Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnak az emberek egy...

Mi szólnak az emberek egy punk anyukához?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és van egy 8 hónapos fiam. Sokszor megbámulnak minket, amikor a városban tologatom, de ezt már megszoktam. Csak azt nem értem, hogy hivatalos helyeken miért bunkók velem. A fiam rendesen megkap minden ellátást, csak velem beszélnek minősíthetetlenül pl. az orvosnál, vagy az anyakönyvi hivatalban. Tudom, hogy nem úgy nézek ki, mint a környékbeli anyukák (akik amúgy egyszerűen nem állnak velem szóba, nevetnek a hátam mögött), pink hajam van, vannak tetkóim meg piercingjeim, bakancsban járok, de most ez miért fáj nekik? Amúgy más felnőtt emberekkel sose volt problémám, csak az olyan helyeken, ami valahogy kötődik a gyerekhez. Medt pl. amikor a bankban intéztem a lakáshitelt, akkor a lehető legudvariasabban beszéltek velem, meg is lepődtem rajta, elszoktam már ettől. Miért ilyenek velem az emberek? Nem akarok a külsőmön változtatni, szerintem más se teszi ezt, ha gyereke születik, akkor nekem miért kéne? Különben is, tetováló vagyok, hát hogy máshogy néznék ki? Meg punk zenekarban énekelek, hát eléggé furán venné ki magát, ha otthonkában járnék. Mit tegyek? Most azért zavar ez a helyzet, mert azt megszoktam, hogy pl. egy új helyen, ahol még nem ismernek, kicsit furcsán néznek rám elsőre, de ha elkezdtem beszélgetni az emberekkel, akkor mindig jó kapcsolatot tudtam kialakítani velük. Pl. az egyetemen is így volt, de két nap alatt mindenkivel jóban lettem. Komolyan mondom, már várom, hogy visszamehessek dolgozni meg suliba, mert ott legalább emberszámba vesznek, nem úgy mint itt... Nem akarom bölcsibe dugni a fiam két éves kora előtt, de egyszerűen megőrülök attól hogy olyan emberekkel vagyok körülvéve, akik levegőnek néznek meg még csak esélyt se adnak arra, hogy megismerjük egymást.
2008. jún. 5. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

ez nem csak a punkokkal van így.

te nem egy anyuka külsejü ember vagy. amúgy is megbámulnak az utcán mert a külsöd más mint egy átlagos embernek. ha gyerekes körökbe akarsz járni ezt el kell fogadnod, hogy nem leszel szimpatikus elsöre senkinél sem. elhiszem hogy amúgy jó természetü ember vagy és jó anyuka.

de nem feltétlen kell egy irányzat stílus szeretéséhez az egész külsöt megváltoztatni. pl a férjem imádja a rock zenét, fiatalabb korában minden eshetö rock koncerten ott volt. most egy magasabb beosztásu emeber aki nem járhat rocker ruhában. ö ezt elfogadta és a szakadt farmert fekete ruháit csak koncertekre esetleg otthon veszi fel. nem bánja mert nem a külsejével szereti a zenét hanem a lelkével.

ha nem tudod elfogadni hogy ´lenéznek akkor változtass, ha erre nem vagy hajlandó ne vidd olyan helyre a gyerekd ahol lenéznek. a gyerek is majd nagyobb lesz érdekesen fog nézni rád mert más vagy, jobb esetben csodálni fogg rosszabb esetben lenézni.

2008. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen buta a magyar ember!! Fel a fejjel, nem kell velük fogalalkozni, mert igazából rossz az előitélet. Azt gondolják a kinézeted miatt egyből iszol is, meg drogozol...ezért félnek. Ha egy kettőt sikerülne elkapnod barátilag, hamar elterjedne, hogy nem kell tőled félni.Ha orvosnál vagy nyugodtan kérdezz rá, hogy TALÁN VAN VALAMI PROBLÉMA?-majd szóhoz sem jutnak..kérdezd meg:ESETLEG MEG TETSZETT IJEDNI? -akkor tuti padlót fog. Nem kell megváltoznod, én ugyan nem vagyok pink hajú Punk, de megértelek, mert mindig becsülöm az olyan embereket mint te , akik felvállalják saját jóérzésüket. Ha neked így kényelmes akkor légy így. Esetleg még megkérdezheted ha nagyon bámulnak, hogy: JÓ NAPOT! SZERETNÉNEK EGY AUTOGRAMMOT? BÁTRAN KÉRJENEK!-majd észreveszik magukat.Ha Pécsett jársz én nem foglak megbámulni, majd rádköszönök!! :-)
2008. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Az elsőnekírom, az a gyermek aki ilyen anyuka mellett nő fel az az ilyen anyukáját fogja szeretni és neki lehet hogy ez lesz a természetes, sőt lehet ő is így fog járni. Másik én számlázó-italosztályos vagyok a vevők miatt, meg a munkaruhám miatt nem húzhatok fel egyéb öltözetet, de az utcán abban vagyok amiben jól érzem magam. második válaszoló. Azért a te véleményed is csak egy vélemény az igaz.
2008. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez aranyos volt:)

"Ha Pécsett jársz én nem foglak megbámulni, majd rádköszönök!! :-)"


Én is így gondolom, csak akkor Pest fele kell venned az irányt.


Furcsa a magyar, és mégfurcsábban gondolkodik (de általában ez emberi "hiba").

Televannak előítéletekkel, sajnos.


Nem hiszem, hogy az a legjobb, hogy nem viszed olyan helyre a fiad ahol elfordulnak tőled (mint ahogy azt az első válaszoló írta). El kellene fogadni mindenkit olyannak amilyen (persze egészséges kereteken belül-nem drogos és piás állapotra gondolok).

Elfogadjuk (már aki)a dagadt, sovány, szőke, barna, bmw-s...embertársainkat is, szerintem a punk is belefér.

Igaz, szokatlan lehet babakocsival látni-de nem feltétlenül rossz. Sőt ahogy olvaslak egyáltalán nem rossz.


Tényleg az lenne legjobb, ha össze tudnál barátkozni 1-2 anyukával-és lassan híremenne (ha nem már akkor is van egy két ember akihez szólni tudsz), hogy nem vagy emberevő, sem visszaeső bűnőző.

2008. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Én tökéletesen egyetértek az első válaszolóval.

Valószínű,hogy egy értelmes ember vagy,de aki ennyire kitűnni vágyik a társadalomból,annak valami oka van szerintem.Te direkt sokkolod az extrém külsőddel az embereket,miért csodálkozol,hogy nem fogadnak el anyuka szerepben?Egy érett normális gondolkodású komoly nő nem nézhet ki így,és attól még szerethet bármilyen zenét.

De sajnos a gyerekednek is ártani fogsz ezzel a külsőddel.

Nem várhatod el,hogy bárhol is komolyan vegyenek ahol nem ismernek.Gondolom lelki problémákra vezethető ez vissza,talán rossz gyerekkor...stb...én ilyesmire tudok gondolni.Mindenesetre én sem tudnám így elfogadni a gyerekemet,pláne nem szülőszerepben.

2008. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Szia!Én nem megbántani akarlak,mert igazából mindenkinek magánügye ,hogy néz ki de teljesen igaza van az előttem szólónak.Az ahogy a punkok vagy bármely más társadalmilag kitűnő emberek kinéznek az egyfajta tüntetés,hivalkodás a társadalommal szemben és ne várd azt ,hogy barátságosan közeledjenek az emberek,mert tartanak tőled és attól amit képviselsz.Sajnos nem az a tapasztalat amiket te leírsz.Én elhiszem,hogy aranyos kedves lány vagy,de én is viszonylag fiatal vagyok és látom,hogy a punk fiatalok hogyan viselkednek néha és sokszor én szégyellem magamat.Tisztelet a kivételnek de tényleg így van.Szívedre téve a kezedet te nem látod így?.Kb 100ból kettő normális és ezt komolyan mondom és nem egy baráti társaságra gondolok hanem ahogy a társadalomban viselkednek sokszor.

A másik szintén az előttem szóló szavaival érvelve,tényleg furcsán néznek egy ilyen anyukára.Én nem hazudok biztos én is furcsán néznék rád,ami nem azt jelenti,hogy rögtön leírlak,mert lehetsz te egy nagyon jó lelkű lány,de rögtön elgondolkodok rajta mért is nézel így ki.Én is sokmindent szeretek,de ha ezt mindet magamra aggadtnám közlésképp a világnak,hát én is furi lehetnék.De nem teszem ,mert nincs értelme.A kisfiad szintén ezt szokja meg és szintén így fog felnőni és sajnos neki nem kialakult véleménye lesz abból eredően ,hogy mért is öltözik majd úgy,hanem az lesz a normális állapot,de lehet azt sem tudja mit jelent.szval én is átgondolnám a dolgot,mert sokszor te csak a tekintetet viseled el az emberektől,de lehet eljön az idő ,hogy beszólnak és ha ugyanezt a kisfiadnak teszik gondolom az nem lesz jó érzés,pedig magadnak köszönheted.

Írhatnak itt szép dolgokat az emberek de sztem hazudik az aki nem néz meg egy furcsa külsejű embert és olykor nem szörnyűlködik meg rajta és lehet az bármilyen szép lelkű akkor is először az első benyomás a mérvadó és ha az nem jó akkor sokkal nehezebben szerzel magadnak barátokat,ismerősöket.Ne hari a szókimondóságért,tényleg a te dolgod mit viselsz és hogyan nézel ki,de sztem ezen ne akadj ki,mert tényleg más vagy mint az átlag és ha átlagon felüli akarsz lenni el kell viselni ezt,vagy legyél máshogy átlagon felüli.

Még egy dolog eszembe jutott,tudod milyenek a gyerekek a bölcsiben lehet nem fognak kibeszélni de nehogy az oviban suliban ezért bántsák a gyerekedet az osztálytársak majd,mert neki más az anyukája.Akkor neki okozol lelki traumát.

2008. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De hát én nem is vártam soha, hogy már eleve szimpatizáljanak velem, de itt az anyukák között arra sincs módom, hogy szóbaelegyedjek velük. Csak nem értem a dolgot. Mondom, máshol nem csinálják ezt, bankban, boltban, stb. helyeken, pedig oda is gyerekkel megyek, és mindenhol tapasztalják, hogy udvariasan, mosolyogva kérek ezt-azt, hát úgy is viszonyulnak hozzám. Akkor nem értem, hogy a gyerekorvos miért bunkó, meg a többi anyuka miért nem képes legalább a köszönésem viszonozni.


És nincs feltűnési viszketegségem, mindig is extrémebb külsőm volt, én már kiskoromban is ilyen voltam (na jó,akkor még hajfestés nélkül), mert egyszerűen számomra nem konkrétan az a szép, ami másoknak is az. Nem azért ilyen a külsőm, hogy ezzel másokat sokkoljak, hanem mert így vagyok önmagam, és mint már mondtam, nekem ez "munkahelyi elvárt megjelenés" is, persze erős túlzás, hogy elvárt, de ha egyszer tetováló vagyok, eléggé extrém vendégkörrel, és mellékesen punk énekes (ezt speciel néha néha most is gyakorlom), akkor azt hiszem, az én megjelenésem mondhatni normális. Dolgoztam én már pár helyen 18 éves korom óta, és mindenhol elfogadtak így, sose volt gondom azzal, hogy felvesznek-e, pedig dolgoztam már gyorsétteremben és szállodai recepción is, mindkettő eléggé fogyasztó/vendégcentrikus állás.

DE AKKOR A TÖBBI ANYUKA MIÉRT NEM AD ESÉLYT ARRA, HOGY MEGISMERHESSENEK??? Csak ennyi amit nem értek. Ha mint dolgozót, diákot, felnőttet el tudnak fogadni az emberek, akkor mint anyát miért nem? Nem az az alap, hogy mi nők különbözőek vagyunk, de az anyaság miatt egy csapatba kerülünk a különbségeink ellenére? Vagy ez egy nagyon naiv gondolat a részemről?

2008. jún. 5. 21:35
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Az utolsó válaszoló vagyok.Itt nem bántani akar senki csak a véleményünket osztjuk meg egymással.A helyzet az,hogy a te köreidben ez az elfogadott ami érthető is de az anyukák körében nem ez,amúgy meg nem tudom hol laksz de elég nehéz ismerkedni velük.Nekem a saját barátnőm is most terhes és azt vettem észre rajta,hogy teljesen átalakult.Olyan lett mint valami dáma fennhordja az orrát,sztem nem is leszünk sokat együtt,pedig azt hittem,hogy együtt járunk majd sétálni stb,de nem a terhesség megváltoztatja az embereket kit mosolygóssá tesz kit befordulttá.Én pesti vagyok itt meg iszonyat nehéz ismerkedni idegenekkel.A bankban ,meg a boltban azért is viselkednek máshogy mert érdekükben áll.én is dolgoztam kereskedelemben jó pár évig a cél az eladás volt,mosolyognom kellett akkor is ha nem akartam,akkor is ha rossz napom volt,de ez volt a dolgom ezután kaptam a fizumat.A bankosoknál pláne így van.

A gyerekorvosnak nem állérdekében ez,mert te mégy hozzá a segítségért.hülye dolog ez de így van.Én azt szoktam ilyenkor csinálni pláne ha "szivességet kérek"ez durván hangzik ,mert nem szivesség mert ez lenne a dolga,de méágis a segítsége kell,legyen azért mert beteg a gyerekem és te azt érzed nem elég segítőkész,vigyél neki egy bonbont.nem szokásom nekem sem elkényeztetni az embereket,de valószínű ez meghozza szimpátiát.Odaadod neki és megköszönöd,hogy iylen sokat foglalkozik veletek-még ha amúgy nem is biztos érzed ezt.Hidd el nem fogja elfelejteni és legközelebb aranyos lesz.nekem ez a tapasztalatom.Pedig legközelebb már nem viszel neki-nehogy megszokja:)Szval sztem ilyen apró trükkökkel tudod megbarátkoztatni magadat.A munkahelyeiden pedig azért nem volt ez sosem probléma,mert a munatársaiddal napi kapcsolatban vagy,kiismernek és megkedvelnek.De aki nem ismer csak meglát az a benyomás alapján ítél.Lehet volt olyan kollegád is akinek először nem voltál szimpi demikor megismert megváltozott a véleménye,nem fogja bevallani vagy ha igen akkor jó barátság alakult ki.nekem volt ilyen barátom akivel így jártam.pedig még a külsőm sem volt extrém..Egy idegen pedig ne csod

álkozz ha nem rohan a karjaidba.Tartanak a mástól az emberek-ilyenek vagyunk ezellen nem tehetünk semmit.Biztos neked is van olyan dolog amitől tartassz,nem feltétlen külsővel kapcsolatos,lehet az életvitel-mégis más,új helyzet máshogy kezelik.próbálj meg olyan helyen ismerkedni ahol szükebb a kör.Pl.baba mama torna,baba mama jóga stb,egy idő után befogadnak és lesznek ismerőseid sztem.

2008. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Szerintem itt az ideje, hogy finomíts a dolgokon.Persze semmi sem kötelező és a szakmád miatt tartani kell a látszatot, de marha jól néz ki egy fekete haj amiben ciklámen csíkok vannak.A piercingnek nem muszály orrodból szájadból kilógni ...sőőőőt...nekem is volt és nagyon jól megvagyok nélküle.Felnőttem és másképp látom a dolgokat.Mindent lehet a maga formájában, de vald be fura egy full punk anyuka.A zene szerete és az elhivatotság megengedi azt, hogy a nőiessége az embernek kifejlődjön mellette.Szerintem egy strasszos piercing az orrban még jól is nézhet ki, de ne nagy karik aés társai...Azért már anyuka vagy, és a saját gyerekednek teszel majd azzal rosszat, hogy nem változtatsz

2008. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó válaszoló vagyok, csak közbe jöttek.

Tehát sajnos a gyerekek azok akik az őszinteségükkel mindig a kövéreket a csúnyákat a szemüvegeseket, és pl a punk anyukásokat cikiznek és nem lehet vmi kellemes a dolog.Mindig is sajnáltam azokat a gyerekekekat akiket főleg önhiábjukon kívül közösítenek ki.Itt már nem csak te vagy, hanem vagy egy gyermeked aki sztem sokkal fontosabb kell, hogy legyne mint az, hogy te megmutasd a világnak.Ezt neked kell eldönteni, és nem bántani akarlak, de ez egy szemét világ sajnos.

2008. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!