Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnád a babát, vagy...

Vállalnád a babát, vagy várnál még?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk,anyagi gondjaink nincsenek,de egyelőre nincs lehetőségünk saját lakásra/házra. Viszont eladás előtt van egy régi ház,aminek eladása után járna nekünk pénz,akkor vehetnénk lakást magunknak. A házat 2hónapja hirdetik,eddig még csak megnézni sem voltak.

Vállalnátok így a babát,vagy várnátok az eladásig? 23 éves vagyok. A párom hat évvel idősebb.


2012. dec. 15. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak az albérlet a gond és anyagilag megengedhetitek, akkor persze. Elég sokan albérletben kezdik!

Főleg,hogy van kilátás a sajátra.

2012. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
A babát,amelyik már úton van,vagy a babát,amelyiket tervezitek?Ez nagy kérdés.Ha az előbbi,akkor igen,ha az utóbbi,akkor várnék vele.
2012. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én még várnék, de ezt csak ti tudhatjátok. Épp tegnap válaszolgattunk egy apukának, aki 3 gyerekes, és elvesztette a munkáját, anyuka pedig még gyeden van a legkisebb 6 hónapossal... Írták, h nincs hova menniük az albérletből.
2012. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok terhes :)
2012. dec. 15. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Fiatalok vagytok, kicsit szerintem még várhattok, tényleg jó lenne ha el lenne adva a ház is. De ha ilyen helyzetben besikerül a baba, akkor hagy jöjjön nyugodtan, jó helyre kerül. Mi építkeztünk, amikor terhes lettem, a férjem ígérgette, kész lesz addigra a ház, mire megszületik. Hát nem így lett, még anyósoméknál laktunk a pici 8 hónapos koráig, egy szobában. Kibírtuk, és a költözés sem viselte meg a kicsit. A ti helyzetetek sem rossz, jók a kilátások, döntsetek közösen, ahogy ti érzitek.
2012. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Vállalnék.

Már nem a Kádár- rendszerben élünk, amikor mindenkinek volt biztos munkahelye, pár év spórolás után tudott lakást venni, házat építeni.

Most vagytok a legjobb korban a gyerek vállaláshoz. H saját házat akarsz előbb, akkor öreg anyóka leszel, mire szülhetsz gyereket.

Csak nálunk akar mindenki saját házban lakni. Külföldön, vagy a háború előtt itthon sem volt mindenkinek saját háza. Természetes az, hogy bérlakásban laknak.

Ha munkanélküliek lesztek, akkor a saját ház sem jobb. Ott is kell rezsit fizetni, a házat karban tartani stb.

Nem lehet az életben minden kockázatot kizárni.

2012. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai ingatlanpiac lefagyását tekintve tudod ki várna? Én azt javaslom, vágjatok bele, ha megengedhetitek magatoknak, aztán ha 1-2 éven belül (és akkor csoda) megjön a vevő egy nagy házra (márpedig nagynak kell lennie, ha ti _egy részéből_ lakást tudtok majd venni), akkor majd elköltöztök. De én a csodára nem várnék. Majd alakul az élet!
2012. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Februárba töltöm a 22. élet évemet és van egy 1 éves fiam és mi is albérletben élünk. Ezzel szerintem nincs probléma simán vállalhattok. Nekünk sajnos egyenlőre nincs lehetőségünk házat venni, de ezen nem idegeskedek, hisz el jön a mi időnk is. Amíg normálisan van fizetve egy albi és ez mellett még jól is éltek szerintem nem lehet gond. A tulaj ki rakni gyerekestűl nem rakhat ki, ez törvényben is van....
2012. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 31 vagyok és albérletbe szültem. Megvagyunk. Nem idegeskedem a saját ház miatt. Ez csak magyar berögződés.Nyugodtan vállalj! Sőt, jobb ilyen fiatalon, mint 10 év múlva.
2012. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!