Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt úgy vki hogy 6 hónapos...

Volt úgy vki hogy 6 hónapos határozott szerződése volt és azt hosszabbították mindig 6 hónappal tehát nem lett határozatlan, az kapott tgyást meg gyedet?

Figyelt kérdés
Évek óta 6 hónapokra kötnek szerződést velem hiába melózok, nem is fognak határozatlanra tenni (mást sem, nem csak engem). Ha terhes lennék, akkor ha terhességem alatt lejár a 6 hónap, nyilván nem hosszabbítanák meg de ha jól tudom ÉLŐ munkaviszonynak kell lennie amikor a tgyást és a gyedet igénylem. Hogyan lehetne ezzel így elérni hogy járjon tgyás és gyed?
2013. jan. 11. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Titkolnám amíg lehet a terhességet, majd ha mondjuk 3-4 hónapos terhesen hosszabbítanak, akkor szüés előtt 1 hónappal elmenné tgyásra, és járna minden!
2013. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Először is elmennék egy munkajogászhoz, mert szerintem törvénytelen, hogy folyamatosan hosszabbítgatnak, gyakorlatilag viszont állandó jelleggel egy helyen dolgozol. Ha pedig folyamatossá, határozatlanná nyilvánítják a munkaviszonyodat, más lesz a helyzet. A terhesség-dolgot is a jogásszal kellene megbeszélned.
2013. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam esetleg volt így valaki azért kérdeztem itt. Egyébként ez mindenhol helyettesítés tehát helyettesítek mindenütt fél éveket. ha nem tetszik akkor kiléphetek nyugodtan ezt már elmondták.
2013. jan. 11. 18:40
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem tudnám 3-4 hónapig titkolni, mert kiderülne itt összefonódnak a szálak, munkatársam anyukája a helyi védőnő az biztos hogy leadná a drótot egyből...És ő az egyetlen védőnő, meg tudtommal az nem választható.
2013. jan. 11. 18:42
 5/23 anonim ***** válasza:
Jaj, ne legyél már ilyen csacsi. Nem kötelező védőnőhöz menni! Ha nem keresed fel, csak mondjuk 6 hónaposan, vagy egyáltalán nem, akkor sem történik semmi. Az a lényeg, hogy orvos lásson, a vizsgálatok miatt meg persze a 4 pecsét miatt, amire majd a pénzt kapod. Ha pedig a védőnő elkezdene dumálni, hát úgy kirúgatnám a munkahelyéről, hogy csak zörög. Fel a fejjel!
2013. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hát ha terhesség alatt nem hosszabítanak akkor azt tudod tenni, hogy a várható szülés elött valamivel elmész munkanélkülire úgy hogy még maradjon majd pár napod és akkor jár. Hány éve vagy ott?
2013. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne kötelező védőnőhöz menni?? Ő adja ki a kiskönyvet anélkül szóba se állnak velem sehol...

Persze magánba mehetnék, de semmi "kedvem" egy vérvételért 6 ezer ft-ot fizetni mondjuk nem beszélve egyéb vizsgálatokról.

2013. jan. 11. 20:27
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát 2 évet voltam az egyik részlegükön ugyanaz a cég volt végülis csak ketté vált és a kettéválás után a másik részen pedig 2.5 éve vagyok.
2013. jan. 11. 20:30
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor még nem kell véglegesíteniük.
2013. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ok. köszi :))) ezzel most még mindig nem vagyok előrébb. Azért köszönöm. Még remélem hátha volt valaki ilyen szituációban és az majd megírja ő hogyan csinálta.

Köszönöm

2013. jan. 11. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!