Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a 2 gyereke közt 2,5-3...

Akinek a 2 gyereke közt 2,5-3 év van, hogyan boldgultok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 30 hónapos lesz amikor megszületik a kistesója. 40m2-es emeleti lakásban lakunk. A fő problémám az, hogy nem igazán tudom elképzelni, hogy hogyan fognak zajlani a hétköznapok. A párom napi 10 órát dolgozik heti 6 napot tehát egyedül kell majd helytállnom többnyire.

Nálatok hogyan zajlik pl a fürdetés, vásárlás, sétálás, orvozhoz járás, altatás stb?? Ezek azok a dolgok amikről halvány lila gőzöm sincs, hogy hogyan lehet mindkét gyerek számára biztonságosan és kevés konfliktussal megoldani...



2013. márc. 12. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocs, ha illetéktelenül "beleszólok", nálunk csak másfél-két év közti korkülönbségek vannak, és a hatodik babát várom (a legnagyobb 8 éves). A férjem heti 2-3 este nincs itthon, akkor én fürdetem, vacsiztatom, fektetem mind az öt gyereket. Csak rutin kérdése a dolog! Ne izgulj, meg fogod tudni oldani! Színesebbek lesznek a hétköznapok, az biztos, de nem kell tőle félned!
2013. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Örömmel veszem a gyakorlati tanácsaidat hiszen te igazán benne vagy a sűrűjében! :)
2013. márc. 12. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Köszi, aranyos vagy! Szólj, ha tudok segíteni!
2013. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na akkor zúdítom a kédéseimet! :)

Hogyan lehet egy 2,5-3 éves gyereket és egy pici babát megfürdetni úgy hogy egyiket se kelljen hosszabb időre egyedül hagyni?

Kit érdemes először lefektetni?

Egy szobába kerüljenek rögtön az elejétől vagy a pici aludjon a mi szobánkban amíg nem alussza át az éjszakát?

Kettesben hagyhatom őket amíg pl elmegyek wc-re vagy a picit mindig helyezzem biztonságba a nagy elől?

Fel lehet valahogy készíteni a nagyot arra, hogy anya napokra kórházba költözik és aztán egy babával megy haza?

A szobatisztaságra szoktatást próbáljam a baba születése előtt "lerendezni" vagy inkább akkor kezdjük el amikor már megvan a pici?

Most ennyi jutott eszembe :)

2013. márc. 12. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:

26 hónap van a két fiam között. A fürdést próbáld akkor megoldani, amikor a pici alszik, vagy tedd bébihordóba. Utána a nagy lefektet, le tudod fürdetni a picit. Esetleg a nagy addig mesét is nézhet. Vagy mehet úgy is, hogy amíg a nagy pancsol a nagy kádban, addig a picit lefürdeted a kiskádban. A fürdőben felöltözteted a kicsit, leteszed az ágyába, kikapod a nagyot, gyors törölközés. Kb 4 hónapos volt a kisebbem, amikor kapott a fürdőkádba „ülőkét”, onnantól együtt fürödtek a nagy kádban.

A kórházat előre megbeszéltem fiammal, az apjával minden nap bejöttek, amikor hazajöttünk, az öccse hozott neki ajándékot. Egy-két napig bújósabb volt, aztán elfelejtette. A szobakérdés: ha jó alvó a nagyod, akkor megpróbálhatod egy szobába tenni őket, ha mégsem válik be, max átrakjátok.

2013. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Megpróbálok válaszolni, remélem, sikerül.

Én vagy az újszülöttet fürdettem először, addig a nagyobb(ak) játszott(ak) (de esetleg mehet veled, és nézheti a fürdetést), vagy pedig akkor fürdettem a picit, amikor a nygobb(ak) már ágyban volt(ak). Majd látod, neked melyik variáció jön be. A nagyobbat pedig úgy tudod megfürdetni, ha vagy lefektetted már a picit, vagy addig berakod a kiságyba, fürdetés után pl. nyugisabbak szoktak lenni a babák, és elég jól "elvannak".

Lefektetni szerintem érdemesebb előbb a picit, kivéve, ha addig a nagyobbal nem tudsz mit kezdeni. Amikor a férjem nem volt otthon, akkor úgy csináltam, hogy bevittem magammal a kicsit is a nagyobbakhoz, és amíg altattam őket (mese, éneklés, beszélgetés), addig a kicsi cicin volt...

Szerintem az elején még ne rakd őket egy szobába, mert a kicsi felébresztheti a nagyobbat. Nálunk mindegyik kb. 3 hónapos korig velünk aludt, így nekem is kényelmesebb volt.

Szerintem mindig helyezd biztonságba a kicsit,akkor is, ha pisilni mész, mert a 2-3 évesek elég leleményesek. Nálunk egyszer a 2 éves szőlőcukrot rakott az újszülött szájába, hogy az ne sírjon... :-) Szerencsére észrevettem!

A kórházra szerintem nem lehet felkészíteni, persze próbáld meg, beszélgess vele erről, de ne ijedj meg, ha ennek ellenére haragudni fog rád, mikor hazamész vagy féltékeny lesz, ez pár nap alatt elmúlik!

A szobatisztaság az pedig elég bonyolult kérdés, attól függ, mikor szülsz?

2013. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Április 20-ra vagyok kiírva, a kisfiam szeptemberben kezdi az ovit.
2013. márc. 14. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szülés előtt már ne kezdjetek bele a szobatisztaságba! Majd nyáron, amikor amúgy is meleg lesz, és ő is megszokta már az új szitut (kistesó), akkor elég lesz. Hidd el, addigra megérik rá, és nagyon gyorsan fog menni! (Első voltam.)
2013. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ja és még a fürdéshez annyit, hogy csak zuhanyzónk van tehát a közös fürdés kilőve. :/
2013. márc. 15. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!