Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnak az emberek egy...

Mi szólnak az emberek egy punk anyukához?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és van egy 8 hónapos fiam. Sokszor megbámulnak minket, amikor a városban tologatom, de ezt már megszoktam. Csak azt nem értem, hogy hivatalos helyeken miért bunkók velem. A fiam rendesen megkap minden ellátást, csak velem beszélnek minősíthetetlenül pl. az orvosnál, vagy az anyakönyvi hivatalban. Tudom, hogy nem úgy nézek ki, mint a környékbeli anyukák (akik amúgy egyszerűen nem állnak velem szóba, nevetnek a hátam mögött), pink hajam van, vannak tetkóim meg piercingjeim, bakancsban járok, de most ez miért fáj nekik? Amúgy más felnőtt emberekkel sose volt problémám, csak az olyan helyeken, ami valahogy kötődik a gyerekhez. Medt pl. amikor a bankban intéztem a lakáshitelt, akkor a lehető legudvariasabban beszéltek velem, meg is lepődtem rajta, elszoktam már ettől. Miért ilyenek velem az emberek? Nem akarok a külsőmön változtatni, szerintem más se teszi ezt, ha gyereke születik, akkor nekem miért kéne? Különben is, tetováló vagyok, hát hogy máshogy néznék ki? Meg punk zenekarban énekelek, hát eléggé furán venné ki magát, ha otthonkában járnék. Mit tegyek? Most azért zavar ez a helyzet, mert azt megszoktam, hogy pl. egy új helyen, ahol még nem ismernek, kicsit furcsán néznek rám elsőre, de ha elkezdtem beszélgetni az emberekkel, akkor mindig jó kapcsolatot tudtam kialakítani velük. Pl. az egyetemen is így volt, de két nap alatt mindenkivel jóban lettem. Komolyan mondom, már várom, hogy visszamehessek dolgozni meg suliba, mert ott legalább emberszámba vesznek, nem úgy mint itt... Nem akarom bölcsibe dugni a fiam két éves kora előtt, de egyszerűen megőrülök attól hogy olyan emberekkel vagyok körülvéve, akik levegőnek néznek meg még csak esélyt se adnak arra, hogy megismerjük egymást.
2008. jún. 5. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom hol laksz, de én boldog lennék, ha ismernélek!! Komolyan!! És örülnék, ha írnál privit, és megismernénk egymást.

Nem mondom, hogy punk vagyok, de még rocker sem. Volt egy párom, aki az volt, akkor sikerült belátást nyernem ebbe a világba és nagyon tetszik!! és öcsém is rocker lett:-)

A legbarátságosabb, legösszetartóbb emberek a világon!!

Javasolni csak azt tudom, hogy szard le a környezeted. a magyar mentalitás ennyire képes, hogy kiveti a különcöket. Nekem is erős egyéniségem van, sokan utálnak, főleg elsőre, de mikor megismernek, rájönnek, hogy nem is vagyok olyan boralmas.

Öcsémet is féltettem, hogy fog beilleszkedni ebbe a világba, mert nagoyn visszahúzódó, de sikerült neki és nem hagyta elnyomni magát.

Harcolj magadért, te ez vagy, így ahogy vagy, és így vagy boldog. Azért mert más a külsőd, azért mert nem vagy tömeg, csak örülj!!! Soha ne változz meg, csak magad miatt, de a világ miatt soha!!!

Sajna világunk mindig is kitaszította, nem is, inkább fél a különcöktől. Mert olyan szörnyez néznek ki ezek a mai fiatalok...tudod.. De ha tudnák!!.-) De arra már nem áldoznak, hogy megismerjenek.

Ne törődj velük, próbálj a régi barátaiddal összejárni, keresd a volt osztálytársaid társaságát és elröpül az idő.-)

(és ha van kedved írj)

2008. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Ja és még az előzőhöz:

Gyerekorvost válaszz másikat, ha módodban áll. ha szépen bánsz a gyerekkel, egy szava sem lehet!!

Az anyukákhoz próbálj úgy közeledni, hogy ártatlan kérdést teszel fel, pl mennyi az idő? jaj, mert otthonmaradt az órám...stb és látják, hogy ember vagy, aki tud kommunikálni, és tiszta vagy, ne iszol, nem vagy bunkó...

Mert tudod a punkokról az általános nézet, hogy isznak, drogoznak, ordítanak, verekednek, bunkók...ezt neked kell megcáfolnod, és bemutatnod magad, hogy te nem vagy ilyen. Ha társaságban vagy, beszélj a gyerekkel, akkor is látják majd, hogy szépen bánsz vele, mesélsz neki, énekelsz, és vidám a babád, tehát nem lehet rossz sora.

Sajna nem szabad azt várni, hogy a környzete majd megszeret, neked kell elfogadtatnod magad.

Ja , én meg Győr környékén várnálak szeretettel, és nem lenézéssel:-)

2008. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Mennyire megoszlanak a vélemények!:)Megnéznélek én is,de nem rosszallóan.:)Nekem tetszik,ha valakinek van egy stílusa amit felvállal.Egy ismerősöm hasonló stílusuan nézett ki.3-4 éve lett terhes.Furcsa volt kismamaként is és anyukaként is.De mégis jó volt ránézni.Bennem mindig azt auz érzés keltik ilyenkor,hogy lehetünk 1000 különböző stílusuak,mégis a gyerekre ugyanúgy vágyunk.Megvannak aok a közös érzések bennünk emberekben.Rokker én is voltam sok évvel ezelött.Kinőttem.Akkor viszont felvállaltam.Néztek rám is furán,de nem zavart.A dokid meg lehet másokkal is ilyen.Az anyukákra meg szépen mosolyogva,gyermeküket vagy pocijukat megdicsérve hamar jó benyomást tehetsz.
2008. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
1%
Kiröhögik,kb. Legalábbis én.
2008. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
92%

Szia!

Énis punk stílusú csajszi vagyok, csak pár évvel fiatalabb. Tudom milyenek az emberek, hogy néznek Rád. De egyet mondok: ha így Te jól érzed magad, és boldog vagy így, a gyerekkel együtt akkor ne változtasss! Mert akkor már nem önmagad leszel, hanem egy olyan személy akit pár kényes idióta ember aki semmi cél vagy stílus vagy hit nélkül cukkolja a másikat, akinek ez megadatott! Légy szabad, ne függj másoktól! ez a punk lényege, ha nem tévedek!

Ha lenéznek: ne törődj velük! hagyd ott őket, nem alkalmasak rá, hogy jóba legyenek veled! Ha szóbaállnak veled, és mosolyognak rád? Vágj bele!

Engem is lenéznek az emberek, csakmert piros a hajam, szakadt ruhákban járok, bakancsot hordok, és biztostűkkel vagyok kirakva... de amikor hozzám szólnak csak egy kedves csak épp dilis kinézetű csajszit látnak bennem...

az orvossal meg ne szimpatizálj, keress másikat!

ennyit mondok!

és elnézést ha valakit megsértettem, de ez az én véleményem, és felállalom. magamat is.

2008. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell megszabadulnod a stílustól, de ha zavar, hogy nem mindenhol néznek rád jó szemmel, akkor szerintem finomíts a külsődön kicsit.Hagyd meg az alapokat, de próbálj egy fokkal visszafogottabb lenni.

Azért nagyon bátor vagy, hogy így felvállalod az egyéniséged, ez jó dolog, tartsd is meg, és neveld erre a gyermeked is!

2008. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
tudom, h ezt nem ide kéne írnom, csak szeretném megkérdezni, h hol lehet párducmintás leggingset venni, mert már mindenhol kkerestem, de hiába.és légyszí ne pontozzantok
2008. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
92%

hat az egyik valaszolonak uzenem h .... nem csak a magyar emberek ienek hanem a romanok is :))

es romaniaba lakok ... nem ugy nezek ki mint 1 atlag ember...megesik h beszolnak az utcan ,bamulnak de olyan is elofordult mar h idos neni keresztet vetett mikor elment mellettem ... stb.

+ h erdelyi magyar vagyok a romanok tobbszor megis vertek (itt kulonosen utaljak a punkokat meg a rockereket)... mert nah .. magyar + punk is fujj ... xal ... ehh


hulyek az emberek (sajnos) ... kulso alapjan itelnek meg ami nagy hueseg...es ezen sajnos senki es semmi nem fog valtoztatni ...


nemtudom nekik hol faj h hany piercinged van meg h mien szinu a hajad ... ha majd erre jarsz meghivlak egy sorre :D

2009. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát :) Aranyosak vagytok nagyon. Azóta költöztünk egyet, város maradt, csak más környék, jajj össze sem lehet hasonlítani, hogy itt mennyivel jobb. Itt ha lementem a játszótérre a gyerekkel, a többi anyuka mosolyogva fogadott, hogy "na milyen a hajad ma? :)" Azért a múlt idő, mert ááá, pórul jártam eléggé, amikor drágalátos legjobb barátnőmre bíztam a hajam festését, úgy leégette mint a fene, ezért most kis rövidke, tüsi szőke hajam van. Sokak szerint ez rövid sokkal jobban áll mert olyan vagány de csajos :) Hát mondom jól van, én is megszerettem, már egy ideje ilyen. Nemrég voltam valami papírért a régi dokinknál, a váróban a többi anyuka először meg se ismert. Pedig csak a hajam lett más.

Amúgy nagyon köszi mindenkinek a bíztatást, meg hogy ilyen aranyosak voltatok, nagyon jólesett :)

2009. febr. 18. 13:00
 20/23 anonim ***** válasza:
96%

A pécsi válaszoló vagyok, asszem a másodikként válaszoltam anno.

Örülök, hogy jobb környéket találtál, ha újból előjönne ez a probléma, akkor ne is törődj vele, menj tovább, mert igenis, ha ilyen a szakmád, és így érzed jól magad akkor csináld, mert ha megadod a gyermekednek a lehetőségeket, nem kerül hátrányba sosem, de ha nagykorában majd ő is tetováló akar lenni, és punk, meg akármi, akkor az lesz és kész, mert arra vágyik, függetlenül attól, hogy ebben él, mert szerintem te sem azért lettél tetováló, mert az anyukád az volt.

Ennek a dolognak semmi köze egymáshoz.

A lényeg, hogy úgy éljetek, hogy a lehető legboldogabbak legyetek!

Üdv : 2 hós kisfiús anyuka!

2009. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!