Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál második gyereket,...

Vállalnál második gyereket, ha tudnád, hogy arra esetleg rámegy a házasságod?

Figyelt kérdés
Adott egy pár, egy gyerekkel. Boldogok, rendezettek, elégedettek. Legalább is eddig. Mikor az első gyereket tervezték, megbeszélték és mindketten egyetértettek abban, hogy egy gyereket szeretnének. Ez meg is lett, a kicsi egészséges, boldog, a szülők szeme fénye. Viszont az anya most szeretne még egyet, az apa viszont nem. A kérdés, teherbe esni (titokban), ezzel gyakorlatilag hátba szúrni az apát és vállalni a kockázatát, hogy annyira csalódik, hogy lelép, vagy teherbe esni (titokban) és akár csonka családban élve is, kielégíteni a két gyerek iránti vágyat?
2012. nov. 8. 19:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fordított a helyzet: én nagy családot akartam, legalább 3 gyerekkel, az utolsó szülést 32 éves korom körül terveztem. A férjemnek elmondtam, mellettem állt, örült neki, hogy ilyen sok gyermeket akarok.

Megszületett az első kicsi (24 voltam) és az első 7 hónapot végig bőgtem. Férjem nem segített, novembertől áprilisig csak alkalmi munkái voltak havi 2-3 nap dolgozott, de nem segített a babával, mondván nem kell nekem a segítség, hisz a gyerek csak eszik, alszik. Most viszont rengeteget dolgozik, heti 6 nap éjszakai is, a gyerek már nagy, lassan 2 éves, megint nem segít vele, mondván ő fáradt. Szüleink rég nem élnek, nincs ki segítsen. Nem kell több gyerek, pedig néha nagyon vágyom rá, de ha eszembe jut mennyit szenvedtem az első hónapokban.

De én is félek, hogy nem fogjuk tudni ezt megbeszélni.


Titokban semmi esetre se essen teherbe, mert abból nem sül ki jó. Ha olyan az apa vérmérséklete, akkor igen könnyen le léphet.

Próbálják meg beszélni. Drukkolok nekik.

2012. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a felállás. Mindketten 1 gyereket szerettünk volna és a szülés utáni pár hónap csak ráerősített erre. Aztán telt-múlt az idő és elkezdtem vágyni egy második babára. A férjem ellenezte, nem forszíroztam. De csak nem tudtam kiverni a fejemből. Megbeszéltük a dolgokat és végül úgy döntött, jöhet a kistesó.

Szóval nem reménytelen ilyenkor a helyzet, csak meg kell beszélni a dolgot! Nem pedig a háta mögött csinálni!

2012. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez a szomszéd csajról íródott!

Ő itt nálunk a férje előtt kijelentette, hogy ő lesz-rja, hogy a férj mit szól, ő akar második gyereket (az első 15 hónapos és már most veri a gyerekét mert ideggyenge) a férjének nincs ebbe beleszólása, ha nem tetszik el lehet menni, de tudja, hogy nem fog elmenni, mert "úgysincs pénzed,hogy elmenj"...

csak ültem és titokban hánytam

2012. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az alapjai sem stimmelnek a házasságnak, ha erre a nő képes. Akkor is elhagynám, ha nem esne teherbe. A gerinctelensége határtalan.
2012. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!