Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt úgy vki hogy 6 hónapos...

Volt úgy vki hogy 6 hónapos határozott szerződése volt és azt hosszabbították mindig 6 hónappal tehát nem lett határozatlan, az kapott tgyást meg gyedet?

Figyelt kérdés
Évek óta 6 hónapokra kötnek szerződést velem hiába melózok, nem is fognak határozatlanra tenni (mást sem, nem csak engem). Ha terhes lennék, akkor ha terhességem alatt lejár a 6 hónap, nyilván nem hosszabbítanák meg de ha jól tudom ÉLŐ munkaviszonynak kell lennie amikor a tgyást és a gyedet igénylem. Hogyan lehetne ezzel így elérni hogy járjon tgyás és gyed?
2013. jan. 11. 18:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én már írtam, hoyg mit tehetsz. Én is határozott idejűvel voltam, de engem terhesen is hosszabítottak majd gyed alatt véglegesítettek.
2013. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
ja értem de az is csak úgy működne ha PONT hosszabbítanak és PONT akkor teherbeesek aminek azért igen kicsi a valószínűsége tehát ha mondjuk hosszabbítás után csak 2-3 hónappal sikerülne akkor nem lesz elég hiszen az álláskeresési max.90 nap ha jól tudom. (bár azt még nem néztem meg hogy 90 MUNKANAP vagy 90 nap).
2013. jan. 11. 21:13
 13/23 anonim ***** válasza:
Igen az csak 90 nap. Viszont nem muszáj egyből igénybe venni. De szerintem várj addig míg stabil munkád lesz.
2013. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
hát 33 vagyok és nem egy babát szeretnénk meg nem is gyors egymás utánban úgyhogy...
2013. jan. 11. 21:51
 15/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor már benne vagy a korban. Nehéz ügy.
2013. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hát igen...annál is inkább mert errefelé nem válogathatunk a munkák között tehát örülök hogy ez van huzamosabb ideje és nem akartak még leépíteni meg semmi. Meg kell becsülni de ugyanakkor meg csak gyesre nem tudok gyereket vállalni szerintem ez egyértelmű...(
2013. jan. 11. 22:06
 17/23 anonim ***** válasza:
Nehéz döntések ezek. Én szerencsés voltam mert akkor is simán kijöttünk volna ha netán elküldenek terhesen. Akkor marad az, hogy nem veszed igénybe a munkanélkülit csak a várható szülés elött nem sokkal.
2013. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha a várható szülés előtt 4 hónappal elmész álláskeresésire, akkor ugye 3 hónapod biztosított. Egyből utána igénybe tudod venni a tgyást (28 nappal a szülés előtt). Nem számít, ha esetleg a kiírt után szülsz. Ha ezt így megcsinálod, akkor tulajdonképpen kb 4 hónapod van amíg titkolnod kell a terhességedet. De ha szerencséd van akkor pont úgy jön ki a hosszabbítás, hogy nem is kell ennyit álláskeresésin lenned. Addig meg, amíg nem jön össze a baba, tegyetek félre pénzt, ha esetleg nem hosszabbítanak és 1-2 hónapra munka nélkül maradsz.
2013. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi hát megpróbálom, hátha szerencsém lesz és hosszabbítás előtt 1 max 2 hónappal sikerülne teherbeesni ez lenne a legkorrektebb mert akkor nem tűnik úgy hogy direkt titkolni akartam hiszen ha mondjuk nem rohanok egyből orvoshoz akkor simán lehet hogy csak 7-8 hetesen megyek dokihoz először kiskönyvre meg csak a 11-12.hét előtt nem sokkal van mindenképp szükség.

Vagy pedig hosszabbítás utáni első hónapban mert akkor is hátra van még 5 hó+ az álláskeresési plusz 28 nappal előbb megkezdeném a tgyást és akkor talán ÉPP kijön. Hát remélem sikerrel járunk épp abban a 3 hónapban.

Köszi a válaszokat

2013. jan. 12. 11:42
 20/23 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg, ha normális viszonyban vagy a főnökkel, akkor finoman puhatolózhatsz nála, hogy mi lenne, ha terhes lennél. Elküldenének vagy hosszabbítanának akkor is?
2013. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!