Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te vállalnál így gyereket?

Te vállalnál így gyereket?

Figyelt kérdés

Párom elvált,nem akar ismét megnősülni.Eddig én sem akartam,de valamiért most rám tört az az érzés,hogy férjhez akarok menni.Gyereket azt akarunk mind a ketten-már beszélgettünk erről-persze csak később,olyan 5 éven belül.

Kicsit tartok attól is,hogy ki mit szólna majd,hogy házasságon kívül szülnék,stb.


2012. máj. 11. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Nekem nem feltétele a gyerekvállalásnak a házasság.
2012. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Én konzervatív vagyok, nekem igenis fontos lenne, hogy a férjem legyen az, akivel gyereket vállalunk.
2012. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos lenne hogy már össze legyünk házasodva, mielőtt a babánk megszületik, de ettől függetlenül senkinek semmi köze hozzá, az én családomban, és a párom családjában is vannak olyan párok akik nincsenek össze házasodva, de van 2 szép gyerekük, és így is nagyon szép családok! :)
2012. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Még azért a gyerekvállalás odébb van,de érdekel, ki mit gondol.
2012. máj. 11. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha csak ez az egy ellenérved van, akkor persze.
2012. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindketten elváltak voltunk amikor megismerkedtünk, sem én nem akartam férjhez menni, sem ő nem akart ismét megnősülni. Vállaltunk gyereket(kettőt is), mert azt mindketten szerettünk volna. (nekem az előző házasságomból van egy lányom is) Amikor bejött a családi adókedvezmény -nem túl romantikus- összeházasodtunk, hogy teljes mértékben ki tudjuk használni. Amikor bejelentkeztünk akkor még olyan mindegy milyen lesz alapon volt, de ahogy közeledett a dátum úgy vált egyre fontosabbá az egész. Gyönyörű, meghitt 2+2 személyes esküvőnk volt. Szebb és romantikusabb, mint az első :)


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, vállalj gyereket így is. Ha kedvetek van bármikor megesküdhettek. Hogy ki mit szól? Azzal meg nem szabad törődni, a gyerekek ugyanúgy az apukájuk nevét viselik, mint ha házasságban születtek volna.

2012. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 11. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ma már csak kevés ember ítéli el azokat akik nem házasságba vállalnak gyermeket!


Nálunk ez soha nem volt téma-bár édesanyám szerette volna,ha férjhez megyek mielőtt gyermekem lesz,sőt,azt szerette volna igazán,ha szűz ként megyek férjhez... :-)

Egyik sem úgy lett!

3 gyermekem van,nem vagyok házas! Akik "érdekesen" néznek rám,azok nem azért néznek rám úgy,mert házasságon kívül vállaltunk fel a gyermekeket,hanem azért,mert azt gondolják,hogy a "segélyre gyúrtunk". Kis korkülönbséggel születtek a gyerekek, 2-2 év van köztük. Átlagos magyar család vagyunk,akik akkor is családnak mondhatók,ha nincs házasság! Egy Apa nem attól lesz Apa,hogy a férje a Nőnek,és egy Anya nem attól lesz Anya,hogy felesége egy Férfinak! Anyja és Apja lesz a gyermeknek,ha szeretik Őt és mindent megadnak nekik,amire szükségük van- itt nem a játékhalomra gondolok,hanem az ölelések és a "szeretlek Kincsem" mondatokról,valamit arra is gondolok,hogy oda figyelünk a gyerekre,nem "csak van". Neveljük belátásunk szerint,játszunk Vele. Ettől lesz szülő egy szülő és nem pedig a házasságtól.

2012. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok házas,így szültem,szerintem nem fontos a papír,de ha neked igen akkor beszélj a pároddal,viszont azért ne menjen rá erre a kapcsolat,mert tényleg egy tök felesleges dolog...
2012. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó elötti,igazad van.

Nem megy rà a kapcsolatunk :) Idövel majd a baba is jön.

2012. máj. 12. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!