Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállalnád a harmadik...

Mikor vállalnád a harmadik babát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és egy 7 hós kisfiam. Szeretnénk majd tesót Nekik és mostanában sokat gondolkodom mi lenne az ideális korkülönbség...

Ha túl korán vállaljuk talán túl nehéz lesz, ha későn már a 3. baba "kívülállónak" érezné talán magát mivel nem tudnának ténylegesen játszani Vele a nagyok...

Szerintetek mikor lenne a legjobb vállalni harmadik babát?

Milyen korkülönbséggel?


2012. jan. 31. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont a nehézségek miatt nem tervezem még a másodikat sem. Tudom, hogy később sokkal jobb, de én 3 évet szeretnék a 2 között, majd egy harmadikat pedig amikor a kisebbik 6-7 éves lesz.

Hidd el, tudnak játszani vele a nagyok! Nálunk az unokatesók (8-9-10 évesek) és sokkal jobban eljátszanak a kicsivel, mint egymással. "Le tudnak ereszkedni" az ő szintjére és nagyon jól elvannak. Szeretem amikor itt vannak, vagy mi vagyunkk náluk, mert nem csak eljátszanak vele, de vigyázni is tudnak rá. Akkor simán tudom csinálni a dolgomat(főzni takarítani stb).

De neked kell érezni, hogy mennyire lennél képes 3 kicsivel elbánni. Nem lehet valami könnyű, bár tapasztalatom nincs:)

Bárhogy döntesz sok sikert hozzá!

2012. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi bevállaltuk a harmadik babát,ugyan úgy 2 év korkülönbséggel. Nekem ez bejött! A kicsi születésekor lett anyagilag olyan az életünk amilyen,illetve utána is csak romlott-kivágták a Párom a munkahelyéről- de cseppet sem bánom még így sem,hogy Őt bevállaltuk!! Tudom mit veszthettünk volna,ha nem így teszünk akkor!


Ha belemenne a Párom,akkor 2 év múlva,lejár az összes hitel,akkor még egyet simán bevállalnék,és utána 2 évre rá még 1-et,majd megint... :-) Idióta vagyok,tudom,de annyira imádom Őket!! Nekem ez a 2 év kork. bejött!



Üdv:3 lányos

2012. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 van 3 é korkülönbséggel ez egyelőre beválni látszik. Ha lesz 3. (szeretnék) akkor ő akkor születne amikor a kicsi 4 lesz.
2012. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 év 2 hós a nagylányom, 15 hós a kislányom, és remélem hogy még idén szülök nekik egy kistesót :) Nekem (nekünk) bejön ez a kb 2 év korkülönbség.
2012. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy három és fél éves kislányom, egy másfél éves kisfiam (majdnem napra pontosan két év van közöttük), a harmadikat várom, ő és a fiam között 22 hónap lesz. Hogy nehéz lesz-e, nem tudom, a két nagyobbal nincs gond, nagyon szeretik egymást, a lányom meg már kifejezetten nagyon várja a pici tesót is. Meglátjuk. :-)
2012. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves múlt, kislányom 16 hós, 22 hónap van köztük. A harmadik babát úgy szeretnénk, hogy minimum 2,5 év, de inkább közel 3 legyen a korkülönbség. Imádom őket, és most már kezdenek együtt is játszani, de a nagy nagyon féltékeny és önző is, meg fiú, és úgy is játszik, autózik, lökdösődik, birkózni akar, a kicsi meg annyira nem akar, de kénytelen. Lehet hogy a kislányom mellé simán jól működne újra egy két éves különbség, de most fogunk költözni vidékre, panelból házba, új emberek, új gyerekek, férjemnek majd egy év külföldi meló, ezeket is figyelembe véve, nálunk jobb lesz, ha a harmadik megszületése környékén a mostani kicsi is kezdi az ovit.
2012. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a túl nehéz lesz, nem törvényszerű. Amikor megtudták, hogy 18 hónap lesz az első két gyerekem között, mindenki szörnyűlködött: jaj, te szegény, milyen nehéz lesz neked, stb. Jelentem, nagyon jól telt az egész. Nem azt mondom, hogy nem volt nehéz, de nem volt nehezebb, mint egy gyerekkel.

Most várjuk a 3. babánkat, az ő születésekor a nagy 4 éves lesz, a kicsi 2,5. Tudom, hogy nem lesz egy sétagalopp az eleje, de szerintem egy gyereknél sem az. Kicsit több szervezés kell majd (a nagy nálunk már ovis), de abba már úgy is jó vagyok :)

2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!