Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál így babát, vagy...

Vállalnál így babát, vagy várnál még?

Figyelt kérdés

24 és 30 évesek lennénk a baba születésekor, 5 és fél éve vagyunk együtt,menyasszony és vőlegény, 3év együtt éléssel.

Mindketten dolgozunk,a kettőnk jövedelme olyan 110ezer(ez vagyok én) és 180-190ezer a párom,plusz neki még jár havi 10ezer forint az egészségkártyájára,illetve 5ezer étkezési csekk.

Autónk van,hitelünk nincs,viszont albérletben élünk. Egyelőre nem igazán van lehetőségünk tovább lépni.

Megtakarításunk 500ezer forint,de ahhoz nagyon nem szeretnénk hozzányúlni,sőt tovább gyűjtögetnénk,mert lakásra,vagy legalább tetemesebb önerőre gyűjtünk.


2013. jan. 5. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bevállalnám! Nekünk 250.000 bevételünk volt kettőnknek, albérlet, autó hitel.
2013. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

én várnék két évet

addig össze tudnátok gyűjteni két milliót simán

300.000 bevételetek van,ebből kb 100.000 az albérlet,rezsi,maradna 100 kajára minden másra,így ha 100-at nem is,de 80-at simán el tudtok tenni

én kötnék a helyetekben lakás előtakarékosságit fundamentát vagy valamit,abból öt év múlva lenne 3 milla+3 milla hitelt fel tudnátok venni jó kamattal

tehát én úgy csinálnám,hogy 2-3 év múlva jöhetne a baba,most kötnék fundamentát havi 20-20 ezerrel,ez 40 ezer havonta,mellette a baba születéséig félretennék amennyit csak tudok 40-60 ezret.amikor megszületne a baba,akkor még maradna a fundamenta,de kevesebb lenne a bevétel,így kevesebbet is tudnék félretenni.a baba fél éves koráig ha anyatejes kijön a családi pótlékból.

mire lejár a fundamenta,lenne kb ö milla +3 milla fundamentás hitel,ez már nyolc milla,elég jó önerőnek

2013. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy,köszönöm a tippet,de nincs az a helyzet,hogy én Fundamentát kössek... :)
2013. jan. 5. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten szeretnénk ezekkel a feltételekkel igen bevállalnám.
2013. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bevállalnám, hisz minden feltétel adott. Ráadásul pár év múlva saját lakást is vásárolhattok.
2013. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mi pontosan így vágtunk bele :)
2013. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És azóta? Hogy éltek? Mesélj! :)
2013. jan. 5. 21:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
azóta van egy 15 hónapos lányunk. 3 hónapja vettünk 3 szobás házat (sorház), budapest közeli városban. 1 évet kibírtunk még albérletben, félre tudtunk rakni annyit, ami az önerőhöz elég. Nem élünk nagy lábon, hitel van a házon, de van nagy udvar, és úgy hiszem, jól jártunk !
2013. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így válatuk be! Most tudtunk elköltözni . 2 év után . Most se vettünk olyan hu de nagy lakást . 2és fél szobás , amerikainappali, fürdőwc egybe . Mi nagyon jó áron vettük hisz 4 millióért vettük , de nem a legujabb ház . Szóval mi hitelt nem vettünk fel . Autónk van . Mi nagyon sokáig spóroltunk . De azért nagyon sok elmenet a babára .
2013. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze.

Nekünk három gyerekünk van, és csak egy kicsivel több a havi bevételünk (minden gyerek után járó dologgal együtt).

Igaz, nekünk van lakásunk, akkora, hogy ha kell, ebben fel neveljük őket míg kirepülnek, viszont semmi megtakarításunk, és kilátás sincs arra, hogy megtollasodnánk a közel jövőben.

Kezdéskor sok mindent kaptunk, vagy használtan vettünk. Nem dúskálunk, de mindenünk megvan, és szerintem egészségesen eszünk.

2013. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!