Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 510. 000 ft havi jövedelemre...

510. 000 ft havi jövedelemre vállalnál 4. babát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 év múlva lejáró lakáshitel van (50 ezer). Rezsi (víz gáz villany) 35-40 ezer, saját autó 10 éves (már lejárt a hitele). Félretenni a gyerekek számlájára havi 3-4 ezret tudunk. Igazából nagy tartalékaink nincsenek és segítségünk se. A férjemnek a családi adókedvezménnyel 350 a fizetése, az enyém 100 plusz a családi 4 gyerekre 60 körüli.
2012. júl. 18. 14:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nem vetek meg senkit azért, mert nem akar több gyereket, mert úgy gondolja, hogy az az egy "fürödjön tejben vajban". Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Ő érzi mi az amiről le tud mondani egy baba kedvéért. Nem tartom jó megoldásnak, hogy valaki mindenről lemond, de azt kényszerűségből tesz, mert úgy soha nem lesz igazán jó anya, mert valahol a lelke legmélyén, ugyan bezárva egy "fiókba", de ott lesz, hogy mim lehetne ha nem lett volna még egy babóm. Ez pedig az anya megkeseredéséhez vezethet, ami nagyon nem jó a gyerekeknek sem.

DE elég sok egyke ismerősöm, barátom van akik viszont arról számolnak be, hogy igaz megvolt mindenük, de a mai napig érzik a testvér hiányát. Akad köztük olyan is akinek már sajnos meghaltak a szülei és annak ellenére, hogy sok barát veszi körül van egy igaz szerelme, de akkor is úgy érzi, hogy egyedül van a világban. Valamint akad olyan is az egyke ismerőseim között, aki elmondta, hogy neki a mai napig nagyon nehéz osztozkodnia. Nem szereti ha bárki hozzányúl a holmijához, és nehezére esik másokhoz alkalmazkodnia is. Olyan munkát is választotta, hol szinte egész nap egyedül van.

tehát pro és kontra vannak érvek és ellenérvek. Azt is elismerem, hogy igen is számít az anyagi helyzet, DE azt gondolom, hogy nem azért nem kell második, harmadik negyedik x-edik gyereket vállalni, mert nem jut a mai világban luxusnak számító dolgokra, mert ezeket pótolják a család szeretete, az ölelésük, a tudat, hogy mindig lesz valaki akire számíthat a gyerekem.

Azt is elismerem, hogy havi 200eft-ra nem kell harmadik gyerek, de a második bevállalható. Így élünk mi is és soha nem panaszkodott egyik gyermekem sem, hogy valami hiányozna nekik. Van több rendes, divatos ruhájuk, van több otthoni, van több ünneplő ruhájuk, van több cipőjük, van külön tv-jük, xbox-juk, dvd-jük, külön számítógépük, hetente többször megyünk a Balcsira fürödni / 10km-re van/, rengeteg játékuk van / már ők mondták nem kell több!! azt hittem, hogy az én gyerekeim ufók :)) /. A fiam focizni jár a lányom táncolni, tanulnak angolul. Minden másnap eszünk húst / ehetnénk naponta is, de nem tartom helyesnek/, minden nap kapnak a gyerekek egy csokit fagyit és minden nap esznek gyümölcsöt is. A fiam minden évben elmegy táborba egy hétre, a lányom még kicsi hozzá 5 éves, de ha oda jut korba ő is menni fog. Nálunk nincs feszkó nem veszekszünk egymással. Úgy érzem és úgy látom, hogy nem nélkülöznek. Nem egyszerű megoldani mindezt, de nem lehetetlen! Már olyan profin tesszük ezt a párommal, hogy fel sem tűnik miről mondunk le.

Akit érdekel, hogy csinálom leírom, nagyon "profin" tudok spórolni.

Még egyszer hangsúlyozom NEM itélek el senkit ha nem akar többedik babát.

2012. júl. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Hú engem komolyan érdekelne a spórolási technikád. :)
2012. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy nem akarunk mindent azonnal! Az a sok anyagi dolog amit megvettünk nem egy év eredménye!

A másik fontos momentum / többet írok, mert ezek egyformán fontosak/: kertes házban lakom, van egy szőlőm, sok a barátom nagy a család és ezermesterek vagyunk! Tényleg falazás, burkolás, elektromosság, festés mázolás, kettőből egyet készítés ( ebbe vagyunk a legjobbak! :) )

Nem vagyok rest és bizony nagyon sok mindent meg termelek a kertben. A borsó, bab, savanyúság alapanyag / uborka, káposzta, almapaprika/ paprika, paradicsom, sárgarépa, zöldség, tök egész évre elegendő mennyiségben terem. Így szépen sorakoznak a lecsósüvegeket, paradicsompürék a kamrába, de van 3 50l-es savanyú uborka, 1 50l-es csalamádé, 1 25l-es erős ecetes paprika. A pincében homokban vár a s.répa, zöldség. A fagyasztóban pihen a borsó, bab, tök. Van még vörös és fok hagyma, zeller karalábé, de ezekből nem tudok egy egész télre valót termeszteni általában január közepe felé elfogy. Van még ezen kívül cukkini, padlizsán ezek október közepéig tartanak ki. Van sóska, spenót, decemberig esetleg januárig elég.Elég sok eper is növekedik abból lekvárt főzők be, ugyanígy járok el a málnával, barackkal, szílvával, almával. Barackból, almából, szílvából meggyből főzők kompótot. Tavasszal szedek bodzavirágot szörpnek, de készül szörp meggyből is. Almát teszek a pincébe, általában kitart februárig. Műveljük a szőlőnket is, aminek egy részét borként megtartunk egy részét pedig eladjuk. Sok meló, de mivel nyáron a nagy melegben úgysem lehet gondozni így ált. 5-kor kelek és hétig kinn teszek veszek, ezzel nem vonok el plusz időt a gyerekektől. JA majdnem elfelejtettem, a virágos balkonládában, balkonparadicsom van. / annak nagyobb a haszna és szép is :))/ Kútvízzel locsolok!

A szőlőművelést úgy oldom meg, hogy megy az egész család / nagyszülők, testvérek és mi/ barátok, közben bográcsban főzünk / mindenki hoz valamit ( hozzávalót, vagy mellévalót, nasit, üdítőt) /. Fél nap alatt végzünk utána dumálunk, játszunk a gyerekekkel, eszünk, iszunk ( soha nem volt még senki részeg).

Itt jegyezném meg, hogy mi nagyon ritkán iszunk üdítőt, főkép vizet, néha szörpöt (házi), néha üdítőt.

befőzéseket ritkán végzek, mert ha megteszem egyszerre sokat, ez is olyan családi, baráti esemény.

Folyt köv.

2012. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Hát ebből mi max a balkonládás paradicsomot tudjuk kipróbálni, de az jó ötlet :) Jövőre az egyik ládában az lesz muskátli helyett. Bodzaszörpöt (ha sikerül szedni olyat ami nem poros az autóktól) szoktam csinálni, de a meggyszörppel még nem próbálkoztam, viszont jól hangzik, lehet rákeresek a neten hogyan lehet csinálni vagy priviben akár elküldenéd nekem?
2012. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Sajnos csirkét, kacsát, tyúkot, pulykát libát, nyulat, galambot, disznót nem tudok tartani, mert mindenhova veteményezek / volt tyúkudvar mikor megvettük a házat, de oda is vetettem :) / DE a szüleimnek nagy az " állatkertje" ( a fenn felsorolt állatok mind vannak), a kertből származó gazt, nyesedéket tehát mindent amit a a fenti állatok megesznek átviszem nekik / 2 házzal arrébb laknak/ valamint veszünk nekik etetni valót is / nagyobb részt ők állják/ így mindig van friss tojás, friss hús. Tudom ez sem olcsó, de tudom, hogy mit eszek és valamennyivel olcsóbb is. Családi eseményként vágjuk le a csirkéket, amit a gyerekek eltűrnek, de nem szeretik / utána viszont megint van nagy családi móka/. persze ha szükséges, akkor levágunk egyet is. :) A fent említett húsok mindegyikét fogyasztjuk!

Nem tudom kinél mi a szokás, de én ahhoz szoktattam a gyerekeket, hogy fürdés után pisiljenek. OK: fürdővízzel öntöm le. Párommal mi zuhanyzunk: test bevizez, csap elzár, szappanozás, csap kinyit lemosás. Álló vízben mosogatok, fél vödör vízzel mosok fel, ha főzők a fedőt rárakom az edényre energiát spórolok és a vizet sem kell annyiszor utánatölteni. Soha nem csöpög egy csap sem, ha mégis még AZNAP megjavítja a párom! A zöldésgeket alaposan megmosom kint a kútvízben, látható kosz ne maradjon rajta, bent az ivóvízzel csak "átöblítem". Ha a húst mosom meg a levet soha nem öntöm ki, megy a virágokra, nagyon jót tesz nekik. Ételt SOHA nem dobok ki!!! A szikkadt kenyér jó piritósnak, bundás kenyérnek, a száraz zsemlét lereszelem. Ezeket ritkán veszek boltban, mert megsütöm. Sokkal jobb, olcsóbb mint a bolti. Ha a pörköltet 2 napja ettük, de még mindig van belőle, akkor megfőzőm gulyásnak, sütök mellé lángost. HA sült hús marad, akkor abból általában szendvics lesz vacsira. Ha olyan ételből marad, amit nem tudok továbbalakítani azt lefagyasztom akkor is ha csak egy adag vagy egy fél. Van olyan, hogy 4-5 féle ételt eszünk, mert ugye azt előbb utóbb ki kell venni és meg kell enni. tejet ritkán veszek boltban. Ha veszek zacskóst vagy dobozost nem dobom ki, jól lehet benne ezt azt tárolni / gyerekek lefestik a dobozt kész a tolltartó/, fagyasztani. A tejet háztól veszem / még meleg, mikor kihozzák/ 120ft/l, ebből csinálok én túrót, tejfölt, ha "csak" megisszuk akkor egy kicsit felhígítom vízzel, mert nagyon magas a zsírtartalma, intenzív az íze és így is élvezhető. Szemetes zsákot is ritkán veszek. Ha boltban veszek valamit és adnak hozzá szatyrot elteszem, az lesz a szemetes. A gyerekeknek veszek csokit,DE csak olcsóbbat: sport, balaton... Süteményt, tortát, még soha nem vettem és nem is fogok, mert nincs olyan süti vagy torta mait nem tudnék megsütni. Igaz marcipánt nem teszek rá, mert az drága, de fondant-ott tudok csinálni és amíg csak nézed marcipán benyomást kelt az íze meg finom, hiszen csak cukor méz és zselatin. Pizzát egyszer vettünk, de többet se, azt is megsütöm.

Nem veszek olyan szalámit ami drágább, mint 1800ft/kg és nem veszek olyan felvágottat ami drágább, mint 1200ft/kg. Csak szivecskés joghurtot veszek, csak cba túródesszertet, ezekből is csak egyet esznek meg a gyerekeim. Folyt köv

2012. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

73%-os ne haragudj de szerintem a Kérdező pont nem a az típus, aki ennyi mindent bevállal azért, h lehessen min spórolni a 4 gyerek mellett...!

Még nekem is sok, pedig elhiheted, h múltkor kivettem a férjem kezéből a nagy szatyrot (nem hozott otthonról pedig mondtam neki), h nem adok érte 150 ft-ot, az is kiadás, visszük kézben...!

2012. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nagyot nevettem a fürdés UTÁN pisiléssel...hát nekem nem bírták ki kicsiként még nekem se jó érzés tartogatni ha egyszer kell akkor kell:)

Egyébként a trükkök egy része jó, másik része erősen körülmény függő. Fúrt kút, szomszédban lakó állattartó szülők, kellő méretű kert veteménynek stb. Nekünk pl. ezek mind nincsenek. Máshol persze mi is spórolunk.

2012. júl. 19. 14:05
 28/33 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kedves dolog a 73 % - os válaszolótól, hogy segíteni próbál, tényleg jószándékból írt ennyi tanácsot. De!!! Ezek a dolgok mind teljesen egyén - és körülményfüggők, természetesen nem fogja senki ( vagy csak nagyon kevesen) mindezt utánacsinálni. Mondom ezt úgy, hogy 4000 m2 -es veteményesem van, de pont ezért tudom, hogy nem életszerű erről mesélni senkinek, mert nem valószínű, hogy utánamcsinálják. A közelben lakó, és még segíteni is tudó szülők is külön öröm, de szintén nem mindenkinek adatik meg. A többi tipp pedig olyan fegyelmezett pénzkezelési hozzáállást követel meg, hogy szintén kevesen tudják betartani. Ha valaki szigorúan spórolni akar, úgyis tudja mit kéne tennie, csak épp nem teszi meg.

De, mondom, azért tényleg rendes dolog volt ennyi mindent megosztani másokkal időt nem kímélve begépelni ilyen hosszú szöveget.

2012. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom mint a 28as. Köszönöm a sok sok választ! Az biztos hogy még párat alszunk a döntésünkre.
2012. júl. 19. 14:34
 30/33 anonim ***** válasza:

De arik vagytok, pedig még mennyi mindent el sem mondtam. Fagyit időnként veszek, de amúgy én csinálom / tejszínhab helyett a jó házi zsíros tej+habpor /, ruhákat veszek turkis itthonra néha még oviba iskolába valót is találok, veszek párat oviba iskolába nem sokat, mert ugyis hamar kinövik. nekem is van egy alkalmim, a páromnak is, meg van pár elmenős dolgozós és van otthoni játszós, kertészkedős.

Nem kávézunk, nem cigizünk, nem iszunk. Na jó ez nem teljesen igaz, mert néha megiszunk egy pohár bort. Nem járunk moziba, színházba. Néha hiányzik, de csak pár percig, míg ránézek a "kölkeimre". Az egyik rokonom Badacsonytomajon lakik oda megyünk nyaralni egy hétre.

Strand: mint írtam 10km-re lakunk a balcsitól, hát mi oda lemegyünk biciklivel /sportolni is kell:))/, szabad strandra járunk. Soha nem veszek semmit viszek lángost, palacsintát, főtt kukót, vizet,saját készítésű kekszet, ropit. Még soha nem hisztiztek, hogy nekik kell valami! / Hálás vagyok érte/

Játékuk van jópár, amit meguntak azt elcseréljük másokkal és máris van egy új, ami megint érdekes. DE szeretnek függönnyel, terítővel lepedővel játszani / bunkeres, superman-es stb/

El ne felejtsem amin sokat lehet megtakarítani: tésztát én gyúrom! Finomabb, olcsóbb! Előre elkészítek "1 tonnát", megszárítom és mindig kéznél van! / A mamám vett nekem egy tészta szeletelő gépet, nagyon hálás vagyok érte :)/, de addig kézzel vágtam.

Szerencsénk van a hitellel is, mert a gazdasági válság miatt anno már csak euró alapú hitelt kaptunk, akkor309ft volt egy euro, ma 285, általában a hitelünk max. 25eft+8ef fundamenta, ami jövőre lejár.

Hát nagyjából ennyi.

Még sok ilyen sporolós dolog van, ezzel a módszerrel sokat lehet spórolni.

Sokat!

Lehet ha csak egy gyerekem lenne, akkor sokkal több mindent megengedhetnénk magunknak, de nem tenném másként ha újra kellene kezdeni. Nem érzem áldozatnak amit teszek, mert annyira sok mindent kapok vissza a gyerekektől, hogy azt nem igazán tudom szavakba önteni. Ha havi 30-40 eft-tal többünk lenne vállalnám a harmadikat is.

Büszke vagyok a családomra rokonaimra barátaimra. Azt hiszem, nem sokan mondhatják el magukról, hogy ennyi szeretet, figyelem veszi őket körül. Ki merem jelenteni, hogy BOLDOG vagyok!

2012. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!