Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 510. 000 ft havi jövedelemre...

510. 000 ft havi jövedelemre vállalnál 4. babát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 év múlva lejáró lakáshitel van (50 ezer). Rezsi (víz gáz villany) 35-40 ezer, saját autó 10 éves (már lejárt a hitele). Félretenni a gyerekek számlájára havi 3-4 ezret tudunk. Igazából nagy tartalékaink nincsenek és segítségünk se. A férjemnek a családi adókedvezménnyel 350 a fizetése, az enyém 100 plusz a családi 4 gyerekre 60 körüli.
2012. júl. 18. 14:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénzünk lenne, és még vágynánk 4. gyerekre, akkor vállalnánk. Az a kérdés, ki milyen színvonalon szeretne megélni. Ebből a pénzből ki lehet jönni, semmi nagyzolás, de a tisztességes körülmények megteremthetők a gyerekeknek. Ha nem az számít, hogy márkás cuccokban járjanak, és külföldre menjetek nyaralni, akkor szerintem nem kérdés.
2012. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Csupán az anyagiakat nézve én vállalnám. Azt meg már nektek kell tudni, hogy más téren hogy bírtok el négy gyerekkel :) De ennyi bevételből, a kiadásokat is megnézve (hitel, rezsi) szerintem meg lehet élni négy gyerekkel is. Főleg, hogy gondolom sok dolgot nem kell újra megvenni a babának, ha már van három tesója :)
2012. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Épp ezért tettem fel ilyen irányban a kérdést mert az összes többit amit írtál, már átgondoltam, nyilván az volt az első. Mert ha "lóg a belem" (bocsánat a kifejezéstől) már a meglévő 3-tól is esténként hullaként zuhanok ágyba akkor hiába a jövedelem, egyértelmű hogy nem vállalok egy 4.et.

Köszi a válaszokat!

2012. júl. 18. 15:09
 14/33 anonim ***** válasza:
Ha mindketten szeretnénk, akkor igen. Csak ha vissza akarsz menni dolgozni a 4 gyerekkel nagyon nehéz lesz, bár 3-mal se könnyű. Ha meg nem mész, anyagilag nem lesz egyszerű. De én a helyedben vállalnám, igaz sok körülményt nem ismerek :)
2012. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Vállalnám! Gondolj bele, hogy már mennyi ruhátok van, meg gondolom egy csomó babaholmi, amit nem kell megvenni. Vágj bele, mert ha igazán akarod akkor most van itt az ideje és pár év múlva már valószínű, hogy bánni fogod. Három gyerek mellett a negyedik szinte semmibe nem kerül. 35 vagyok és most akarunk egy harmadikat pedig nincs ennyi bevételünk.

Remélem sikerül mihamarabb dönteni. Szorítok, hogy gyorsan sikerüljön várandósnak lenned ha döntöttetek. :)

2012. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
mindig úgy szoktam ilyenkor válaszolni, hogy levonom a hitelt a maradékot elosztom a család tagjainak számával és ha az több, mint a minimálnér, lehetőleg érje el a létminimumot, akkor azt mondom rá, hogy igen. esetetekben ez épp a minimálbérrel egyezik meg. határeset. éhen halni nem fogtok, de nem is olyan nagy luxus. nektek kell döntenetek. hiába írom, hogy nekem 2 gyekek is elég, hiszen az én vagyok.
2012. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Én biztos nem, ezzel gondolom nem leszek tul nepszeru...

Nekunk 2 van, de mar a 3 is elkepzelhetetlen a szamunkra. Fel eve dolgozom ismet es rohadt nehez igy is, nemhogy tobbel!

Az meg a masik, hogy ugyan egyelore nem kell sok minden egy picinek, de ahogy nonek, ugy kerulnek egyre tobbe havonta. Pl. majdnem minden evszakban uj cipo kell, a nagy meg mar sajnos szetnyuzza a ruhakat, pl. a nadragokat.

Arrol nem is beszelve, hogy barhova is megyunk veluk, mindenbol 2 kell, pl. belepok, kaja, fagyi stb. Oke, ezek nelkul lehet elni, de en nem olyan eletet szanok a gyerekeimnek, hogy pl. csak havi 1x fagyizhassanak vagy csak 1x mehessunk strandra egy nyaron...

Ja es 2-3 gyerek meg elfer egy normal szemelyautoban, de 4 mar kizart.

Meg hat mellettuk mar a kikapcsolodast is elfelejthetnenk, mert ennyi gyerekre senki sem vigyazna.

Es persze en magam sem birnam es ez a legfobb erv.

De ez persze az en velemenyem, mert ezt kerdezted.

2012. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Hát persze. Mondjuk a nagyobbakat meg lehet kérni párszor már hogy vigyázzanak a picire vagy a kisebbre. Nem állandóan persze meg nem is rendszerességgel mert nem nekik szülöm, de azért néha.

A kocsink az eleve 7 személyes. Még a 3.baba érkezése előtt lecseréltük.

2012. júl. 18. 20:04
 19/33 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb. ennyi a havi bevételünk, de mi erre még a másodikat sem vállaljuk be:)

Ez persze kinek-kinek az egyéni igényeitől, korábbi (gyerekek előtti) életszinvonalától függ, illetve mennyire vágyik további gyerekekre.

Nekünk-hangsúlyozom, nekünk-túl nagy ár lenne egy második gyerekért lemondani az igényeink egy részéről, a pihenésről, nyugiról, hobbikról, szép tárgyakról, a pénzen megvehető élményekről.

nagyon nem értek egyet azzal a hozzászólóval, aki szerint a sokadik gyerek már semmibe nem kerül, mert úgyis örökli a cuccokat a nagyobbaktól...ja, egy darabig, és mi lesz nagyobb korukban?! Nekik nem jut majd nyelvtanfolyam, picit drágább sport, külföldi nyaralás, menő ruhadarab, netán egy mp4 lejátszó, csak a divatjamúlt, levetett darabok az idősebb tesóktól?!

Vessetek meg, de én nem ilyen életet szánok a gyerekemnek.


De te, kedves topikindító, józan gondolkodású vagy és érezhetően vágysz a negyedikre, és mivel a többi feltétel is adott, szerintem ezt a vágyat nagyon nehéz lenne elnyomni, szóval úgyis bevállalod:)


Sok sikert!

2012. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Áááh, éreztem, hogy azért leszek én a rossz, mert azt írtam, hogy eleinte úgysem kell akkora kiadással számolni, mint mondjuk egy első gyereknél, mert három tesóról csak maradna rá sok minden :)

De bocsánat, én sosem éltem kimondottan gazdag családban, ezért azt hiszem, nincs is összehasonlítási alapom, számomra ekkora bevétel ennyi emberre leosztva (sőt, ha fogyasztási egységgel számolok, még kedvezőbb, de ebbe ne menjünk bele) az én olvasatomban egy normál életmódot tud nyújtani, ahol beosztással, odafigyeléssel kényelmesen meg lehet élni, még ha nem is fényűzően, de nélkülözni nem kell. Én ezt az életformát ismerem, ebben nőttem fel, most is hasonló körülmények között élek már a saját családommal, ezért gondoltam, hogy ez még belefér abba a bizonyos "normálisba". Természetesen nem kívánom megszabni, hogy kinek mi legyen a fontos, nekem speciel csak egy gyerekem van, mert jelenleg több szempontból is túl nagy változást okoznak, ha több is lenne, amiket MOST nem szeretnék vállalni. Csak amikor az lesz felemlegetve, hogy ahol arányaiban kb. ennyi jövedelem jut egy főre, ott majd nélkülözni kell fontos dolgokat (amik nem biztos, hogy mindenhol fontosak, és az sem biztos, hogy valóban nélkülözni kell őket), akkor kicsit elkezdem csövesnek érezni magam, pedig azért attól igen messze vagyok :)

2012. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!