Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 510. 000 ft havi jövedelemre...

510. 000 ft havi jövedelemre vállalnál 4. babát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 év múlva lejáró lakáshitel van (50 ezer). Rezsi (víz gáz villany) 35-40 ezer, saját autó 10 éves (már lejárt a hitele). Félretenni a gyerekek számlájára havi 3-4 ezret tudunk. Igazából nagy tartalékaink nincsenek és segítségünk se. A férjemnek a családi adókedvezménnyel 350 a fizetése, az enyém 100 plusz a családi 4 gyerekre 60 körüli.
2012. júl. 18. 14:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%
Nem!Sok a kidás,és még sokág lesz is a lakáshitel miatt,mi van ha oda lesz egyikőtök melója?
2012. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem annyira kevés pénz, hogy ha szeretnétek nem tudnátok még 1 babát ellátni. Szóval csak az anyagiak miatt biztos, hogy nem mondanék le a 4. babáról.
2012. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Bár cserélhetnék Veled!! -Te tuti nem agyalnál,hanem bele vágnál!!!


Üdv: 3 csajos,10hkm

2012. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

A férjem munkaköre mondjuk olyan hogy szinte bármikor találna munkát (csak esetleg messzebb kicsit) emiatt nem aggódom. A saját munkám miatt már inkább, de a kicsi miatt gyeden lennék úgyis tudom csak 2 évig de addig is lehet változás.

Igazából szívem szerint nagyon szeretném, 36 éves vagyok, nagyon halogatni már nem nagyon tudom (nem is lehet mert egyébként is csak minden második hónap esélyes mivel fél petefészkem működik csak vmiért).

2012. júl. 18. 14:39
 5/33 anonim ***** válasza:
Nem! Nekem túl sok lenne 4 gyerek!
2012. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Bárcsak ennyi bevételünk lenne 1 hónapba mi 150 ezerből élünkmeg 2 gyerekkel.
2012. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Nem nagyzolásból, de mi is kb. 400 ezerből élünk meg havonta lakáshitel nélkül 2 gyerekkel. DE.

Bár a férjem vezető beosztásban van, és mondhatnám én is, h találna máshol is munkát...ez nem igazán így van a gyakorlatban -sajnos, erre sosem szabad alapozni.

A másik a lakáshitel, ha bedől, mert nem tudjátok fizetni...akkor sajnos gond van. (Nehogy így legyen, csak írtam!!!)

Szóval ezek komoly rizikófaktorok, ne a rezsit nézd meg a kiadásokat csak....

2012. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leírni mi a munkája, de nem ilyen felsővezető multinál vagy gazdasági cégnéln tehát nem ilyesmi ami vagy van vagy nincs. A gondom az hogy most ugye ha gyűjtögetünk mondván hogy mi van ha bedől a hitel, addigra már nem tudunk még egy gyereket vállalni. 40 felett semmiképp se szeretnék már. Meg mint írtam természetes úton nem is sikerülne, (másképp meg nem szeretnénk)
2012. júl. 18. 14:54
 9/33 anonim ***** válasza:
Szerintem Te nagyon akarsz babát....Ezt úgyis Te/Ti fogjátok eldönteni, nem az itt hsz-ok válaszai fognak elbizonytalanítani...csak tényleg gondolj arra h mi szól mellette és ellene....No meg én nem tudok olyan munkahelyről sajnos a mai világban , ahonnan ha kiraknak vkit, holnap már két kézzel kapkodnak utána máshol ugyanolyan jó feltételekkel...Orvos, tanár esetében meg pláne, de nem ki akarom szedni belőled, csak....Szóval semmi sem biztos, ezt gondold(játok) végig....
2012. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk most született az 5. baba, kb 400 000 Ft a havi bevételünk, de nincs hitelünk, saját házban lakunk (a rezsink átlag 60 000 - re jön ki, ha tényleg átlagoljuk a nyári és a téli hónapokat). A pénz miatt én nem mondanám, hogy ne vállaljatok, azzal nem lenne gond. Én inkább azt kérdezném, mekkorák a korkülönbségek (nálunk nagyon kicsik még a nagyok is, ez a legnehezebb az egészben), milyen a Te eü - i állapotod, általános teherbírásod, fizikai - lelki erőd, mert most ezekre van a legnagyobb szükség. Ja, és a férjed hány éves, mennyi türelme van, Ő is akarja - e. Ez mind tapasztalat, ezeken gondolkozz inkább, ne csak a pénzen.
2012. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!