Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mentgetőztök, ha jön a...

Ti mentgetőztök, ha jön a védőnő és épp irtó nagy kupi/kosz van?

Figyelt kérdés
Akiknél mindig patyiban a lakás, lszi ne írjatok. Meg takarítási tippeket sem kérek, köszi.
2013. febr. 12. 08:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
6-os, neked a stílusod miatt kellene mentegetőznöd. Reméljük a gyerekeiddel nem ilyen alpári módon beszélsz,mert az nagyobb baj, mint egy kis kosz.
2013. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer valaki ezt mar irta de szerintem nagyon jo:

A koszos edények azt bizonyítják, hogy etetem a családom, a teli szemetes, hogy takarítok utánuk. A rendetlenség azt, hogy hagyom, hogy a gyermekem jól érezze magát és felszabadultan játsszon. A felhalmozott vasalni való azt, hogy tiszta ruhában járatom a családom; a nedves kád pedig, hogy lefürdetem a gyermekemet mindennap. Ezért ha legközelebb nálunk jársz, kétszer gondold meg, mielőtt ítélkeznél! Ha azért jössz, hogy meglátogass minket, gyere hozzánk bármikor, ha a lakásomra vagy kíváncsi, jelentkezz be, mielőtt jönnél!


En nem mentegetozok senkinek. A barataim tudjak, hogy 8 oraban dolgozunk, utanna rohan valamelyikunk az oviba, vacsora keszites kis jatek... es nincs idonk fenyezgetni a lakast egyfolytaban, a tobbiek meg nem szamitanak. A kupi es rendetlenseg annyira nem zavar a kosz viszont igen. De majd ha a nap 48 orabol fog allni es ket helyen lehetek egyszerre akkor megoldom. Addig marad a kaosz es megprobalok nem kiborulni es amikor az idom engedi megteszem a tollem tehetot.

2013. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat!


Koszt úgy értettem, hogy azért fertőzésveszély nincs, meg nem magától mászik el a tavalyi ebédmaradék a szemetesbe, de pl a könyvespolcok időnként porosak... vagy fogkrémcseppek vannak a csapon.

2013. febr. 12. 10:11
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, ezek miatt ne aggódj!

A fürdőszoba nálunk addig ragyog, amíg a gyerek nem megy fürdeni, mert akkora pancsolást rendez, hogy még a plafon is vizes, az apjával együtt. :)

Igen, a nappaliban száradnak a ruhák.

Jelenleg tele a padló morzsával, mert a fiatalember magvas kiflit evett...

Összeszedtem a játékokat, hogy állok neki a porszívózásnak. Mire elővettem a porszívót, újra ott vannak a játékok... Ez van. Gyereket nevelek, nem robotot. :)

Anyósom szerint nálunk mindig milyen tisztaság és rend van, gyerek mellett is... Kár, hogy én nem így látom. :)

2013. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9%

11-es


Serinted szépelegve kellene beszélnem, amikor a kérdező lakásában saját bevallása szerint "irtó nagy kupi/kosz van"? Mondjuk ki, egy retkes lakásról van szó. Akinél retek van, az valamit nem jól csinál. Vagy rosszul osztja be az idejét vagy más miatt, de baba mellett szerintem ez nincs rendben. Lehet mentegetni a disznóólat azzal, h legalább látszik, eszik a gyerek meg fürdik...Pfff...tiszta lakásban is jóllakik a gyerek és fürdetve is van...Szóval ez a fészbukon keringő ostobaság nem állja meg a helyét.


Gyerek mellett takarítani kell és kész.

2013. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Amíg beér a járdán, addig igyekszem gyorsan bedobálni a nappaliból azt, amit nem akarok,hogy nagyon a szem előtt legyen. Régóta ismerem, a legnagyobb lányom 13 éves, de nem szokott különösebben körbenézni. Beszélgetünk, még egy kávét is csak 10 esetből 1-szer fogadott el.
2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk nem szokott kupi lenni.Ha szét dobálja a játékait akkor nem hagyom ott.Ha már nem játszik vele akkor elpakolom mindig.Ha kipakolja a ruháit,és az 1 nap előfordul vagy 5-ször akkor is vissza hajtogatom neki,nem hagyom úgy.Ha eszik akkor elmosogatom a tányért mikor végzett.Mindennap porszívózok 2-szer a 2 szobába.Illetve a konyhát,fürdőt,wc-t felmosom 1 nap vagy 3-szor.Nálunk nem szokott futni a lakás.Az én lányom pedig rendezett tiszta házban érzi jól magát,mint ahogy én is.Gyerek mellett biztos van ideje takarítani.De hogy ne hanyagoljam el a takarítás miatt a lányomat így ő is segít nekem.Több kevesebb sikerrel.Nagy takarítást pedig mindenhéten szombaton csinálok.Rendbe lehet azt a házat tartani,még ha valaki dolgozik akkor is.
2013. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk nem szokta húzkodni az ujját a polcokon hogy porosak-e, két évnyi por meg azon sem szokott lenni hogy olyan szembeszökő legyen, és a csapot sem nézegette még meg komolyabban. Kosz nincs,totális rend meg kisgyerekes labásban nincs, ha már tud legalább mászni. Hát még ha menni. Azért nem mentegetőznék, a koszra meg nincs mentség.
2013. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
13%
Na, a koszosak lepontoztak mindenkit, akiknél tisztaság van:)
2013. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát engem lepontozhat aki akar,nem érdekel.Ha valaki rendbe akarja tartani a házát az rendbe is tudná.Lehet hogy lusta rá vagy nincs kedve.Az hogy meg gyerek mellett nem lehet,az meg nem indok.Vagyis nekem nem.Én nem ítélem el vagy nem szólok le senkit akinél kupi van.De sztem mindenki jobb szívvel megy be egy tiszta házba mint egy koszosba.Aki meg lepontoz annak hajrá :)
2013. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!