Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál második gyereket,...

Vállalnál második gyereket, ha tudnád, hogy arra esetleg rámegy a házasságod?

Figyelt kérdés
Adott egy pár, egy gyerekkel. Boldogok, rendezettek, elégedettek. Legalább is eddig. Mikor az első gyereket tervezték, megbeszélték és mindketten egyetértettek abban, hogy egy gyereket szeretnének. Ez meg is lett, a kicsi egészséges, boldog, a szülők szeme fénye. Viszont az anya most szeretne még egyet, az apa viszont nem. A kérdés, teherbe esni (titokban), ezzel gyakorlatilag hátba szúrni az apát és vállalni a kockázatát, hogy annyira csalódik, hogy lelép, vagy teherbe esni (titokban) és akár csonka családban élve is, kielégíteni a két gyerek iránti vágyat?
2012. nov. 8. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem verném át soha a férjem. Az ilyen nő meg is érdemli, hogy elhagyják.
2012. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Apát soha nem szúrnám hátba, ha rámenne a kapcsolat a második gyerek utáni vágyra, még mindig esélyesebb hogy találok másik férfit, aki viszont szeretne még egy gyereket,így a gyerekek családban nőnének fel.

De az is lehet h idővel apa meggondolja magát. Szóval tudatosan 2 gyereket egyedül magam miatt nem. Megértem egyébként a dilemmát és sajnálom h így alakult, én apa miatt a 3. gyerekről mondtam le, bár tudom h 2 gyerek, az nem 3.

2012. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van harmadik megoldás is: normális érvekkel meggyőzni a férjet a második babáról.

Ha nem megy, akkor időt hagyni neki és pár év múlva esetleg újra szóba hozni.

Szerintem ez közös döntés, nem hághatja át egyik fél sem a megegyezést.

Nálunk is volt hasonló helyzet, de nálunk a férjem észérvekkel meggyőzhető volt, csak sajnos nem jött össze a második baba.

2012. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem vallalnek. Inkabb legyen egy gyerekem, aki egy boldog csaladban no fel, mint ketto, akit egyedulallo anyakent nevelek.
2012. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha terhe lennél elvetetné, elhagyna?

Ha szeret nem!

Én bevállalnám!!!

2012. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Úristen milyen nők vannak. Semmi jogod hozzá, baromi önző vagy.
2012. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

soah ha a ferjem nem akar akkor nem vallaunk hiszen egy gyerek kozos dontes.A paromat becsapta az exje a gyerek dologgal hazudott a fof gatlot nem szedte gyerek.A kapcsolat szepen tonkrement mert az anya nem birta a 2 gyereket es a kapcsolatot elhanyagolta.Ig yaz eroszakos 2 gyerek kicsikarasa a kapcsoltatot szepen kinyirta.

Tobb ilyen csaladot ismerek ahol csak a no akart gyereket mindenhol rosszu lvegzodott a dolog

2012. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha!

Egyrészt soha nem tennék ilyent a férjemmel, másrészt erősebb az iránta érzett szeretetem, mint a vágyam egy újabb gyerek után. Én egyébként egy harmadikat szeretnék, ő nem egyenlőre. Vagyis azt mondja, hogy egyáltalán nem, de adok magunknak időt, én még csak 29 vagyok, ő 33 van még időnk bőven. De ha nem lesz akkor is belenyugszom és eszembe sem jutna olyan, amit leírtál.


Nekem az a véleményem, hogy ahol ilyen felmerül, ott nem egészen van rendben valami a kapcsolattal.

2012. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

19:50, ne haragudj a negatívért, de ez nem az én történetem, hanem a barátnőmé, és baromira gerinctelen és gusztustalan dolognak tartom a hozzáállását. Kérlek, legközelebb kérdezz, mielőtt ítélkezel.

Nagyon örülök neki, hogy a többség véleménye megegyezik az enyémmel, bevallom, nagyon mérges vagyok rá és azt hiszem, alapjaiban rengette meg a kapcsolatunkat ez a dolog.

2012. nov. 8. 21:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmaz máskor érhetően ne rébuszokba.
2012. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!