.Ez a Te/Ti életed,csak Te tudhatod,h mi a legjobb Neked/Nektek.
2009. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Még annyit,h nekem is van egy tesóm(bátyám)és a mai napig imádjuk egymást,összejárunk,segítünk egymásnak.Ez már kis korunk óta így van.
2009. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

vki vmit nagyon akar,képes lemondani dolgokról.Én szó nélkül lemondanék az évenkénti 2 hetes külföldi nyaralásról,ha ez lenne az ára annak,h még 1 babát vállalni tudjunk.Sztem Te annyira nem vágysz rá(holott azt írod,belehalsz,ha még 1x nem élheted át)Számomra nem attól kiegyensúlyozott egy család,h habzsi-dőzsi van.Azt írod,ha a párod "annyit keresne,évente 2x is mehetnétek külföldre".Miért ebben méred a dolgokat?Nem inkább több pénzt tennél el a gyereknek?Vagy bevállalnál egy testvérkét?Elég ellentmondásos amit írtál.

Mi neked ebben az ellentmondásos? Az anyagiak miatt nem vállalunk még egy gyereket, megtehetnénk, de akkor az életszínvonal csökkenésével járna, ugyanakkor fáj, hogy nem élhetem át újra a gyerekvállalás szépségét. Mert az ember egy évbe 1x kipihenné a fáradalmakat a tengerparton, attól még nem "habzsi dőzsi" van.

2009. szept. 16. 11:12
 10/22 A kérdező kommentje:
10:55-től idéztem az előzőt.
2009. szept. 16. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!